Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Norweskie szkoły zdobywają serca Polaków: „Moje dzieci nie chcą wracać do polskiej szkoły” [SONDA] - Norwegia

1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
638 Postów

(WilhelmTell82)
Wyjadacz
SENTEX napisał:
w sumie fajne te norske skole - wiekszosc z tych co je koncza nie nadaja sie do niczego - nawet do ubicia much w kiblu
Za to po skonczeniu polskiej szkoly od razu sa zaradni,jak rodzice wiecznie w pracy,powatpiewalbym.W polsce dzieci uczy sie posluszenstwa i teorii,zero wlasnego podejscia do problemu i jego rozwiazania.Po co sie wypowiadasz jak nie masz tutaj dzieci?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów

(Blackbird)
Wiking
Masz rację Santex
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Niemalze wszystkie rzady na swiecie sa kontrolowane przez prywatne banki centralne i ich grupy interesu. To w ich interesie jest trzymanie ciemnego ludu w nieswiadomosci. Nie daj boze ludzie zaczna sie zastanawiac, dlaczego 1/4 wydatkow z budzetu idzie na splate pozyczonych od banku pozyczek, ktore ten sam bank wydrukowal sobie z powietrza, a koszt tego dodruku juz zaplacilo spoleczenstwo w postaci inflacji. Teraz drugi raz zaplaci w postaci podatkow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jan Kowalski
(Fantomas)
Wiking
Moze jest i przyjazna dziecku, jest wesolo, ale nauczyc to niewiele nauczy. Przerost zatrudnienia, brak jakiejkolwiek dyscypliny i konsekwentnego nauczaniaGeneralnie marnotrawienie publicznych pieniedzy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Wyksztalczenie techniczne badz medyczne z Polski jest na wyzszym poziomie, bo ludzie w Polsce sa bardziej sklonni do poswiecen i ciezkiej pracy/studiowania. Masz do wyboru odniesc suksces zawodowy albo zbierac puszki.

W No jest z koleji taka swiadomosc, ze przeciez jest fundusz naftowy. Tak w sumie to mozna sobie zyc tylko z tego funduszu, a nie z wlasnej pracy. Pomoc socjalna i tak da ci wszystko co potrzebujesz (mieszkanie, jedzenie i kieszonkowe). Nie ma presji, zeby sie starac w zyciu, gorszymi pracami to i tak zajma sie imigranci. To wszystko przeklada sie na jakosc absolwentow.

W Polsce grupa roszczeniowcow jest tak samo duza. Tylko, ze po zaprzestaniu nauki, rzeczywistosc zmusza ich do podjecia pracy i wyuczenia sie zawodu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
moje dzieciaki są w Polsce,ja pracuję w norwegi ...
parę tygodni temu szef podrzucił mi nastoletniego praktykanta który był w trakcie zaliczania praktyk po dwuletniej nauce zawodu stolarza w szkole zawodowej...byłem trzecim z kolei któremu podrzucano to "kukułcze jajko" ...dzień pierwszy,montaż konstrukcji po płyty g-k...chłopak utknął na temacie " rozstaw co 60cm"...pytam się ..nie uczyli w szkole?co robiłeś ostatnio na praktykach?...sprzątałem i upychałem wełne...ok...to kładź panele..takie click,click...
a on:ja? sam? jak? a że miał iPhona 6 to mówię: tu masz na paczce kodQ...wygoogluj sobie...boże...jaki on szczęśliwy był...to jest sól ziemi,tej ziemi...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 24  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
kamil75 napisał:
mam tu 18 i 15 letnie corki w Oslo
sa juz norami bo sie tu urodzily, mowia po polsku dobrze ale wiadomo norweski to ich jezyk
2 lata temu bylismy u rodziny w PL doszlo do dyskusji ze w norwe niski pozim itd
moje corki sie oborzyly ze nie prawda i same zaproponowaly cos takiego jak Matura to bzdura i tak sie przy stole bawili z kuzynostwem
DODAM ZE TU W NORWE SA JEDNE Z LEPSZYCH W SZKOLE
nigdy sie tak wstydu nie najadlem jak wtedy- mam tepe corki z matmy , gegry, fizy ogolnie sa tepe nawet nie zdawalem sobie z tego sprawy
zona tez byla zaszokowana


być najlepszym w szkole w NO...to wystarczy być...w tej szkole...weźźź...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(BRODA)
Wiking
nie wiem jakim zwyrodnialcem trzeba być zęby tak okaleczyć swoje dziecko przywieźć je z Polski tutaj i posłać do tutejszej szkoly
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...może norweskie bałwany mają tutaj lepszy klimat...
...jednak w Polsce jest ich najwięcej w Europie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok