Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Kraj fiordów łagodzi przepisy wjazdowe. Więcej cudzoziemców przekroczy norweską granicę - Norwegia

1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Polo Norek
(PoloNorek)
Wiking
Za późno, ludzie nie mogąc wjechać do Norwegii, a musieli pracować i zarabiać na życie, pojechali do Niemiec, Francji, Szwecji lub znaleźli pracę w Polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
I dobrze! Rynek Norweski od dawna był przesycony, dlatego zszedł na psy. Jak słyszę ze ludziom płaci się tu nawet 10000 koron na rękę za pełny wymiar godzin tylko dlatego bo nie znają języka i są zdesperowani to tylko to potwierdza. Znam tez takich którzy pracują po godzinach za kilkanaście tysięcy na rękę. Takie sumy w Norwegi nie maja znaczenia. To już jest patologia jaką w Polsce mieliśmy kilkanaście lat temu. Teraz przez pandemię i brak fachowców jest pracy mnóstwo i stawki rosną. Cwaniackie firmy dają ceny z kosmosu, a nóż ktoś się zgodzi. Tez ciagle słyszę ze ktoś nie mógł wjechać i znalazł pracę w Polsce. Rząd norweski albo zrobił to celowo, albo strzelił sobie w kolano bo wiele dużych inwestycji stoi a oni chyba myśleli ze ludzie z Europy wschodniej będą czekać na wjazd do Norwegi i biedować jak to było kilkanaście lat temu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
zolzafazi
(zolzafazi)
Wiking
Ku....a 14 lat tu tyram , mieszkam sam , zawsze mieszkalem sam a oni laske mi teraz robia ze mnie wpuszcza do siebie i jeszcze do hotelu mnie wysylaja . 200 zakazen dziennie , smiech na sali , wiecej ludzi im umiera na wysypke po tych ich parowkach i paracetamolu !!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
280 Postów
55555555 55555555
(Sebastian)
Stały Bywalec
Hahahahaha ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
ale wy jesteście naiwni:dobra wola rządu?hotele kwarantannowe powoli pustoszeją to zapełnią je znowu D-numerowcami na kilka następnych tygodni hehe
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 32  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
MORSY LØRENSKOG .
(hussaria)
Wiking
Przyznam że czysta prawda w komentarzach, macie rację
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
zolzafazi

1 godzinę temu

Ku....a 14 lat tu tyram , mieszkam sam , zawsze mieszkalem sam a oni laske mi teraz robia ze mnie wpuszcza do siebie i jeszcze do hotelu mnie wysylaja . 200 zakazen dziennie , smiech na sali , wiecej ludzi im umiera na wysypke po tych ich parowkach i paracetamolu !!!!!


BUHAHAHAHHAH MAKOOOSKIII!!!!!

14 lat to ty masz....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
Po pierwsze : Potrzebowali pracowników to ułatwiali i rozdawali,teraz już tylu nie potrzebują to utrudniają i nie rozdają.
Po drugie: Myślicie że rząd amerykański kiedyś wydał wojnę kartelom bo Amerykanie grzali koks? Nie, wypływało za dużo pieniędzy z kraju. Ponad 120.000 Polaków w NO , tych legalnych, z czego 85% nie wydaje tylko wywozi. Wolą pracowników którzy przyjadą i będą się integrować. Czysta ekonomia. Od kiedy w Norwegi robi się coraz gorzej? odkąd Polacy zaczęli otwierać psełdo-firmy i zatrudniać na czarno, kto ich nauczył rozliczenia za projekt a nie za czas? to co Norweska firma robiła w 3 miesiące ,jego zrobiła w 2 tygodnie, mógł sobie pozwolić mając racowników po 100 na godzinę bez podatku. Dzieła dokonali Polacy którzy zaczęli pracować w bemaningach, mając % od każdego zatrudnionego co robili? zwozili ilu się da, rejestrowali a po projekcie radz sobie sam.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 34  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
darek mazur
(cola2000)
Wiking
Kwarantanna Hotelowa bez zmian ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok