Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
kamil75 napisał:
"Nie ma to jak odbierac innym prawo glosu, bo przeciez Kattrin czy jak jej tam, wraz z twoja zona wiedza lepiej."

tak
wlasnie tak uwazam ze w tej sprawie kattrin jest fachowcem gornej polki a moja zona jako doswiadczona przedszkolanka ktora duzo wie o tym kraju ( wiecej niz o Polsce) i duzo widzala w tematach BV

azdy ma prawo glosu ale niech sie wypowiada jak ma w czyms pewnsc a nie mi sie wydaje ze
w tym kraju jest jak w PL jak masz plecy to robisz co chesz i nikt cie nie ruszy a jak jestes szarak pzrecietny to " daj mi osobe a znajde na niego paragraf "
ale co ja moge wiedziec po 16 latach zycia tutaj i przebywaniu w norami w wiekszosci czasu-czesciej z przymusu

pozdawaim tych ktorzy nie sa wilkiem drugiemu Polakowi


Nie wiem, co 16 lat pobytu w Norwegii ma do twierdzenia ze nie wyobrazasz sobie wychowywania dzieci bez szarpania i straszenia, a o wlasnym synu piszesz skurwysynek. Domyslac sie tylko nalezy, ze malzonka juz od wielu lat wie, ile soli do zupy sypac, bo jakby nie daj Boze zupa byla za slona...

Dzieci ucza sie wszystkiego od zera. Zachowuja sie tak, jak nauczyli ich tego rodzice.

Dlaczego twoje dzieci sa nerwowe? Skad u nich tyle agresji? Sklonnosci do przemocy?
Nie wiadomo, przeciez tatus idealny pedagog jest... Tu szarpnie, tu krzyknie, tu skurwysynka nastraszy... No to skad niby te problemy???

A na to, aby moc powiedziec ze dobrze dzieci wychowales, to jeszcze naprawde ladnych pare lat musisz poczekac.

Dobrej nocy zycze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Katarzyna Sz
(katrrrin)
Wiking
Dziekuje wszystkim rodzicom, ktorzy skontaktowali sie z nami,postaramy sie do jutra odpowiedziec Wam wszystkim , byc moze uda nam sie dojsc do wspolnych rozwiazan.Liczba telefonow i maili zaskoczyla nas wszystkich. Jestesmy z Wami w tych ciezkich chwilach i zyczymy spokojnej nocy.

Dziekuje za komentarze pod artykulem te na plus i te na minus.Przykre ze pare osob urzadzilo sobie niezla jazde po innych pod tematem gdzie sa dzieciece lzy i bezsilnosc rodzicow.

Czy sie to komus podoba czy nie bedziemy wspierac innych w tych sytuacjach i uwazamy ze na dzieki naszej histori uda sie uniknac podobnej tragedii choc raz na rok mniej to WARTO !!! Wasze komentarze te przykre powoduja tylko nasza motywacje wiec dalej szanowni komentatorzy ! Zobaczymi kiedy przekroczycie kolejna granice podlosci. Dobranoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
kamil75 napisał:
a ja katrrrin wierze w 100% co napisale po co ma klamac i sie udzielac pomagac innym itd
z reszta moja zona pracuje od wielu lat w przedszkolu i widzi co sie dzieje ale akurat tam nikt by nie zawiadomil BV bo wszystkie panie sa przeciwne temu i jak same by nie zrobily rozpoznania to pochopnie nie skarza roziny i dzieci na rozlake wiekszosc ludzi to rozumie ze nawet nie perfekcyjny rodzic jest 1000000razy lepszy niz idealny obcy ktory bierze pieniadze za wychowanie twego dziecka
BV to temat tabu w tym kraju i ci ktorzy nie mieli z nimi do czynienia nie powinni sie wypowiadac co mysla
katrrrin MOJA ZONA PO PRZECZYTANIU TEGO POWIEDZIALA ZE JESTES WIELKA, TEZ TAK UWAZAM


Ja jestem wstrzasnieta zarowno poziomem twoich wypowiedzi jak i twoimi metodami wychowawczymi. Twoimi i twojej zony, ktora na dodatek pracuje zawodowo z dziecmi.

Kazdy klaps, wyzwisko, szarpniecie czy raz wymierzony dziecku jest porazka rodzica.
Istnieja inne metody wychowawcze - ale niestety wymagaja one zarowno wysilku jak i konsekwencji od rodzicow. Najprosciej widac jest wychowywanie w starym dobrym stylu przemocy. W koncu mozna zalozyc, ze dziecko i tak nie rozumie co sie do niego mowi!

Czasami nalezy zwrocic sie o pomoc do specjalisty, gdyz nie zawsze rodzic jest w stanie poradzic sobie z atferdsforstyrrelser ( zaburzeniami zachowania ) u dzieci. Nie jest porazka rodzicow zwrocenie sie o pomoc, wprost przeciwnie.

Wiele sie mowi o szacunku dla drugiej osoby - dotyczy to rowniez dzieci! Nie zapominajmy o tym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
anna kotowicz
(bergen999)
Wiking
Wczoraj zadałam dwa proste pytania Katrrine kro nie rozumiał czyjego dialektu i w jaki sposòb BV BV i polcja wpadali do niej , żeby śledzić ich wyjazdy do i z Norwegii. Co mòwili przy tym i jak się zachowywali. Tak po prostu chciałam dowiedzieć się trochè szczegòłòw. Niestery odpowiedzi nie dostałam. Ktoś tu krzyczy o pomaganiu, chęci informowania a odpiwiedź na te pytania tym właśnie by była.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Piotr Wiśniewski
(pprojekt)
Wiking
może daj tej pani trochę więcej niż jeden dzień na odpowiedź, nim zaczniesz sączyć jad, nie deklarowała otwarcia gorącej linii i pewnie ma kilka innych spraw na głowie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
bergen999 napisał:
Wczoraj zadałam dwa proste pytania Katrrine kro nie rozumiał czyjego dialektu i w jaki sposòb BV BV i polcja wpadali do niej , żeby śledzić ich wyjazdy do i z Norwegii. Co mòwili przy tym i jak się zachowywali. Tak po prostu chciałam dowiedzieć się trochè szczegòłòw. Niestery odpowiedzi nie dostałam. Ktoś tu krzyczy o pomaganiu, chęci informowania a odpiwiedź na te pytania tym właśnie by była.

Cebularz trafnie okreslil j rozedrganie wewnetrzne tej osoby - owe osoby maja problemy z udzielanie rzeczowych odpowiedzi, albo nie udzialaja ich wogole ( na wszelki wypadek )

Wszystkie sprawy dotyczace BV wzbudzaja emocje na tym forum i kazda forumowa rozedrgana postac chce niesc pomoc i dobra nowine.
Proba weryfikacji rzeczowosci czy wiarygodnosci owych rozedrganych osob konczy sie zlikwidowaniem rozedrganego profilu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
anna kotowicz
(bergen999)
Wiking
Niestety nie można zadać konkretnych prostych pytań odnośnie treści artykułu. Odpowiedzi na nie mogłyby pomóc wyrobić sobie opinię i wyjaśnić nieścisłości w artykule. Nie wymagam otwierania dla mnie specjalnie gorącej linii. Miałam tylko zwyczajne pytania odnośnie treści artykułu. Przecież odpowiedź na nie mogłaby właśnie być tą pomocą o której tak krzyczy bohaterka i od tego można by zacząć. Zacząć od normalnego rzeczowego przedstawienia sprawy. Zamiast tego nie można wyrazić swojej opinii ani odczuć, bo zaraz jest wyklinanie i straszenie oby Ciebie nie spotkało to samo o pouczaniu i prawieniu morałów nie wspominając. Mam wrażenie, że celem tego artykułu było wywołanie powszechnej paniki wręcz psychozy i ja się na prawdę przeraziłam, że mogą mi wpaść do domu i uprowadzić dziecko nie podając powodu tego działania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
bergen999 napisał:
Niestety nie można zadać konkretnych prostych pytań odnośnie treści artykułu. Odpowiedzi na nie mogłyby pomóc wyrobić sobie opinię i wyjaśnić nieścisłości w artykule. Nie wymagam otwierania dla mnie specjalnie gorącej linii. Miałam tylko zwyczajne pytania odnośnie treści artykułu. Przecież odpowiedź na nie mogłaby właśnie być tą pomocą o której tak krzyczy bohaterka i od tego można by zacząć. Zacząć od normalnego rzeczowego przedstawienia sprawy. Zamiast tego nie można wyrazić swojej opinii ani odczuć, bo zaraz jest wyklinanie i straszenie oby Ciebie nie spotkało to samo o pouczaniu i prawieniu morałów nie wspominając. Mam wrażenie, że celem tego artykułu było wywołanie powszechnej paniki wręcz psychozy i ja się na prawdę przeraziłam, że mogą mi wpaść do domu i uprowadzić dziecko nie podając powodu tego działania.

Moja droga

Rozsadne osoby, a jest ich sporo na tym forum, wypowiadaly sie wiele razy na temat BV.
Wierz mi, nie masz sie o co matrwic.

Uprowadzania dzieci nie ma, osoby ktorym dzieci zostaly odebrane przyczynily sie w jakis sposob swoim zachowaniem, stosunkiem do dzieci czy naduzywaniem roznych srodkow do interwencji BV.

Trzeba jednak zauwazyc, ze BV nie jest instytucja doskonala, gdyz nie ma ludzi doskonalych.

Ja kiedys pisalam w jakims poscie o BV jaka forme pomocy udziela BV i co jest glownym zalozeniem tej instytucji. Pisalam rowniez, iz czesto wspolpracowalam z BV i moje doswiadczenia sa jedynie pozytywne.

Glowa do gory i ciesz sie zyciem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -14  
Odpowiedz   Cytuj
368 Postów

(cebularz)
Stały Bywalec
Autorka tematu postepuje schematycznie, co uwazniejsi widza, ze wystepuje tylko jej racja. Nie ma sie o oburzac, bo to normalne zachowanie przy zerojedynkowym postrzeganiu swiata. Po raz setny zacytuje Dobrowolskiego, bo on w pelni wyjasnia taki wzorzec.

"Ciężkie myślenie to przeciwieństwo spontanicznego — i wszelkiej inwencji. Mówimy wtedy potocznie o sztywnym umyśle. W bardziej wytrawnych rozwinięciach ciężkomyślność lubi przeistaczać się w logiczny rygoryzm, nadmierną 'metodyczność', legalizm i moralną fiksację
na ostrych dychotomiach wartości i osądu. To z kolei inklinuje ją ku widzeniu wyolbrzymionemu, przesadnie wyrazistemu i zero-jedynkowemu, kontrastowemu itd., dzięki czemu na przykład pojawia się schemat wyostrzonego postrzegania winy i eskalacji oskarżenia. Wyroki wydaje się tu zatem jednoznaczne, szybko — i jak najcięższe."


Innym piewcom okrocienstwa BV proponuje przebic balon nadecia i ogladac monety z obu stron. Swiat pewnie przestanie wydawac sie czarny lub bialy i moze nabierze pelnego spektrum barw.

PS Wiekszosci doswiadczonym przez los na tym portalu zapewne to nie pomoze, ale innym, probujacym podchodzic sceptycznie do wszelkich rewelacji ponownie polecam ksiazke Aronsona i Tavris. "Bladza wszyscy, ale nie ja" Rozjasni wam w glowie, dlaczego postepujemy w taki sposob.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
368 Postów

(cebularz)
Stały Bywalec
Krystian85 napisał:
Sporej cześci tych,którzy zajmują się metodami BV kojarzy sie to z Lebensborn (wygooglowac sobie).Nie wiem czy słusznie czy nie,ale wiem,ze lekarstwem na okrucieństwa tej drugiej była...Armia Czerwona.
Generalnie jadac z dzieckiem do Norwegii - dla zapewnienia sobie powrotu w tym samym składzie - nalezy zmienic obywatelstwo na amerykanskie lub muzułmanolandzkie. Czy ktokolwiek zna przypadek,aby BV wyciagnęło łapy po latorosle z tych obszarów?


tysiace.

www.nrk.no/norge/somaliske-kvinner-mot-barnevernet-1.7652151

Flest med bakgrunn fra Afghanistan og Irak
Blant innvandrere, som inkluderer enslige mindreårige flyktninger, med barnevernstiltak skiller Afghanistan seg ut med det høyeste antall barn og unge i barnevernet og samtidig den største andelen: 28,8 prosent av barn og unge fra dette landet har tiltak. Andre land med mange barn og unge i barnevernet, som Somalia og Irak, har henholdsvis 8,6 og 8,4 prosent med tiltak. Ser vi på norskfødte barn og unge med innvandrerforeldre, har flest tiltaksmottakere foreldre fra Irak, Pakistan, Somalia og Vietnam. Prosentandelene med tiltak blant disse landene var i overkant av 6,0 for barn og unge med foreldre fra Irak og Vietnam, og rundt 4,5 for dem med foreldre fra Pakistan og Somalia.

Rapporten er en oppdatering av rapportene Barn og unge med innvandrerbakgrunn i barnevernet 2009 (Kalve og Dyrhaug 2011) og Innvandrerbarn i barnevernet 2004 (Allertsen og Kalve 2006). Arbeidet med rapporten er finansiert av Barne-, likestillings- og inkluderingsdepartementet (BLD).
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok