Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Iza Panek Andrzejewski50 (6214 niezalogowanych)
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
beauty napisał:


Ja mam kompleksy na punkcie trudnosci w nauce Norweskiego
i zamiast gimnastykowac "jezyk" trenuje "palce".

a przypadkiem nie o francuskim mowa?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Kasia Tłumacz
(kasiatlumacz)
Wiking
Cześć, jeśli szukacie pracy w Norwegii to wykonuję tłumaczenia i korektę CV dostosowując je do standardów norweskiego rynku pracy. Zachęcam do kontaktu.

Kontakt tel.:
z Polski + 48 58 743 07 53
z Norwegii + 47 21 999 409
lub mailowy tlumacz@multinor.no
Zgłoś wpis
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
beauty napisał:
Ja mam kompleksy na punkcie trudnosci w nauce Norweskiego
i zamiast gimnastykowac "jezyk" trenuje "palce".

zamiast ustami to reka.... no na upartego tez moze byc....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
45 Postów
Jakub K
(kosi_84)
Nowicjusz
Uff jak tu gorąco. Wystarczyło tylko pościk o pomocy wrzucić na forum i zawrzało.
Ja osobiście nikogo nie chcę z pracy wyrzucać, aby ona była dla mnie. Nie oczekuje rarytasów. Tak prawdę mówiąc jak miał bym liczyć na jakiegoś sknerę to wolę spać w samochodzie. A wyjechać i tak muszę bo tu mi się furtki pozamykały.
Powiem Wam tak jak by tak los ciężko potraktował co niektórych takich wydmuchanych wycackanych polaczków to by zmienili podejście do życia.
Pozdrawiam wszystkich rozumiejących to co napisałem. A nierozumiejących do głębokiej refleksji nad swoim ja i wszelakobym materializmem.

A tak nawiasem zapytam co byście zrobili gdybyście nie mieli gotówki na wyjazd mieli problem ją załatwić, a mieli byście na wychowaniu dziecko i następne w drodze i do tego kilkanaście tysięcy długu.

Ja właśnie takich znajomych mam i nie zawaham im się pomóc jak tylko mi uda wyjechać.
Dlaczego mają cierpieć na tym bogu winne dzieci, że taki kochany kraj mamy i od małego muszą żyć w nędzy?

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
— Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny.
— Jan Paweł II (Karol Wojtyła)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
kosi_84 napisał:
A tak nawiasem zapytam co byście zrobili gdybyście nie mieli gotówki na wyjazd mieli problem ją załatwić, a mieli byście na wychowaniu dziecko i następne w drodze i do tego kilkanaście tysięcy długu.


hmmmmmmmmmmmm
ja to pewnie nie robił bym tych dzieci i poczekał aż zdobędę pieniądze
nie słuchał co Karol i inne czarne kiece mają do powiedzenia w tym temacie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
810 Postów
Maniak
jasta102 napisał:
a przypadkiem nie o francuskim mowa?
Nie rozumiem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
810 Postów
Maniak
kosi_84 napisał:
Uff jak tu gorąco. Wystarczyło tylko pościk o pomocy wrzucić na forum i zawrzało.
No i nie dziwota. Ilu jest Polakow w Norwegii?
Jak myslisz, ile jest przyczyn/motywacji ich emigracji?

Jesli temat zaczepia o taki "obszar" to zawrzalo.

Jak jeszcze ktos zamiast "stac karnie w kolejce"
jest na tyle beszczelny, ze wykupuje "numerek" na kolejkowej liscie,
bo taki ZDEMORALIZOWANY jest!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
45 Postów
Jakub K
(kosi_84)
Nowicjusz
jasta102 napisał:
kosi_84 napisał:
A tak nawiasem zapytam co byście zrobili gdybyście nie mieli gotówki na wyjazd mieli problem ją załatwić, a mieli byście na wychowaniu dziecko i następne w drodze i do tego kilkanaście tysięcy długu.


hmmmmmmmmmmmm
ja to pewnie nie robił bym tych dzieci i poczekał aż zdobędę pieniądze
nie słuchał co Karol i inne czarne kiece mają do powiedzenia w tym temacie



Gdybyś miał już 3 letnią córkę a drugie dziecko ma się urodzić za miesiąc też byś się wstrzymał?
A gdyby te problemy nękały Cię do końca życia też byś się wstrzymał?
Coraz więcej małżeństw i narzeczeństw się wstrzymuje bo taki chory system w kraju mamy że na nic Cie nie stać więc ja nie dziwie się emigracji. Ale dziwie się emigrantom którzy tak zniechęcają przyszłych emigrantów, przecież większość wyjechała aby spokojnie żyć więc czego się innym dziwiom?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
kosi_84 napisał:
Ale dziwie się emigrantom którzy tak zniechęcają przyszłych emigrantów, przecież większość wyjechała aby spokojnie żyć więc czego się innym dziwiom?
przyjedziesz... zobaczysz... zrozumiesz.... zmienisz zdanie... i wtedy sam ocenisz czy my im naprawde tak zle zle zyczymy albo czy jakies bajki opowiadamy ze tu nie jest tak latwo...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
810 Postów
Maniak
kosi_84 napisał:
Ale dziwie się emigrantom którzy tak zniechęcają przyszłych emigrantów, przecież większość wyjechała aby spokojnie żyć więc czego się innym dziwiom?
Moim zdanim to racjonalne dzialania.
Skoro w KN robi sie "ciasno" jak to nie jeden raz mozna przeczytac,
to wlaczaja sie mechanizmy obronne.

Kuba, ktos w USA otwiera bar na tej samej ulicy co
wlasciciele ochraniani przez miejcowych "wplywowych".
Jak myslisz co sie za chwile wydarzy?

A w Polsce czy Rosji jak jest?
O tyle "nowoczesniej" ze "wplywowi" uzywaja bezkarnie
do swoich celow "aparat administracji panstwowej".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
45 Postów
Jakub K
(kosi_84)
Nowicjusz
Yatsek napisał:
kosi_84 napisał:
Ale dziwie się emigrantom którzy tak zniechęcają przyszłych emigrantów, przecież większość wyjechała aby spokojnie żyć więc czego się innym dziwiom?
przyjedziesz... zobaczysz... zrozumiesz.... zmienisz zdanie... i wtedy sam ocenisz czy my im naprawde tak zle zle zyczymy albo czy jakies bajki opowiadamy ze tu nie jest tak latwo...


Ja nie piszę że każdy źle życzy.
Dwa nie muszę nic rozumieć gdyż byłem wielokrotnie za granicą i wiem jak to wygląda.
Jeden z drugim pozabijaliby się.
Nie potrafili się zorganizować i postawić pracodawcy.
Gdy ich ze znajomymi namówiliśmy to troszkę inaczej na to wszystko spojrzeli gdy dostali więcej czasu wolnego i podwyżki, ale dziękuje i tak nie usłyszeliśmy.
Jak to kiedyś ktoś mądry powiedział dajcie Polakom władzę a sami się wybija.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok