Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Gaunter napisał:
Ja mam takie pytanie . Jeśli ja jestem zatrudniony w Norwegii i pobieram zasiłek na dwoje dzieci ,a moja zona jest zameldowana i w Norwegii od 5 lat i w Polsce i od 1,5 roku pracuje w Polsce i mieszka z dziecmi które również sa zameldowane w Norwegii i Polsce czy będę musial zwracać zasiłek za okres od kiedy moja zona pracuje w Polsce i mieszka?

Zgodnie z zasadą pierwszeństwa wypłaty świadczenia, od momentu rozpoczęcia pracy matki dzieci w Polsce krajem, który powinien wypłacać świadczenie na drugie dziecko jest Polska. Na pierwsze natomiast wysokość świadczenia powinna zostać pomniejszona.

Więcej informacji: www.multinor.no
Zgłoś wpis
1 Post
Kasiulka82
(Kasiulka82)
Wiking
W styczniu 2018 roku wyszłam za mąż za polaka pracującego w Norwegii od 9 lat. Nie mamy wspólnych dzieci, natomiast mam dwójkę dzieci z poprzedniego małżeństwa. W Polsce zostały mi wstrzymane świadczenia rodzinne i 500+, celem sprawdzenia czy mąż nie pobiera takich świadczeń w Norwegii.
W związku z tym mam pytanie, czy mąż może starać się o świadczenie rodzinne w Norwegii na moje dzieci?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Justadrzym)
Wiking
Jeśli pobieram zasiłek macierzyński w pl a ojciec dziecka pracuje w Norwegii to należy nam się norweski zasiłek ? Czy też są jakieś granice dochodowe jak w pl ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Kasiulka82 napisał:
W styczniu 2018 roku wyszłam za mąż za polaka pracującego w Norwegii od 9 lat. Nie mamy wspólnych dzieci, natomiast mam dwójkę dzieci z poprzedniego małżeństwa. W Polsce zostały mi wstrzymane świadczenia rodzinne i 500+, celem sprawdzenia czy mąż nie pobiera takich świadczeń w Norwegii.
W związku z tym mam pytanie, czy mąż może starać się o świadczenie rodzinne w Norwegii na moje dzieci?

Jeżeli pobiera Pani zasiłek macierzyński, to ojciec dziecka może ubiegać się w Norwegii o zasiłek rodzinny w Norwegii na pierwsze dziecko, ponieważ prawo do wypłacania świadczenia na drugie i kolejne dzieci ma Polska.

Więcej informacji: www.multinor.no
Zgłoś wpis
1 Post
Malinka1985
(Malinka1985)
Wiking
Witam, jestem po rozwodzie dzieci 15 i 18 lat, były mąż pracuje w Norwegii i pobiera zasiłki na dzieci, które do tej pory były zameldowane u niego. teraz sytuacja sie zmieniła i młodszy syn będzie mieszkał u mnie , również zamierzam go zameldować, moje pytanie brzmi - czy mnie lub dziecku należy się zasiłek norweski?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Zasiłek rodzinny z Norwegii przysługuje osobie, która przynależy do norweskiego systemu ubezpieczeń społecznych (pracuje w Norwegii lub pobiera zasiłek zastępujący dochód) oraz ma wspólne zameldowanie z dzieckiem. Jeżeli nie przynależy Pani do systemu ubezpieczeń społecznych w Norwegii, to nie przysługuje Pani zasiłek na dziecko z Norwegii. Jeżeli dziecko nie będzie miało wspólnego adresu zameldowania z osobą pobierającą zasiłek w Norwegii, to tak osoba także nie będzie już mogła pobierać zasiłku na dziecko.
Zgłoś wpis
1 Post
Malinka1985
(Malinka1985)
Wiking
Dziękuje uprzejmie z odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
mariola7
(mariola7)
Wiking
Witam mam pytanie. Mam wstrzymane 500+ i rodzinne ponieważ były mąż przebywa i pracuje w Norwegii. Urząd Wojewódzki wysłał wszystkie dokumenty do Nav niestety oni się nie odzywają pomimo ponagleń z UW i tak prawie od dwóch lat czekam. Teraz jak byłam w UW doradzili mi żebym we własnym zakresie napisała pismo do NAV-u o udzielenie informacji czy ojciec dzieci nie pobiera świadczeń. Czy ktoś się orientuję na jaki adres (chodzi o NAV) to wysłać i jak wgl to napisać?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Jeżeli ojciec dziecka pracuje w Norwegii, a Pani nie pracuje w Polsce, to świadczenie na dzieci powinno być pobierane w Norwegii. Ojciec dziecka powinien zawnioskować o zasiłek rodzinny w Norwegii.
Zgłoś wpis
2 Posty
toomto
(toomto)
Wiking
Witam. Proszę o poradę. Jestem zatrudniony w polskiej firmie i zostałem oddelegowany do pracy w Norwegii. Wypłatę dostaję na polskie konto w złotówkach. Nie dawno dostałem pismo z MOPRu że zgodnie z koordynacją systemu zabezpieczeń społecznych nie należy mi się 500+ za okres w którym przebywam w Norwegii. Z tego co widzę na odcinku wypłaty to nie płacę składek społecznych w Norwegii. Czy należy mi się zasiłek na dzieci w Norwegii?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok