Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
1 Post
Xx1
(Xx1)
Wiking
Jak przyjechałem do Norwegi z biurowo-intelektualnego środowiska to żadko kto na pierwszy rzut oka mówił ze jestem Polakiem (oczywiście to nie wstyd, pisze tylko jak było). Z biegiem lat Janusze jak widza to na pierwszy rzut oka mówią, swój, Norwegowie również zagadują od razu po polsku. Teoretycznie powinienem bardziej przypominać Norwega, nosić kusedress i wpuszczać spodnie w wełniane skarpetki, a tu na obczyźnie coraz bardziej upodabniam się do Januszy. Jak tak dalej pójdzie to niedługo będzie mi się podobało disco polo, będę chodził w sandałkach i białych skarpetkach, zapuszczę wąsik no i jeszcze reklamówkę biedronki muszę sobie skołować... Może jak sobie ten paszport wyrobię to się ta tendencja zmieni???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
113 Posty

(cham)
Początkujący
Czy ktos moglby mi wyjasnic co to jest "kusedress"? Z wyjatkiem skojarzen, ktorymi moglby zainteresowac sie nasz szlachetny cenzor, nie potrafie sie doszukac znaczenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
krzysztof polec
(lopez)
Wiking
Biurowo - intelektualne środowisko hahahahahah, naprawdę co nie którzy powinni nie dostawac ani paszportow ani dowodów Polskich żeby nie wyjeżdżać z kraju. I szczerze to nie wiem dlaczego macie taki problem z tymi skarpetkami i sandałami ( akurat sam nie nosze) ale w jednej trzeciej globu jest ten trend praktykowany i nie mowa tutaj tylko o krajach zasciankowych ale również rozwiniete kraje zachodnie i nawet Usa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
krzysztof polec
(lopez)
Wiking
Naprawdę wy nie potraficie nic a tylko starać sie pokazac ze jeden jest lepszy od drugiego. Jak nie wiesniaki to janusze i tylko tak potraficie o sobie pisac wogole sie nie znajac. Naprawde macie nasrane w tych glowach. Normalnie idioci, bo niestety inaczej sie tego nie da nazwac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1)
Wiking
Ja do Januszy nic nie mam, napisałem tylko ze powoli sam się nim staje na obczyźnie A ty Chamie nie wiesz co to kusedress??? Mi zawsze się wydawało ze skoro o Norwegi wiesz więcej niż sami Norwegowie, biegle władasz bokmålem, nynorskem i nawet dialektami to musisz należeć do tych co ubierają się bardziej norwesko niż Norwegowie a bunad zakładasz nawet do sklepu wychodząc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
113 Posty

(cham)
Początkujący
No wiesz,moj norweski troche chyba przestarzaly Doskonale wiem co to jest "kosedress" ale "kusedress" to dosc specjalny dialekt
Chyba ze miales na mysli majtki. Wtedy ten neologizm mialby sens. Ale nie ma...............bo nie ma czegos takiego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
uauuauau
(uauuauau)
Wiking
mysla ze bedziemy chodowac renifery w deszczu.....dadza nasze wyrobine emeryturki i spadowka.....w lipcu na rybki ok...ale nie cale zycie....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
uauuauau
(uauuauau)
Wiking
no co ty bys byl legalnym chodowca baranow reniferow w kraju pastewnymmmm
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Hants
(Hants)
Wiking
Te to zauważyłem. Czego by nie mówić o emigracji w UK, to jednak aż tak na siebie nie plujemy - po pierwszych objawach "funtozy" zaczynamy nawet być ludzcy w stosunku do siebie nawzajem. A tu?.. Wiocha, panowie i panie. Wyjechaliście ze swoich zakompleksionych wiosek, ale one was nie opuściły...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok