Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Problem z samochodem - Norwegia

3 Posty
Pilarek94
(Pilarek94)
Wiking
Witam

Około dwoch miesiecy temu wraz ze swoja dziewczyna sprzedalismy samochod Honda Crv 1999 (270000km) jakiemus mlodemu mezczyznie samochod byl swiezo po eukontroll na co posiadamy wszystkie dokumenty,zawierajac umowe klauzula (biore tak jak jest) zostala zaznaczona na JA.Po dwoch miesiacach ta osoba pisze do mojej dziewczyny ze chce pieniadze z powrotem bo samochod mu przestal jezdzic.Grozi adwokatem i mowi ze nalezy mu sie gwarancja na to auto.Dodatkowo napisal nam ze mechanik u niego byl i powiedzial ze nie ma Oleju co uwazam za jego wine bo na eu nie wykazalo zadnego Oljelekkasje.Nie jestem handlarzem aut to moje pierwsze sprzedane auto sprzedałem je tylko dla tego ze zamienilem na cos nowszego jezdzilem tym samochodem ponad pol roku i sprawowal sie swietnie.
Co o tym sadzicie czy faktycznie tutaj w Norwegi jest takie prawo do zwrotow zniszczonego towaru ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
napisz tak
pierwsze przykazanie boże w Królestwie głosi
nigdy, za żadną cenę i pod żadnym pozorem nie kupuj od, ani nie sprzedawaj auta polaczkowi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Pilarek94 napisał:
Witam

Około dwoch miesiecy temu wraz ze swoja dziewczyna sprzedalismy samochod Honda Crv 1999 (270000km) jakiemus mlodemu mezczyznie samochod byl swiezo po eukontroll na co posiadamy wszystkie dokumenty,zawierajac umowe klauzula (biore tak jak jest) zostala zaznaczona na JA.Po dwoch miesiacach ta osoba pisze do mojej dziewczyny ze chce pieniadze z powrotem bo samochod mu przestal jezdzic.Grozi adwokatem i mowi ze nalezy mu sie gwarancja na to auto.Dodatkowo napisal nam ze mechanik u niego byl i powiedzial ze nie ma Oleju co uwazam za jego wine bo na eu nie wykazalo zadnego Oljelekkasje.Nie jestem handlarzem aut to moje pierwsze sprzedane auto sprzedałem je tylko dla tego ze zamienilem na cos nowszego jezdzilem tym samochodem ponad pol roku i sprawowal sie swietnie.
Co o tym sadzicie czy faktycznie tutaj w Norwegi jest takie prawo do zwrotow zniszczonego towaru ?

Prawo mowi niby cos o 5 latach gwarancji, ale... auto ma 16 lat, 2 miesiace facet nim jezdzil, a teraz nagle mu sie odwidzialo.
Osobiscie uwazam, ze was tylko straszy, bo placac te, niech no zgadne max. 15, nie bedzie lecial do adwokata i placil mu 1500 NOK za godzine.
Poza tym sprzedajacy nie pokrywa szkod zwiazanych ze zuzyciem.

Podsumowujac, to bym faceta olala.
A tu troche lektury dla was:
www.forbrukerradet.no/tips-og-r%C3%A5d/b...B8pt-privat--1128867
Poczytajcie sobie i podumajcie, czy was to dotyczy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1577 Postów
cysiek33
(cysiek33)
Maniak
a jaki przebieg ma teraz auto 350 000?
kolejny norweski przekret i tyle
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
cysiek33 napisał:
a jaki przebieg ma teraz auto 350 000?


Tia Jezdzil nim bez przerwy ok. 60 dni. Na dobe robil cos ok. 1330 km.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Pilarek94
(Pilarek94)
Wiking
Niestety nie mam informacji jaki przebieg ma samochód w chwili obecnej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Pilarek94
(Pilarek94)
Wiking
Bardzo dziękuję lecz własnie tak jak pani napisala ...Mozemy gdybac gdyz Norweskie prawo nie jest dokladnie opisane jak postepowac w/w sytuacji Nadal czekamy na odpowiedź kogos kto miał kiedykolwiek z taką sprawa doczynienia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
69 Postów
Początkujący
Leiej nie czekaj na kogos z MN tylko wydaj 1000 i idz do polskiego papugi, to bedziesz mial wykladnie na pismie wg. litery prawa, kazdy tu moze Ci napisac co tylko musie spodoba.....bez zadnych konsekwencji. Wg mojej wiedzy prawnej temat nalezy calkowicie zignorowac, ale jak napisalem na wstepie polski prawnik specjalizujacy sie w prawie norweskim np. w Oslo sa 2 kancelarie, lub normalnie norweski prawnik. Popros o wykladnie na pismie. I tyle. I nie wierz w to co Ci ludzie radzo, bo moga Ci poradzic zle
Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Patryk Zapala
(Patryk_focus)
Wiking
Wszystko zalezy jaka umowa zawarles, jak kupowalem swoj samochod tutaj, to chcialem jakas gwarancja 1-2 miesieczna od sprzedacego ze samochod jest wporzadku, i jezeli cos stanie sie w takim okresie to moge zadac od niego zwrotu. Sprzedawca sie nie zgodzil i podpisalisme umowe na zakup stanu faktycznego auta. Czyli jezeli on nie ukryl zadnych wad o ktorych wiedzial, nie mam podstaw do zadnego zwrotu. Wiec jezeli sprzedales samochod w stanie faktycznym bez zadnych klauzur to ten facet nie ma zadnych roszczen wzgledem Ciebie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
648 Postów
Jabin Hazo
(Jabin z Hazo)
Wyjadacz
jasta102 napisał:
napisz tak
pierwsze przykazanie boże w Królestwie głosi
nigdy, za żadną cenę i pod żadnym pozorem nie kupuj od, ani nie sprzedawaj auta polaczkowi


A moze to krol barszczu,burak z Bielawy spedza wakacje w Norwegii?

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok