Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
11 Postów

(avalon49)
Wiking
Nie jestem Bożenka(tak na marginesie tym bardziej Grażynka...hahah). Jestem krakuska z męzem co pracuję w Norge 23 lata....niestety Dziś ludzie z dobrym zawodem w Polsce ,zarabiają niezłe pieniądze.... W Norwegii aby zarobić na dom bez kredytu trzeba pracować15 lat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1)
Wiking
Ludzie którzy przyjechali tu z dziur zabitych dechami tego nie zrozumieją. Jadą do polski i obracają się wśród swoich a tam bieda aż piszczy. Wiec wnioskują ze nic się nie zmieniło. Z tego co widzę za oknem to buduje się w moim mieście na potęgę, 10 lat temu tak nie było. Potrzeba tu fachowców a nie fizoli. Mając firmę budowlaną często wychodzi ponad 1000 na gdz, jeśli praca wykonana jest szybko, uwzględnione rabaty z materiałów, ale takiej stawce godzinowej klientowi prosto w oczy nie można powiedzieć. Wystarczy spojżeć w necie jakie stawki maja freelanserzy, na przykład informatycy czy graficy, tam 1000 to nic nadzwyczajnego, a jak wykonają pracę od całości to często wychodzi więcej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Tomasz Lenartowicz
(Nieobecny)
Wiking
Powracająca melodyjka pt. polscy pracownicy w Norwegii.
A przecież to jest proste.
Jeśli JEDYNYM kryterium do podjęcia pracy jest zarobek to wszelkie różnice na rzecz norweskich stawek będą decydować o poszukiwaniu pracy tu.
Jeśli, natomiast, wziąć pod uwagę, że:
emigracja zarobkowa to rozłąka z rodzina, ciągle pendlowanie ergo strata czasu, oszczędzanie na wyżywieniu, mieszkanie w podłych warunkach, tolerowanie, że jest się wyłącznie polskarbeidskraft.
To może wtedy wybór miejsca życia i pracy staje się łatwiejszym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
avalon49 napisał:
Nie jestem Bożenka(tak na marginesie tym bardziej Grażynka...hahah). Jestem krakuska z męzem co pracuję w Norge 23 lata....niestety Dziś ludzie z dobrym zawodem w Polsce ,zarabiają niezłe pieniądze.... W Norwegii aby zarobić na dom bez kredytu trzeba pracować15 lat.

...Bożenka?
...plecierz bzdury o tych stawkach...bo nie są dostępne dla wszystkich ..tylko super ,fawchowców,, z autami ,narzędziami i tradycjami ..
...zobacz twój stary robi w Norge za grosze od 23 lat,,,dyma na mrozie z piłą i wycina krzaki,zbiera truskawki,kartofle...na kolanach u tutejszego,, bałera,,...wstyd ,ze jeszcze go nie ściągnęłaś do Małopolski,bo do krakowa pewnie z 80 km a kanapki kosztują???
...pewnie przelewy robi regularnie,więc niech dalej siedzi tutaj a i ty nie musisz symulować migreny w łóżku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Slawek36
(Slawek36)
Wiking
Xx1 i avalon49 warunki pracy w Polsce w porównaniu z no to spora i to bardzo spora różnica , same zaplecze socjalne w Pl na 80% projektów będzie takie że szatnia razem ze stołówka i toi toi . W pracy wiecznie stres bo w PL projekt zanim ruszy to jest już rok opóźniony, cwaniactwo polskiej kadry zarządzającej od kierownika po majstra i można tak wymieniać i wymieniać . Co do stawek to w moim zawodzie w NO mam 306 nok/h plus dodatki za dojazd i bramki w Polsce ( a i w Krakowie) od 22 - 28 PLN/h już netto , tutaj o wypłatę od 12 lat nie martwiłem się ani razu a w Polsce to albo będzie po 20 albo szukasz nowego pracodawcy bo krętaczy i pseudo firemek jest od groma. Norwegia dla fachowców jest i będzie konkurencja jeśli ten syf covidowy minie i wrócą normalne loty . A i policzcie ile w Polsce przy stawce 22-24 złote trzeba w miesiącu przerobić by te wasze cudne 10000 zarobić a i z tego musisz jeszcze sobie dojazd opłacić , na wakacje odłożyć bo feriepenger niema . Wychodzi na to że do domu jak dojadę to będę musiał do roboty wracać . Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Słowianin Polak)
Wiking
Nowa Norymberga dla ludobójcy Gats'a i WHO !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1)
Wiking
Sławek, właśnie 12 lat temu, dziś wszystko zmienia się z roku na rok, a w Polsce mnóstwo się zmieniło. Ja znam takich w Polsce, którzy dorobili się poważnych majątków bo są zdolni i znam takich którzy, żyją z dnia na dzień bo wiele z siebie nie dają. Gratuluję ci stawki, w moim mieście, niedaleko Oslo na zwykłych etatach ludzie o takiej stawce mogą pomarzyć. Znam tez wielu oszukanych...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
Xx1 napisał:
Sławek, właśnie 12 lat temu, dziś wszystko zmienia się z roku na rok, a w Polsce mnóstwo się zmieniło. Ja znam takich w Polsce, którzy dorobili się poważnych majątków bo są zdolni i znam takich którzy, żyją z dnia na dzień bo wiele z siebie nie dają. Gratuluję ci stawki, w moim mieście, niedaleko Oslo na zwykłych etatach ludzie o takiej stawce mogą pomarzyć. Znam tez wielu oszukanych...

12 lat temu też znałem w Pl takich, którzy się dorobili na tych samych zasadach, o których wspominasz. I co to za argument?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Slawek36
(Slawek36)
Wiking
Marta enty właśnie w tym problem by się dorobić ktoś musi za to zapłacić , ja tak nie umie miałem wiele szans ale jakoś dymanie innych mi nie na rękę. Polska jeszcze jest sporo w tyle jeśli chodzi o ogólne warunki pracy i znam temat bo mam "gorące info " . Tu w No większość wydumanych została wydumana przez rodaka lub ciapatych , norwescy pracodawcy nie są święci i też próbują ludzi naciągać źle to w 99 % naszych rodaków szkoła , bo po co im 50/100% płatne nadgodziny lub co będą w sobotę robić , a i jeden Polak zrobi to co 10 innej narodowości . Wiem jedno że No i tak się podda pod naporem samej pracy sezonowej bo jak nie to ciężko im będzie się z kryzysu podnieść , a i przemysł i budownictwo potrzebuje siły napędowej ( Szwedom i Finom ponoć otwierają granice) bo inaczej wszystko zacznie jeszcze bardziej drożeć bo ani rodowitym mieszkańcom ani ich inżyniera z bliskiego wschodu nie chce się ciężko pracować , ani w deszczu ani w śniegu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów

(avalon49)
Wiking
Sławku! Widać,że w Polsce dawno nie byłes....Dla wielu dobrze wykształconych, Norwegia po prostu się nie opłaca. Pracuję w urzędzie skarbowy i np. młody inzynier konstruktor lat 28 zarabia 6-7 tysięcy, w korporacjach 5-6 tys. :Ludzie budują domy,kupują mieszkania,jeżdzą dobrymi samochodami.Ktoś napiszę,że to kredyty.Ale to społeczeństwo norweskie jest najbardziej zadłużone na świecie. Dziś do Norwegii do pracy najczęściej jadą słabo wykształceni, z mniejszych miejsowości.Oczywiście jest wielu co wyjeżdza na stałe, aby żyć w tym kraju ,tak przeciętnie. Jeszcze 20 lat temu pracując w Norwegii, byleś w Polsce krezusem,dziś poziom ten sam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -26  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok