Karta podatkowa w Norwegii na 2023

Zamów

Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Norwegia powinna zaostrzyć politykę imigracyjną? Inaczej stanie się „zbyt atrakcyjna dla beneficjentów socjali” - Norwegia

Czytali temat:
mart enty noregg RenataC Sarpis Riggman - -- (312 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Szymon Knap
(SzymonKnap11)
Wiking
Największym problemem w Norwegii nie jest dostępność pomocy socjalnej. Największym problemem w Norwegii jest brak chęci współpracy i integracji ze strony większości społeczeństwa norweskiego. Lakoniczne prawo emigracyjne faworyzujące uchodźców jest niesprawiedliwe wobec emigrantów z np Europy. Europejczycy emigrujący do Norwegii nie otrzymują praktycznie żadnej pomocy w integracji, nawet jeśli otwarcie i zdecydowanie deklarują chęć pozostania w Norwegii. Podwójne standardy i niesprawiedliwe traktowanie emigrantów ze względu na pochodzenie jest bardzo niesprawiedliwe i dyskryminujące wiele grup i mniejszości. Emigranci z Europy muszą bardzo często walczyć o jakąkolwiek pomoc i bardzo często pozostawiani są sami sobie, z często dużymi problemami. Jak to jest możliwe, że w kraju w którym tak głośno mówi się o szacunku, równości i tolerancji, jedne grupy emigrantów są faworyzowane a inne są dyskryminowane?! Czemu norweskie „sprawiedliwe” prawo i społeczeństwo, bez żadnej refleksji i próby zrozumienia jedne grupy ludzi obsypuje złotem a inne skazuje na cierpienie i dyskryminację?! Dla czego norweskie społeczeństwo i prawo pozwalają bez skrupułów dzielić ludzi na lepszych i gorszych, na mniej i bardziej wartościowych?! Według norweskiej propagandy każdy człowiek jest równy bez względu na rasę, pochodzenie, wyznanie, orientację seksualną i kolor skory. W praktyce jednak te wartości są bardzo niejednoznaczne i używane w Norwegii w zależności od upodobań i preferencji Norwegów i norweskiego systemu prawnego, bardzo często niesprawiedliwie skazując pewne grupy emigrantów na cierpienie, stres, depresję, skłonności do przemocy, skłonności samobójcze i wykluczenie społeczno socjalne. Nad tym norweski rząd powinien popracować a nie nad dalszym zaostrzaniem przepisów. Zamiast zaostrzać to Norwedzy powinni pomyśleć o tym jak poprawić i ułatwić np Polakom integrację z norweskim społeczeństwem, zamiast często perfidnie i bez skrupułów utrudniać, dyskryminować i niewolniczo wyzyskiwać ciężko pracujących ludzi. Każdy z nas jest w Norwegii z różnych powodów ale norweski system integracji działa zawsze jednostronnie. Chęć integracji powinna być obecna po obu stronach bo emigranci z Europy poświęcają tyle samo ile uchodźcy i bardzo często ponoszą większe straty i koszty emocjonalne, społeczne i finansowe przez nierówne i dyskryminujące podwójne standardy norweskiej polityki emigracyjnej oraz uprzedzone i nietolerancyjne norweskie społeczeństwo. Nad tym rząd Norwegii powinien pracować a nie nad zaostrzaniem prawa emigracyjnego!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:14  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1)
Wiking
Uchodźcy z Ukrainy mu przeszkadzają? Jak na razie to zauważyłem ładne i zadbane Ukrainki z dziećmi, takie szybko znajdą pracę czy nowych mężów i nie będą musiały ciągnąć socjali… Będzie co najwyżej trochę więcej rozwodów niż zwykle…
Zgłoś wpis
Oceń wpis:5  
Odpowiedz   Cytuj
125 Postów
Stały Bywalec
naprawdę nie rozumiem takich wpisów, jeśli nie widzisz różnicy między emigrantem zarobkowym a uchodźcą to jest to bardzo smutne. Jeśli chodzi o Europę wschodnią to znam tylko dwa przypadki, ten kto tu przyjeżdża albo jest tu dla kasy albo ma partnera. Uchodźcy nie pochodzą z krajów Europy albo Ameryki to są ludzie z krajów biednych, nękanych wojnami albo autorytarnych. Każdy Europejczyk może żyć we własnym kraju i nikt mu głowy nie zetnie, może mieć w miarę normalne życie, może zawsze do niego wrócić, uchodźca? niekoniecznie. To, że Norwegowie są tacy a nie inni, każdy to wie. Jaki jest koń każdy widzi, a mimo to decyduje się na przyjazd tutaj, a więc akceptuje warunki. Jeśli dla Ciebie najważniejsza jest kasa, a nie życie we własnym kraju z rodziną, może skromniej, to Twój wybór. Osobiście nie wyobrażam sobie żyć w innym kraju niż ten w którym się urodziłam. Nawet za cenę skromnego życia. Naprawdę śmieszą mnie te wpisy, że Norwegia "padnie" bez Polaków, Rumunów i Litwinów czy innych narodów. Mój ojczym urodził się w 1945 roku i jak mówi Norwegia sobie radziła bez emigrantów zarobkowych przez całe lata. Skoro więc takie życie sobie zafundowałeś to nie narzekaj i doceń to co masz a nie żądaj tego co innym się należy. Ludzie z Europy wschodniej zawsze byli traktowani jako B ludzie i tego nic nie zmieni. Trzeba się z tym po prostu pogodzić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1)
Wiking
Pewnie ze uchodzcy muzułmańscy są najbardziej faworyzowani przez system, ale to tez wynika z tego ze wielu muzułmanów ma norweskie obywatelstwo i ma wpływ na politykę. Jeśli chodzi o dyskryminację, rasizm to porozmawiajcie z ciemnoskórymi, mimo ze wielu się tu urodziło to lekko nie mają. Nikt nikogo nie powinien traktować jako człowieka kategorii B i nie można na to pozwolić ponieważ to rodzi bunt i później są getta, gangi… Na szczęście młode pokolenie jest bardziej tolerancyjne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram