Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Iza Panek Andrzejewski50 (6202 niezalogowanych)
810 Postów
Maniak
kosi_84 napisał:
Mnie jest obojętne gdzie dalej będą przekazane pieniądze,
Jeśli jest to obojetne to po prostu wylosujemy beneficjenta
tych 90% sumy.

BTW
Napisz ile zostalo Tobie z tych 36000NOK?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Kasia Tłumacz
(kasiatlumacz)
Wiking
Cześć, jeśli szukacie pracy w Norwegii to wykonuję tłumaczenia i korektę CV dostosowując je do standardów norweskiego rynku pracy. Zachęcam do kontaktu.

Kontakt tel.:
z Polski + 48 58 743 07 53
z Norwegii + 47 21 999 409
lub mailowy tlumacz@multinor.no
Zgłoś wpis
45 Postów
Jakub K
(kosi_84)
Nowicjusz
Idiotyczna zabawa w kotka i myszkę. Napisz ile masz a ty ocenisz ile możesz ze mnie wydusić
Zadaje proste pytanie ile trzeba odpalić za załatwienie pracy i mieszkania. Czy to takie trudne pytanie ? Nie mam zamiaru rozwodzić się nad tym ile komu dać procent i chwalić się ile mam kasy. Stawiam sprawę krótko i oczekuję konkretnej odpowiedzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Piotr Nowicki
(odgrom)
Wiking
Jestem tu dwa tygodnie i ostatnio przeszlem ciezkie chwile ale moge ci pokrotce opowiedziec cos. Hostel kosztuje 245 nok za dobe to daje miesiecznie 7500 za miesiac policz razy trzy. Koszt kursu jezykowego to 4.500 za miesiac. Jesli jestes bystry to w dwa miesiace bedziesz komunikowal sie z norkami w miare swobodnie na pziomie komunikatywnym. Wtedy pujdziesz do NAV i zlozysz tlumaczenia dokumentow oraz zarejestrujesz sie jako poszukujacy pracy. Jak masz fajny (budowlany zawod) to ujdzie latwo do miesiaca bedziesz mial prace byle by nie krecic nosem za wiele i nie przebywac w towarzystwie nie poslugujacym sie norweskim. A jeszcze ten zasrany ich d- numer. Nie chca go dac gdy nie masz podpisanego kontraktu o prace, ale mozna to ominac poprzez formulaz RF -1450 pobrany z skatteetaten-u ( urzedu skarbwego) i wypelniony zaniesc do banku i otworzyc konto. D numer bedzie po 2 - 4 tygodniach. W adresie wpisz adres hostelu lub kempingu gdzie sie zatrzymales. Trzeba liczyc sie z tym ze potrzeba miec na zarcie min 1700-2000 koron miesiecznie, a paliwo tto 14-16 koron za litr. Teraz policz sobie po cichuu. Ja nie mam tu nikogo kto moglby mi pomoc wiec sam zrobilem tak i mäm w d. to ze nazywaja mnie desperatem czy oszolomem. Wiekrzosc stara sie zapomniec ile zawdziecza innym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
810 Postów
Maniak
kosi_84 napisał:
Stawiam sprawę krótko i oczekuję konkretnej odpowiedzi.
Kuba, zle mnie oceniasz. Chcialam Tobie naprawde pomoc.

To nie chodzi ile ja moge "wydusic",
tylko ile czasu chcesz pracować np. 2 miesiace czy 1, 2 lata?

Od tego zalezy na ile bedziesz musial wynajac mieszkanie
i oczywiscie suma do zaplaty.
Prace oczywiscie bedziesz mial zalatwiona "za darmoche"
i co najwazniejsze GWARANCJE tej pracy na okres
jaki zadeklarujesz.

Chyba wyrazam sie jasno w tej kwesti.

Druga sprawa co Ty i Twoja dziewczyna potraficie robic,
zawod doswiadczenie itp. Jesli to ma byc prosta fizyczna praca
typu sprzatanie czy pomoc na budowie to wiadomo,
ze stac Ciebie bedzie na gorsze/tansze mieszkanie itp.

Musisz sam zadeklarowac co Ciebie interesuje.

Podam taki przyklad:
Chcesz mieszkac przez 2 miesiace i przykladowo sprzatac
i zarobic 20 000 NOK.

Jesli taka ma byc opcja to wynajmujesz mieszkanie na 2 miesiace za 10 000 NOK

To oczywiscie pogladowy przyklad, czy Tobie to pasuje?

Wlasciwie za moje wskazowki powinnam Ciebie juz skasowac,
uzyskales konkretne wyjasnienia
i teraz ktos inny moze "spic smietanke".
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
45 Postów
Jakub K
(kosi_84)
Nowicjusz
Może i źle zrozumiałem bo mam sytuację podbramkową.

Mieszkanie chcemy wynająć do oporu - czyli nie przyjechać na 2 miesiące i aut tylko zostać na rok dwa a nawet się tam osiedlić.

Ile będę miał kasy to jeszcze się okaże min chce mieć 20000NOK aby przeżyć i nie wracać.

Obydwoje mamy wyższe wykształcenie administracyjne w kierunku bezpieczeństwo, wiadomo bez języka to i tak na razie nici, ale powoli się uczymy norska

Jeżeli chodzi o techniczne ja mam samochodowe, a narzeczona kilka lat pracy w florystyce.

Budowlanka, wykończenia (np. gipsowanie kładzenie płytek itd), malowania i inne majsterkowania nie są mi obce.

Po prostu chcemy się załapać a dalej może się potoczy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...odgrom

zapomniales dodac

ze jestes tutaj na 'obozie przetrwania'

ktory wykupiles w biurze podrozy,specjalizujacym sie

w extremalnych wycieczkach dla zblazowanych szczeniakow

p/s:
nastepnym razem bierz wycieczki w pakiecie - ze slownikiem ortograficznym...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
58 Postów
Basia chesterka
(Basia40)
Nowicjusz
Witaj
Jesli masz odłozone pieniadze to radze ci zrobic prosto poprostu wynajac narazie pokoj to taniej 3-4 tys kor msc to zalezy jeszcze w jakim rejonie Nor i wtedu tak miec zapas na 4 msc chociaz na jedzenie z 2 tys na miesiac i nie prawda jest ze za msc nauk norweskiego to koszt 4500 ja za 3 msc 1 semestr płaci sie 5 tys kor w tym czasie mozesz szukac pracy ogłoszen jest duzo jestes otwary na ludzi to napewno sobie dacie rade.Moja rada do zadnego Polaka nie idz do pracy bo kupa oszustów i tyle.Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...a

tym bardziej

do norwega.bo zaraz wyczuje

ze jestes swiezak i na maxa w ciula zrobi...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Piotr Nowicki
(odgrom)
Wiking
Dzieki Brzydal za rade co do slownika oczywiscie. Naszczescie nie ma przymusu odpowiadania nie wychowanym ludziom. Zapewne jestem od ciebie starszy i mam troszke wiecej kultury przez jakie u bym jej nie napisal. O obozach przetrwania tez malo chyba wiesz. Nie bede sie z toba licytowal, bo nie ma sensu ale nigdy niczego nie zalatwiano mi i do wszystkieg doszedlem wlasna praca i wyrzeczeniami. Nie raz spalem na budowach i samochodach. Wielu chlystkow wedrowalo ze mna po Uralu i ostepach Angary, a ty bez googlemaps wiesz chociaz w przyblizeniu gdzie to jest?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...w

takim razie

zwracam honor

(razem z trescia zoladka)

skoro to o czym napisales powyzej,to szczyt

do czego doszedles (dodajac gory i ostepy) to szacun kulturalny...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok