Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Przeprowadzka do Norwegi okolice Fredrikstad - Norwegia

2 Posty
Mateusz Reschke
(MateuszReschke)
Wiking
Witam pracuje już jakiś czas w Norwegi. Planuje tu ściągnąć rodzinę żonę i 2 synów 2 latka i 1,5 mies. Na razie pewnie pracowałbym sam bo na żłobek pewnie wcześnie. Jak myślicie dam rade bez zjadania oszczędności , zarabiam 185nok na h minus podatek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
MateuszReschke napisał:
Witam pracuje już jakiś czas w Norwegi. Planuje tu ściągnąć rodzinę żonę i 2 synów 2 latka i 1,5 mies. Na razie pewnie pracowałbym sam bo na żłobek pewnie wcześnie. Jak myślicie dam rade bez zjadania oszczędności , zarabiam 185nok na h minus podatek.

Widać Stary - po pytaniu - ze juz długo tu pracujesz. Jakieś conajmniej 10 dni.Daj sobie jeszcze z tydzień. Potem kup kubel na zimna wodę,pochyl głowę i.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
kamil dudziak
(kamyk2784)
Wiking
Kolego to jest bardzo ciężkie pytanie bo nikt o prócz ciebie nieznam twoich wydatków w no, ale myślę że dasz radę a zresztą spróbować warto to twoja rodzina lepiej mieć ją koło siebie za wszelką cenę, ja ci proponuję spóbuj jak będzie ciężko zawsze mogą wrucic do pl. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
MateuszReschke napisał:
Witam pracuje już jakiś czas w Norwegi. Planuje tu ściągnąć rodzinę żonę i 2 synów 2 latka i 1,5 mies. Na razie pewnie pracowałbym sam bo na żłobek pewnie wcześnie. Jak myślicie dam rade bez zjadania oszczędności , zarabiam 185nok na h minus podatek.

Spokojnie dasz radę.
Absolutnie niema szans żebyś dał radę.
Dasz radę, chyba że nie dasz.

Chłopaku, oczadziałeś? Skoro jesteś tu już jakiś czas, to rozejżałeś się dookoła i chyba znasz realia. A już na pewno znasz realia dotyczące swojej pracy, mieszkania które wynajmujesz, swoich możliwości rozwoju, wymagania rodziny... I co, pytasz internautów o opinie???

Wiesz co, my jutro zaczynamy robić szalunek pod płytę fundamentową, takiego sobie średniej wielkości budynku, powiedz mi ile kubików betonu zamówić?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
WujekJanek napisał:[b]
Wiesz co, my jutro zaczynamy robić szalunek pod płytę fundamentową,
takiego sobie średniej wielkości budynku, powiedz mi ile kubików betonu zamówić?

Na pewno o tyle mniej, co zajmuje samo zbrojenie w tym szalunku.
Niemniej, jeżeli nie jesteś pewny co do stabilności szalunku /na rozciąganie poprzeczne/ podczas zalewania tego betonem, to proponuję zamówić o 1 % więcej, niż zakłada projekt wykonawczy, który też ma już wliczoną stratę z powodu jw.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
Jacek B
(Jack2)
Nowicjusz
Wiesz co, my jutro zaczynamy robić szalunek pod płytę fundamentową, takiego sobie średniej wielkości budynku, powiedz mi ile kubików betonu zamówić?

I w czym problem masz plany a tam sa wymiary szalunku wys .szer ,dług oblicz i wiesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
WujekJanek napisał:

Wiesz co, my jutro zaczynamy robić szalunek pod płytę fundamentową,
takiego sobie średniej wielkości budynku, powiedz mi ile kubików betonu zamówić?

a ta plyta to wklesla czy wypukla? lazienke dla gosci tez bedzie bo to tu wszedzie musza byc spadki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Nie, nie, nie Panowie, żadnych pytań dodatkowych...
Płyta fundamentowa pod średniej wielkości budynek...
Niech forumowicze napiszą ILE DOKŁADNIE betonu...

Nie, mnie osłabiają już coraz częstsze posty typu właśnie takiego jak ten. Czy na przykład:
1.Za dwa lata skończe studia i wyjadę do Norwegii, napiszcie ile dostanę na rękę?
2.W wakacje chcę przyjechać do pracy, ile odłożę?
3.Chcę przyjechać do Norwegii, jak jest z pracą?

Czasem mam ochotę stworzyć sobie taki szablon i tylko CtrC i CtrV:
Przyjeżdżajcie, Polaków tu bardzo szanują, wyłapują już na lotnisku i od razu zawożą do pracy. Daja z marszu darmowe mieszkanie wikt i opierunek, tak że nic Cie nie kosztuje, pracujesz 37,5 godzin tygodniowo i dostajesz minimum 50.000kr miesięcznie na rękę plus podatek. Wszyscy mówią tu po polsku, języka znać nie trzeba. Przyjeżdżajcie. Całymi rodzinami.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
co sie dziwisz tak wyglada prpaganda PO w Polsce
Przyjeżdżajcie, Polaków tu bardzo szanują, wyłapują już na lotnisku i od razu zawożą do pracy. Daja z marszu darmowe mieszkanie wikt i opierunek, tak że nic Cie nie kosztuje, pracujesz 37,5 godzin tygodniowo i dostajesz minimum 50.000kr miesięcznie na rękę plus podatek. Wszyscy mówią tu po polsku, języka znać nie trzeba. Przyjeżdżajcie. Całymi rodzinami.

trzeba zrobic miejsce dla 2 milionow Syryjczykow
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
wrzeszczot napisał:
co sie dziwisz tak wyglada prpaganda PO w Polsce
Przyjeżdżajcie, Polaków tu bardzo szanują, wyłapują już na lotnisku i od razu zawożą do pracy. Daja z marszu darmowe mieszkanie wikt i opierunek, tak że nic Cie nie kosztuje, pracujesz 37,5 godzin tygodniowo i dostajesz minimum 50.000kr miesięcznie na rękę plus podatek. Wszyscy mówią tu po polsku, języka znać nie trzeba. Przyjeżdżajcie. Całymi rodzinami.

trzeba zrobic miejsce dla 2 milionow Syryjczykow


Kurde, a ty znowu z tą swoją sraczką polityczną...
Chłopaku, weź sobie carbo medicinalis, czy co...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok