kr

Kredyt bankowy w Norwegii

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Aktualności

Kraj fiordów łagodzi przepisy wjazdowe. Więcej cudzoziemców przekroczy norweską granicę

Monika Pianowska

13 maja 2021 13:30

Udostępnij
na Facebooku
23

Od stycznia 2021 do kraju wpuszczani byli tylko obywatele Norwegii lub osoby zarejestrowane w norweskim rejestrze ludności z podanym dokładnym adresem zamieszkania czy zameldowania. flickr.com/ fot. serena_tang/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/

Decyzją władz Norwegii 21 maja zmienią się wymagania dotyczące dokumentacji, jaką trzeba okazać na norweskiej granicy, aby otrzymać pozwolenie na wjazd do kraju. Zgodnie z komunikatem rządowym z 12 maja cudzoziemcy nie będą już musieli figurować w norweskim rejestrze ludności, aby uzyskać status rezydenta i tym samym prawo do przekroczenia granicy.
Od stycznia 2021 jedynie obywatele kraju fiordów i wpisani do rejestru ludności imigranci, którzy mają w Norwegii stały adres zamieszkania lub zameldowania, mogą wjechać do Norwegii. Wskutek takiego zaostrzenia przepisów z norweskiej granicy przez cztery miesiące bieżącego roku deportowano 2100 Europejczyków. Teraz nastąpi złagodzenie wymagań.

Będzie więcej szczegółów

Cudzoziemcy, którzy nie są zarejestrowani jako rezydenci, będą musieli przedłożyć inne dokumenty potwierdzające, że mieszkają w Norwegii – dokumentację stałego pobytu w Norwegii – a także być w stanie udowodnić, że wracają po wyjeździe zagranicznym lub tymczasowym pobycie za granicą.
 Zmiana przepisów poskutkowała niewpuszczeniem do Norwegii tysięcy obywateli krajów EOG.

Zmiana przepisów poskutkowała niewpuszczeniem do Norwegii tysięcy obywateli krajów EOG. Źródło: Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

– Postanowiliśmy dostosować zasady wjazdu dla cudzoziemców przebywających w Norwegii. Ministerstwo pracuje obecnie nad nowymi kryteriami i przedstawi bardziej szczegółowe wytyczne przed wejściem zmian w życie – powiedziała cytowana w komunikacie rządowym minister sprawiedliwości i zarządzania kryzysowego Monica Mæland.
Po zaostrzeniu środków kontroli infekcji, mających zapobiec importowi zakażeń koronawirusa, w Norwegii zmieniła się definicja rezydenta. Po zmianie przepisów w styczniu tymczasowy numer personalny (D-nummer) i figurowanie w ewidencji ludności z przypisanym kodem pocztowym nie uprawniały do wjazdu do Norwegii. Poskutkował to niewpuszczeniem do Norwegii tysięcy obywateli krajów EOG. Według danych Norweskiej Policji Imigracyjnej najliczniejszą grupę wśród nich stanowili Polacy.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Polo Norek

15-05-2021 21:17

chodzta chodzta mnie was tutaj potrzeba

zolzafazi

15-05-2021 11:53

Nie wiedzialem ze teraz przyjezdza sie tutaj w celu prac charytatywnych .
Kto napisal ze mam D-numer ? Swoja droga Ogar Polski to bardzo szlachetna rasa .
Czy da sie tutaj wytrzymac 14 lat ? Jak widac da sie ale rzeczywiscie bez naszego kraju i czestych wizyt jest ciezko , przynajmniej dla kogos kto czuje przynaleznosc do spoleczenstwa w ktorym sie wychowal . Nie finansowo , nie dlatego ze nie ma tu kaszanki czy salcesonu ale dlatego ze mimo wszystko jestem Polakiem i tutaj czuje sie gosciem .
Poniewaz na tym forum jestem od 2007 roku potrafie rozpoznac tych ktorzy nadrabiaja slowotworczoscia swoje braki wiedzy , tych ktorzy przyjechali tutaj poprostu pracowac i zapewnic rodzinie lepszy byt i tych ktorym sie wydaje ze Norwegia im zycie uratowala wiec darujcie sobie obelgi, docinki i roznego rodzaju aluzje . Chcecie pogadac prosze bardzo , nikt nie musi sie zgadzac z moim zdaniem i podejsciem ale to jest powod do dyskusji a nie udowadniania swoich racji . Mnie naprawde ciezko obrazic a juz napewno nie na internecie gdzie frustraci wyladowuja swoje napiecia .
Pozdrawiam wszystkich Polakow .

DAREK KASIEWICZ

14-05-2021 13:33

co dobrze bylo siedziec na 25 procent podatku a teraz placz do kogo zal kombinatorzy pendlerzy jak w piosence placz mala placz masz to unas od dzis

Grafiria Gøy

14-05-2021 13:17

Po tym wpisie ewidentne widać ,ze twój móżdżek ma małą pojemność.

Tomasz Lenartowicz

14-05-2021 11:54

„Klasyczny okaz ogara” to komentarz nt. osoby która od 14 lat pracuje w Norwegii bo tu się lepiej zarabia.
Ok, a kto z pozostałych, piszących na tym forum, przebywa na terenie królestwa z innych powodów niż właśnie finansowych?
Co?
Retoryczne pytanie?
Tylko nie piszcie o „miłości” bo zbliża się 17-ty maja.

Za ciosem

14-05-2021 11:17

Czyli osoby z D-numerem będą mogły wjechać pod koniec maja ? Czy ktoś wie może

MałeMi

14-05-2021 09:52

socksANDsandals napisał:
14 lat w No i d-numer.....klasyczny okaz ogara....
No.. czego sie nie robi dla pieniedzy,zeby tyle czasu wytrzymac w tym.kraju..

shownomercy66

14-05-2021 06:14

jan kaczmarek

a ty skąd się urwałeś , z Torunia ????

Tatianabauer

13-05-2021 22:53

To kto w końcu może wjechać? Ma ktoś link do tych rządowych postanowień?

jan kaczmarek

13-05-2021 22:24

Ja to się tylko dziwię jednemu....jak wy k...a wytrzymujecie z tymi norasami i osiedlacie się tu na stałe?
Co trzeba mieć w głowie, żeby tu żyć?
Trocin?Albo jesteście nawaleni od rana do wieczora?
Polska ze swoją"dzikością" to do pięt nie dorasta Norwegii.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram