Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

1 Post

(Animri)
Wiking
Czy w okresie wypowiedzenia (złożone pismo) jest możliwość natychmiastowego odejścia z pracy, w przypadku gdy pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia w określonym w kontakcie terminie? Wiem, że w Polsce jest taka możliwość... Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek poradę...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(JolantaLemanczyk)
Wiking
Co w sytuacji gdy pracodawca nie chce podpisac wypowiedzenia?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
JolantaLemanczyk napisał:
Co w sytuacji gdy pracodawca nie chce podpisac wypowiedzenia?
Pracodawca nic nie podpisuje. Dajesz pracodawcy wypowiedzenie i na tym sie konczy. Dotyczy to, gdy jest zachowany okres wypowiedzenia zgodny z kontraktem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Wiking
Witam. Chciałam złożyć wypowiedzenie z pracy z okresem wypowiedzenia 3mc, przed upływem urlopu macierzyńskiego. Czy wolno mi to zrobić i z jakimi konsekwencjami. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Zośka napisał:
Witam. Chciałam złożyć wypowiedzenie z pracy z okresem wypowiedzenia 3mc, przed upływem urlopu macierzyńskiego. Czy wolno mi to zrobić i z jakimi konsekwencjami. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Dokładnie to nie łapię tego tematu a już zwłaszcza w powiązaniu z ciążą.
Jednak samo wypowiedzenie przez pracownika powodowało przed wiruskiem 12 tygodni kwarantanny od dagpenger, teraz podobno jest jeszcze dłużej.
Nie ryzykował bym takiej zabawy ponieważ zasiłek macierzyński zostanie zmniejszony i to znacznie a być może i zawieszony.
Jednak to wszystko możesz na spokojnie przeczytać na swojej stronie >nav.no< po zalogowaniu.
Nie znam sprawy i postawy do tak drastycznego postępowania jednak proponuję iść do swojego fastlege przedstawić uczciwie sprawę i może da chorobowe z zakazem pracy na tym stanowisku na którym obecnie pracujesz.
Porzucenie pracy zawsze rzutuje negatywnie na następne "branie" chyba, że zakładasz swoją firmę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok