Odzyskaj pieniądze w 2 tygodnie
Rozlicz podatek
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Sławek, właśnie 12 lat temu, dziś wszystko zmienia się z roku na rok, a w Polsce mnóstwo się zmieniło. Ja znam takich w Polsce, którzy dorobili się poważnych majątków bo są zdolni i znam takich którzy, żyją z dnia na dzień bo wiele z siebie nie dają. Gratuluję ci stawki, w moim mieście, niedaleko Oslo na zwykłych etatach ludzie o takiej stawce mogą pomarzyć. Znam tez wielu oszukanych...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1096 Postów
mart enty
(bodys) Online
Maniak
Xx1 napisał:
Sławek, właśnie 12 lat temu, dziś wszystko zmienia się z roku na rok, a w Polsce mnóstwo się zmieniło. Ja znam takich w Polsce, którzy dorobili się poważnych majątków bo są zdolni i znam takich którzy, żyją z dnia na dzień bo wiele z siebie nie dają. Gratuluję ci stawki, w moim mieście, niedaleko Oslo na zwykłych etatach ludzie o takiej stawce mogą pomarzyć. Znam tez wielu oszukanych...

12 lat temu też znałem w Pl takich, którzy się dorobili na tych samych zasadach, o których wspominasz. I co to za argument?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:3  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Slawek36
(Slawek36)
Wiking
Marta enty właśnie w tym problem by się dorobić ktoś musi za to zapłacić , ja tak nie umie miałem wiele szans ale jakoś dymanie innych mi nie na rękę. Polska jeszcze jest sporo w tyle jeśli chodzi o ogólne warunki pracy i znam temat bo mam "gorące info " . Tu w No większość wydumanych została wydumana przez rodaka lub ciapatych , norwescy pracodawcy nie są święci i też próbują ludzi naciągać źle to w 99 % naszych rodaków szkoła , bo po co im 50/100% płatne nadgodziny lub co będą w sobotę robić , a i jeden Polak zrobi to co 10 innej narodowości . Wiem jedno że No i tak się podda pod naporem samej pracy sezonowej bo jak nie to ciężko im będzie się z kryzysu podnieść , a i przemysł i budownictwo potrzebuje siły napędowej ( Szwedom i Finom ponoć otwierają granice) bo inaczej wszystko zacznie jeszcze bardziej drożeć bo ani rodowitym mieszkańcom ani ich inżyniera z bliskiego wschodu nie chce się ciężko pracować , ani w deszczu ani w śniegu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:4  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów

(avalon49)
Wiking
Sławku! Widać,że w Polsce dawno nie byłes....Dla wielu dobrze wykształconych, Norwegia po prostu się nie opłaca. Pracuję w urzędzie skarbowy i np. młody inzynier konstruktor lat 28 zarabia 6-7 tysięcy, w korporacjach 5-6 tys. :Ludzie budują domy,kupują mieszkania,jeżdzą dobrymi samochodami.Ktoś napiszę,że to kredyty.Ale to społeczeństwo norweskie jest najbardziej zadłużone na świecie. Dziś do Norwegii do pracy najczęściej jadą słabo wykształceni, z mniejszych miejsowości.Oczywiście jest wielu co wyjeżdza na stałe, aby żyć w tym kraju ,tak przeciętnie. Jeszcze 20 lat temu pracując w Norwegii, byleś w Polsce krezusem,dziś poziom ten sam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-26  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Slawek36
(Slawek36)
Wiking
"Tyle że to w 99 %" niewiem czemu ucięło to z wcześniejszego wpisu . Xx1 co do stawki to u nas niema akordu ale znam i takich co z akordem wychodzą grubo ponad 300 , wszystko zależy od zarobku firmy .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:5  
Odpowiedz   Cytuj
2705 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
..przestańcie bredzić o stawce powyzej 300 nok na godzine. na etacie....nie ma takich stawek ...nawet dla Norwegów nie osiagalnej.. no chyba że chłop prowadzi firmę i ,,fakturuje na ,,300

...Ps...pokaż odcinek wypłaty a uwierzymy...a tak to rodzinie w Polsce pościemniaj ,żeby sie dowartościować
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-3  
Odpowiedz   Cytuj
861 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
bojfraoszlo napisał:
..przestańcie bredzić o stawce powyzej 300 nok na godzine. na etacie....nie ma takich stawek ...nawet dla Norwegów nie osiagalnej.. no chyba że chłop prowadzi firmę i ,,fakturuje na ,,300

...Ps...pokaż odcinek wypłaty a uwierzymy...a tak to rodzinie w Polsce pościemniaj ,żeby sie dowartościować

Jak widać to innych sprowadzasz do swojej zawodowej pozycji i takiej też stawki.
Są stawki powyżej 250 i 300-nok/B i to dla fizycznych i dość sporo, dla elektryków, dla hydraulików, dla operatorów różnorakich maszyn budowlanych i innych z fagbrev.
Tyle, że tam jest mało polskich januszy, którzy przy takich stawkach, zapieprzają po 10-12 godzin na zwykłej stawce.
Pracują po 7,5-t=37, 5 t/u, jak jest potrzeba, to inżynier uprzejmie prosi o pozostanie i od razu daje dokument z odpowiednim dodatkiem% do zwykłej stawki.
Tylko tacy pracownicy nie pracują w bemanningach a w normalnych firmach norweskich.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:8  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Megip
(Megip)
Wiking
avalon49
Daj sobie siana z tą swoją niezależnością, dojeniem męża i Norwegii... Po co podkreślać tak bardzo jaka Ty jesteś niezależna i chwalisz się, że zarabiasz, masz pracę i dajesz innym... Kogo to obchodzi? Ja rozumiem, że ważny jest dla ciebie status finansowy męża. Zaradność w kontekście finansów przekłada się na inne cechy charakteru...
„Dziś do Norwegii do pracy najczęściej jadą słabo wykształceni, z mniejszych miejscowości” - No k...a ręce opadają....
Wyobraź sobie, ze jestem po studiach i to nie jednych. I Nie siedzę w NO dla idei ale z wyboru i nie narzekam... Ty z kolei piszesz, że pracujesz w urzędzie skarbowym... To gratuluję! Najgorsze hieny! Nie masz czym się chwalić... Ci młodzi, wykształceni spieprzają za granicę, bo mają taką możliwość i nie za 6 tys zł brutto... Bo z każdego ustroju i koncepcji politycznej biorą to, co najgorsze ... A mam tu na myśli, komunizm- pompowanie kasy w państwowe molochy. Socjaldemokracja - wysokie i liczne podatki.
Autorytaryzm – decydujące zdanie jednego człowieka (zgadnij jakiego..?) Konserwatyzm – obyczajowe średniowiecze i w końcu demokracja – poczucie pewności debili... Wejście z głębszym tu tematem, jest jak czytanie poezji na imprezie. Wszelkie poruszane tematy, kojarzą się z jakąś pseudo-kołczingową gadką...
Wzrost egoizmu, głupoty i agresji. I nie oceniam się przez pryzmat przydatności społeczeństwu. Nie daje mi żadnej przyjemności długotrwałe szlifowanie jednej umiejętności czyli rzucanie się na nowe zajawki... Nie krytykuj tych z jasnym i wyraźnym przekazem. Tych, którzy wspinają się po różnorakich drabinach, tych, których to napędza i którym daje w jakimś stopniu frajdę.
Pomyślności..,-
Zgłoś wpis
Oceń wpis:19  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Frakoblet fra systemet
(Frakoblet fra systemet)
Wiking
Zgadza się,kolega z Krakowa przez zamkniętą granice do NO otwarł firmę malarska ,pierwsze 2 miesiące sam ponad 20 tys zł netto ! Klienci umówieni do końca roku,dofinansowanie na sprzęt i auto 50000 ,od marca musi zatrudnić i
tu też koledzy z No będą współpracować,będzie rzetelny i fachowy będzie potrzebny,polska to tak duży rynek że żaden problem tu znaleźć zlecenia.
Inny warsztat jednoosobowe koło Płocka ,obroty brutto 140k w 20.
Plytkarz z Bydgoszczy ,zlecenia do końca roku,stawka taka sama jak w NO ,klienci się przepłacają żeby jego pracę wziął pierwszy,soboty i niedziele wolne czas dla rodziny ....
Norwegiaa jest ok ale szału dla większości tu nie ma,nie te czasy,ludzie wybierają NO z innych względów,prosoty życia,zaplecza socjalnego w razie w itp. Każdy kogo znam i wrócił odpowiada...dlaczego tyle lat tam siedziałem,straciłem część możliwość rozwoju,kontakty itp...
Oczywiście kazdy wie co dla niego jest dobre.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Slawek36
(Slawek36)
Wiking
Boj fra oszlo jak ci mam pokazać , przecież tu nie będę wklejać kwitków z wypłaty na którym jest jeszcze parę innych informacji a po drugie po co bym ci miał ściemniać a taka stawkę mam już od ponad 2 lat i jak chcesz to uwierz jak nie to nie . Za mniejsze pieniądze to tu sensu swojego pobytu bym nie widział chodź po woli i tak będzie dobiegał końca , i zobaczymy jak w Polsce się na prawdę zmieniło
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj

Facebook Messenger YouTube Instagram