Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
1660 Postów
kryss d
(kryss)
Maniak
crow napisał:
kryss napisał:
wrzeszczot napisał:
Zydzi mieszkaja w Polsce od 1000 lat ,zadne inne panstwo ich nie chcialo ,i wniesli ogromny wklad w rozwoj panstwa

to wymien te zasługi i wkład zydow,/nie przecze ze go nie było/
ale na każdy twój argument wrzuce 5 kiedy nam szkodzili i szkodzą,
uzupelnij wiedze z historii,tylko nie ta z GW i podrecznikow szkolnych...,

i jedno pytanko..... ile znasz przypadkow kiedy zyd uratowal polaka....bądź zginol ratując polaka

Tak prawde mowiac.....ginac to glupota. Chcesz sie przysluzyc ojczyznie to musisz zyc a nie ginac. A ty, ogonie, oddalbys zycie? Za co?, za bezrobotne w N?


mogę być ogonem,ale ty pewnie jesteś tym co pod ogonem...
podalem przykład pajacu jak nie rozumiesz to sobie daroj,napewno nikt z nich nie miał zamiaru ginac,narazali się pomagając zydom,czasem przez to ginęli,ale ci jakos nie maja w zwyczaju rewanzowac się tym samym,a wręcz odwrotnie.
ale widać masz problem ze zrozumieniem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Żydzi jako jedyni w państwie polskim umieli czytać i liczyć, dlatego napisy na monetach z XI w i późniejsze były po hebrajsku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
kryss napisał:
wrzeszczot napisał:
Zydzi mieszkaja w Polsce od 1000 lat ,zadne inne panstwo ich nie chcialo ,i wniesli ogromny wklad w rozwoj panstwa

to wymien te zasługi i wkład zydow,/nie przecze ze go nie było/
ale na każdy twój argument wrzuce 5 kiedy nam szkodzili i szkodzą,
uzupelnij wiedze z historii,tylko nie ta z GW i podrecznikow szkolnych...,

i jedno pytanko..... ile znasz przypadkow kiedy zyd uratowal polaka....bądź zginol ratując polaka


no wprowadzili komunizm i rozslawili Polske zabierajac wszystko Niemcom
sa Polskie obozy ,komory gazowe, getta ,nazisci ,Polacy rozpetli IIWS nic biednym Niemcom nie zostalo po tej wojnie

Zydzi mieszkaja w Polsce od 1000 lat ,zadne inne panstwo ich nie chcialo
ciekawe dlaczego ???? jaki to powod czy sobie zasluzyli ze ich wypedzaja z kazdego kraju
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
kryss napisał:
wrzeszczot napisał:
Zydzi mieszkaja w Polsce od 1000 lat ,zadne inne panstwo ich nie chcialo ,i wniesli ogromny wklad w rozwoj panstwa

to wymien te zasługi i wkład zydow,/nie przecze ze go nie było/
ale na każdy twój argument wrzuce 5 kiedy nam szkodzili i szkodzą,
uzupelnij wiedze z historii,tylko nie ta z GW i podrecznikow szkolnych...,

i jedno pytanko..... ile znasz przypadkow kiedy zyd uratowal polaka....bądź zginol ratując polaka


no wprowadzili komunizm i rozslawili Polske zabierajac wszystko Niemcom
sa Polskie obozy ,komory gazowe, getta ,nazisci ,Polacy rozpetli IIWS nic biednym Niemcom nie zostalo po tej wojnie

Zydzi mieszkaja w Polsce od 1000 lat ,zadne inne panstwo ich nie chcialo
ciekawe dlaczego ???? jaki to powod czy sobie zasluzyli ze ich wypedzaja z kazdego kraju
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1660 Postów
kryss d
(kryss)
Maniak
jasta102 napisał:
Żydzi jako jedyni w państwie polskim umieli czytać i liczyć, dlatego napisy na monetach z XI w i późniejsze były po hebrajsku

pokaz mi te monety
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
jasta102 napisał:
Żydzi jako jedyni w państwie polskim umieli czytać i liczyć, dlatego napisy na monetach z XI w i późniejsze były po hebrajsku

Brawa dla Jasty za widowiskowy pokaz jak rzucic patyczek i zmusic do zaaportowania...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

()
Maniak
jak cię zwał Piłsudski
ileż razy mam to robić


pl.wikipedia.org/wiki/Brakteat
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1660 Postów
kryss d
(kryss)
Maniak
napisał:
jak cię zwał Piłsudski
ileż razy mam to robić


pl.wikipedia.org/wiki/Brakteat


i co niby z tej monety wynika...,czy ty placac korona czytasz ja?czy wystarczy ci znac jej wartość?a zapomniałem ze ty majac" plastik"nie musisz już umiec pisać i czytac,wszystko załatwi za ciebie bank.....czyli no wlasnie....,oczywiście pobierajac sobie prowizje,czyli kolejna danine placona z twoich zarobionych pieniedzy
w XI w.czytac i pisać potrafilo niewielu mieszkancow Europy,glownie duchowni,mnisi, pisarze
było tak nie tylko w Polsce,znasz jakis kraj w ktorym w tamtym czasie kazdy wiesniak czytal i pisal?
kultura zydowska jest znacznie starsza niż kultury europejskie,a lichwa ,pieniędzmi ,knuciem,zajmowali się od zawsze.
bycmoze krol kupowal gotowe monety,lub zamawial u zyda,a ten wybijal z tego co mial,badz kopiowal,badz kupil steple do ich wybijania,a
zazwyczaj każdy krol bil monety z własnym wizerunkiem bądź symbolami,tutaj zadnych nie widze,pozatym na szlaku bursztynowym znajdowano wiele innych monet,
tak naprawdę nie wiadomo co to za moneta,
a patrząc na poziom wiedzy naszych czołowych historykow tuska i komoruska to już niewiele mnie zdziwi,nawet to ze zyda bez zawodu tytuluje się profesorem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

()
Maniak
kryss napisał:
napisał:
jak cię zwał Piłsudski
ileż razy mam to robić



pl.wikipedia.org/wiki/Brakteat


i co niby z tej monety wynika...,czy ty placac korona czytasz ja?czy wystarczy ci znac jej wartość?a zapomniałem ze ty majac" plastik"nie musisz już umiec pisać i czytac,wszystko załatwi za ciebie bank.....czyli no wlasnie....,oczywiście pobierajac sobie prowizje,czyli kolejna danine placona z twoich zarobionych pieniedzy
w XI w.czytac i pisać potrafilo niewielu mieszkancow Europy,glownie duchowni,mnisi, pisarze
było tak nie tylko w Polsce,znasz jakis kraj w ktorym w tamtym czasie kazdy wiesniak czytal i pisal?
kultura zydowska jest znacznie starsza niż kultury europejskie,a lichwa ,pieniędzmi ,knuciem,zajmowali się od zawsze.
bycmoze krol kupowal gotowe monety,lub zamawial u zyda,a ten wybijal z tego co mial,badz kopiowal,badz kupil steple do ich wybijania,a
zazwyczaj każdy krol bil monety z własnym wizerunkiem bądź symbolami,tutaj zadnych nie widze,pozatym na szlaku bursztynowym znajdowano wiele innych monet,
tak naprawdę nie wiadomo co to za moneta,
a patrząc na poziom wiedzy naszych czołowych historykow tuska i komoruska to już niewiele mnie zdziwi,nawet to ze zyda bez zawodu tytuluje się profesorem.

jak cię zwał Piłsudski
wiadomo
nawet przetłumaczono z niej napis
zaznaczono napis (wyłącznie spółgłoskowy) משקא קרל znaczący Mieszko król. Reszta napisu nieczytelna.
pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_knaan

Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
kryss napisał:
napisał:
jak cię zwał Piłsudski
ileż razy mam to robić


pl.wikipedia.org/wiki/Brakteat


i co niby z tej monety wynika...,czy ty placac korona czytasz ja?czy wystarczy ci znac jej wartość?a zapomniałem ze ty majac" plastik"nie musisz już umiec pisać i czytac,wszystko załatwi za ciebie bank.....czyli no wlasnie....,oczywiście pobierajac sobie prowizje,czyli kolejna danine placona z twoich zarobionych pieniedzy
Bardzo mi sie ten tekst podoba. Bardzo popularne ostatnimi czasy sa tago typu poglady na forum. Po co sobie oczy psuc czytaniem ksiazek, no nie? Szerokie masy robotniczo chlopskie gora.
w XI w.czytac i pisać potrafilo niewielu mieszkancow Europy,glownie duchowni,mnisi, pisarze
było tak nie tylko w Polsce,znasz jakis kraj w ktorym w tamtym czasie kazdy wiesniak czytal i pisal?
kultura zydowska jest znacznie starsza niż kultury europejskie,a lichwa ,pieniędzmi ,knuciem,zajmowali się od zawsze. GENIALNE!!!
bycmoze krol kupowal gotowe monety 10 na 10,lub zamawial u zyda zapewne na allegro...,a ten wybijal z tego co mial,badz kopiowal,badz kupil steple do ich wybijania Jestes moim mistrzem. Jak Ty podstawowke zaliczyles???,a
zazwyczaj każdy krol bil monety z własnym wizerunkiem bądź symbolami,tutaj zadnych nie widze,pozatym na szlaku bursztynowym znajdowano wiele innych monet,
tak naprawdę nie wiadomo co to za moneta,Przykro mi, ale wiadomo dokladnie co to za moneta
a patrząc na poziom wiedzy naszych czołowych historykow tuska i komoruska to już niewiele mnie zdziwi,Ja mysle, ze zdziwic Cie moze bardzo wiele nawet to ze zyda bez zawodu tytuluje się profesorem A z tymi pretensjami to juz do instytucji ktora tytul profesorski nadaje.


I tak sie zastanawiam, czy to jest sens po raz kolejny sugerowac, ze to nie wstyd nie miec wyksztalcenia, ale troche zabawnie jest jak ktos po 3 klasach i czwartym korytarzu dyskutuje o historii, numizmatyce, filozofii czy zasadach nadawania stopni naukowych, honorowych i funkcyjnych??? Chyba nie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok