Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
U mnie na wsi mieszkaja rozne ludziska. Te fizyczne i te umyslowe. A nawet te socjalne.
Wszystkie ludzie maja miejsce do mieszkania i pieniadze na jedzenie.
Dzieci chodza sobie do darmowej szkoly i dostaja darmowe podreczniki. Socjalnym dzieciom NAV funduje zajecia pozaszkolne jak klub sportowy czy kolko teatralne.
Bieda u mnie na wsi tez jest, ale wyglada inaczej niz w Polsce. Biedni nie kola w oczy i nie przymieraja glodem.
Bogaci tez na wsi sa...i nie rzucaja sie w oczy. Nie Maja wysokich murow dookola domu, nie Maja sluzby...a co najwazniejsze, nie nosza sie ze swoim "bogactwem".

Najwazniejsze dla mnie jest, ze moje dzieci beda mialy stabilna przyszlosc. A jak sie im noga podwinie, to beda mogly liczyc na pomoc instytucji panstwowych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Xx1 napisał:
Przepraszam, nie miałem na myśli 400000 rocznie tylko 40000 miesięcznie, ze to mało na przeżycie kilkuosobowej rodziny. Pamietam jak znajomy wyjechał po wejściu polski do UE do Irlandii. Po kilku miesiącach, bez znajomosci języka, wynajął w pełni wyposażony dom i ściągnął żonę i 4 dzieci, bardzo sobie chwalili standard życia. W USA czy w Niemczech w latach 80-90-tych pieniądze niemal leżały na ulicy, Norwegia nawet nigdy sie nie zbliżyła do tego co oni wtedy mieli. Wielu ambitnych polakow zrobiło kariery w tych krajach (prawdziwe kariery, a nie ze ktoś kupił sibie dom i nie musi juz pracować fizycznie za kilku). Sam siebie okłamywalem będąc tutaj, starałem sie myślec pozytywnie i mieć nadzieje.
No to masz nawet wiecej niz te 400 000 na rok , bo 480 000 (brutto, netto?).
Nie wystarcza na wydatki - wyslij do pracy zone.

I nie badz naiwny i nie wierz w opowiadania jak to po roku pracy na budowie ktos sie domu dorobil, utrzymujac przy tym 10-cio osobowa rodzine i dziadkow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Fajnie ze jeszcze ktoś patrzy pozytywnie na ten kraj. Tu gdzie mieszkam cieżko juz spotkać takich ludzi. Na jedno stanowisko sprzątaczki przypada moze ze sto polek. Sa takie, które zdały bergenstest i próbowały chociaż do przedszkola sie dostać, ale siedzą w domu. Znam z widzenia taka co w nawie pracuje, inna w szkole, to juz sa wyższe sfery, udało im sie zrobić jak na norweskie możliwości zawrotna karierę. Oczywiście w służbie zdrowia jest dużo pracy, ale nie wszyscy krztalcili sie w tym kierunku. Ja sie tylko obawiam ze jak np. mój syn skończył by architekturę to spotka go taki los co pewnego chłopaka w dani, który stracił czas na studiach bo polakow na takie stanowiska tam nie przyjmują. Eliza czytaj uważnie, napisałem ze 40000 na miesiąc wystarcza tylko na podstawowe sprawy, nie pisze ile zarabiam, kto wie czy tu urząd podatkowy nie węszy Trzeba sie jednak na te pieniądze natyrac, szczególnie jesli sie pracuje na własny rachunek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Mi głownie chodziło o to ze te rankingi mącą Norwegom w głowach. Myślą ze poziom życia maja najlepszy i jeszcze bardziej spoczywają na laurach. Jakość życia sie tu pogorszyła, czyli sie cofają a świat pędzi i ciagle przyspiesza. W samej Polsce wiele sie zmieniło, jak pisałem wcześniej mojej rodzinie i wielu znajomym naprawdę bardzo sie powiodło (mogę im tylko pozazdrościć bo mogłem zostać jak oni a przyjechałem tu), a dzięki 500+ rodziny wychodzą z nędzy. Skoro moje dzieci maja tu żyć to chce by było tu naprawdę dobrze, a widzę ze ostatnio Norwegowie tracą to o co wcześniej walczyli. Np. na początku jak tu przyjechałem to było prawo ze jesli ktoś doznał uszczerbku na zdrowiu to go nav za darmo przekwalifikowywał dziś tak nie ma. Sam byłem świadkiem jak gościa po dwóch zawałach do pracy wysyłali mimo ze nie znał sie na tym co kazali mu robić a stres groził kolejnym zawałem. Czy to nie jest jakiś obłęd? Z podatków opłaca sie urzędników, którzy stają sie naszymi wrogami. My to juz w pistkomunistycznej Polsce przerabialiśmy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Xx1 napisał:
Ja sie tylko obawiam ze jak np. mój syn skończył by architekturę to spotka go taki los co pewnego chłopaka w dani, który stracił czas na studiach bo polakow na takie stanowiska tam nie przyjmują.
Trzeba sie jednak na te pieniądze natyrac, szczególnie jesli sie pracuje na własny rachunek.

Przyjmuja i po polskich studiach (i innych tez) jak sie nadaje.
Jezeli chodzi o pieniadze, to malo komu samo spada. Normale, ze trzeba sie na nie pomeczyc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Jan Kowalski
(tadec)
Wiking
40000 nok starcza tylko na podstawowe rzeczy ?!!!!
Dramat - zrezygnuj z prywatnego samolotu, zamien Bentleya na Skode. Na pewno cokolwiek Ci sie polepszy.Zbieraj tez puszki a, 2 nok.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Jan Kowalski
(tadec)
Wiking
Norwegia,Dania to najszczesliwsze kraje na swiecie...Moj Odynie - kto ich w tym durnym mniemaniu tak podtrzymuje i oglupia.
Taaaa......Znam o wiele bardziej atrakcyjne miejsca do popelnienia seppuku ze smutku i samotnosci
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok