Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

11 Postów
Patryk Sz.
(Patryk Sz.)
Wiking
Dziękuję za odpowiedź. Kolega niedługo będzie zaczynał prace (po raz pierwszy w Norwegii) według tabelki będzie miał płacić około 20% podatku. Czy już od początku umowy może przejść na rozliczenie według karty podatkowej ? Jako nowy pracownik pewnie od razu wrzucą go w 25% . Czy jeśli na początku zapłaci te 25% później złoży wniosek i przejdzie na niższą stawkę 20% to te nadpłacone pieniądze będzie miał wyrównane w rocznym rozliczeniu ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Kosmita
(Kosmita)
Wiking
Czyli jak dostałem 25% podatek, to mogę przejść na podatek z tabeli?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Janek1333
(Janek1333)
Wiking
Witam przyjechałem do Norwegii w 2018 roku. Od stycznia przyznano mi kartę podatkowa 25%. Czy na koniec roku nie będę musiał dopłacać i czy wszystko liczy mi się do emerytury i czy będę wstanie wziąć kredyt ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 17  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Magister1
(Magister1)
Wiking
W ubiegłym roku pracowałem przez kilka miesięcy i w rozliczeniu mam 6 tyś zwrotu z podatku czy jeżeli zastosuje ulgę 10% to ta kwota zwrotu dla mnie się powiększy czy zmniejszy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
Wyjechałem z Norwegii do Polski na początku roku, pracuję zdalnie z Polski dla norweskiego pracodawcy i pojawiam się w biurze 1 tydzień w miesiącu. W związku z tym nie powinienem być Norweskim rezydentem podatkowym w 2019 roku. Czy w związku z tymi zmianami mogę płacić stałą stawkę 25% podatku i nic poza to? Czy powinienem płacić dodatkowo podatek w Polsce od tych dochodów?
Nie ukrywam, że płacenie stałej stawki 25% jest bardziej korzystne niż około 35-40% średniorocznie jak obecnie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Martinez2331
(Martinez2331)
Wiking
Witam. Przyjechałem do Norwegii w 2018 w kwietniu. W roku 2018 byłem opodatkowany tabelą 7100. W 2019 przyznano mi 25%. Czy teraz w kwietniu mogę zmienić na tabelę 7100 czy przyznaja mi procentowo. W 2020 roku chcialbym jescze cos odliczyc z racji tego ze jestem dopiero 2 rok?.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok