Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

Adecco....... - Norwegia

13 Posty
Aneta M&B
(Anetka1)
Wiking
Witam wszystkich
Potrzebuje pomocy.Otoz,sprawa jest pilna i wedlug mnie smierdzi oszustwem.
Ale do rzeczy.Maz pracuje(niestety) w adecco ,na szczescie do konca miesiaca(z okresem wypowiedzenia).Pojawil sie problem mieszkania,zaplaty za mieszkanie.Pan konsulent w/w firmie oswiadczyl,ze dobra z dniem 31.11 rozwiazujemy umowe o prace,ALEEEE.....za grudzien jeszcze musi maz zaplacic za mieszkanie(wynajmowane przez adecco).W umowie o prace nic takiego nie jest napisane,nie ma rpwniez zadnego aneksu co do mieszkania.W tej sytuacji smierdzi mi to oszustwem.Skoro nie jestem juz pracownikiem firmy,bo umowa rozwiazana 31.11,nie mieszkam w mieszkaniu wynajmowanym przez firme,to dlaczego mam za nie placic?
Mial ktos podobna sytuacje? Mozecie cos doradzic?
Wedlug mnie jest to bezprane wyludzenie pieniedzy,no chyba ze w Norwegii mozna okradac w swietle prawa?
Bede wdzieczna za pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(sih87)
Maniak
Najlepiej skontaktować się z : www.arbeidstilsynet.no/ mówią po polsku
Można się z nimi umówić na spotkanie sprawdza co i jak z umową itp.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Aneta M&B
(Anetka1)
Wiking
Dzieki za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
854 Posty
BEATA K
(B.K.)
Maniak
Anetka1 napisał:
Witam wszystkich
Potrzebuje pomocy.Otoz,sprawa jest pilna i wedlug mnie smierdzi oszustwem.
Ale do rzeczy.Maz pracuje(niestety) w adecco ,na szczescie do konca miesiaca(z okresem wypowiedzenia).Pojawil sie problem mieszkania,zaplaty za mieszkanie.Pan konsulent w/w firmie oswiadczyl,ze dobra z dniem 31.11 rozwiazujemy umowe o prace,ALEEEE.....za grudzien jeszcze musi maz zaplacic za mieszkanie(wynajmowane przez adecco).W umowie o prace nic takiego nie jest napisane,nie ma rpwniez zadnego aneksu co do mieszkania.W tej sytuacji smierdzi mi to oszustwem.Skoro nie jestem juz pracownikiem firmy,bo umowa rozwiazana 31.11,nie mieszkam w mieszkaniu wynajmowanym przez firme,to dlaczego mam za nie placic?
Mial ktos podobna sytuacje? Mozecie cos doradzic?
Wedlug mnie jest to bezprane wyludzenie pieniedzy,no chyba ze w Norwegii mozna okradac w swietle prawa?
Bede wdzieczna za pomoc.


To jest tylko moja sugestia....
moze tak być,ze opłata za lokal za miesiąc poprzedni jest pobierana w nastepnym miesiącu....czyli w listopadzie płatnośc za październik a w grudniu za listopad...ale jak pisze sih87 najlepiej dowiedziec sie u źródła
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(sih87)
Maniak
Nie ma co, po to sa te instytucje, aby pomagac. Tam sie najlepiej zapytac itp. Mnie pomogli to innym pewnie tez pomoga.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
164 Posty

(AdamAleksanderNowak)
Stały Bywalec
Wszystko zależy kiedy składaliście wypowiedzenie. W umowach najmu przyjęte jest że składa się wypowiedzenie (albo zgodnie z zapisem w umowie np. trzymiesięczny okres wypowiedzenia) lub jeśli nie jest to szczegółowo ujęte, z trzeba złożyć wypowiedzenie z miesięcznym okresem poprzedzającym najpóźniej do pierwszego następnego miesiąca.
Reasumując, jak złożyliście wypowiedzenie pisemne np. wczoraj tj. 5.11.2011 to miesiąc wypowiedzenia będzie liczył się dopiero od 1.12.2012....
...myślę że zamiast się szarpać, powinniście spróbować się z nimi dogadać - na spokojnie, bez grożenia różnymi instytucjami.

ps. spytaj męża czy nie podpisywał innych dokumentów z chwilą przyjęcia się do pracy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
267 Postów
Stały Bywalec
Swego czasu płaciłem w adecco za mieszkanie które było dla nas bezpłatnie odstąpione przez wynajmującą nas firma... na moją interwencje,po wielkim zdziwieniu i oburzeniu jak śmiem ze stażem pracy wtedy 3 tygodnie-obniżono mi łaskawie tą złodziejską opłatę z 3600 na 3200NOK,
To był i jak widać jest bandytyzm w biały dzień.
O jakimkolwiek prawie zapomnij tutaj,nie ma czegoś takiego.
Byłem już po odejściu z tej złodziejskiej firmy w Arbaitstilsynecie,sprawa dotyczyła również kasy którą adeco mi buhneło z ostatniej wypłaty.Obserwując rozmowę Arbaidstilsynetu z adeco,mogłem śmiało już wyjść,wiadomym już było dla mnie że niepotrzebnie tam przychodziłem-po prostu pogadali sobie przez telefon jak kumple,pośmiali się i jak wspomniano w końcu o kasie to odpowiedz była mniej więcej taka-
-ee,on tu krótko jest,pewnie się pomylił,u nas się takie rzeczy nie zdarzają...
-tak?
-tak!
I wyszedłem z zapewnieniem od Arbaidstilsynetu,że zapewne to pomyłka,czyli -jesteś polak i wypierdalaj!

Dodam też że od rozpoczęcia pracy w NO,i w adeco jednocześnie,już po dwóch tygodniach wiedziałem że u oszustów pracował nie będę,poczekałem tylko do końca projektu,i po trzech miesiącach pożegnałem się z oszustami,co też utrudniali mi w miarę możliwości.

Pytanie;
-ile mąż jest już niewolnikiem adeco, i dlaczego żona pisze mu posty?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
a ja sie kurwa dziwie i pytam...jaki cudem ludzie jeszcze pracuja w adecco????
pomimo setkom artykulow prasowych, pomimo tysiacom informacji na roznych forach...kurwa...gdyby nikt u nich nie pracowal to by firmy nie bylo....WIEC...jak ktos pracuje i jebia go w dupe bez mydla jest sobie sam winny!!! i niech nie "prosi" o pomoc na forum, tylko jak kundel niech podkuli ogon i wylize sobie rany.
Czy to tak kurwa ciezko zrozumiec, ze zanim zacznie sie prace w jakiejkolwiek firmie trzeba wczesniej odrobic prace domowa i dowiedziec sie jak najwiecej na temat tejze firmy.....???

Nie trafia to do tepego LBA????
a pozniej takie placzki szukaja "pomocy"......"pomozcie!!!! meza jebia w dupala bez mydlin, co robic?? co robic??"

TRZEBA RUSZYC KURWA LBEM WCZESNIEJ ZAMIN SIE WYSTAWI DUPSKO DO WALENIA !!

ile jeszcze beda pisac o tym jebaniu w srake przez adecco i im podobnych?? FUCK !!!


....ale mam kurwa zly dzien........

jakby mi wpadl w lapy GL to bym mu kurwa leb urwal i nasral do szyi

jebane lemingi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
wystarczylo poczekac... mnie nie chcialo sie juz pisac... yhm...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
Yatsek napisał:
wystarczylo poczekac... mnie nie chcialo sie juz pisac... yhm...

stary..no ile mozna ten sam temat walkowac.......rece opadaja....ale jak widac glupich nie brakuje i dzieki takim adecco niezle sobie radzi....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok