Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

102 Posty
chart
(chart)
Początkujący
jasta102 napisał:
ja mendrcowi tylko przypomnę, że Chiny Ludowe to składanka wielu narodów i podras
a coś takiego jak język chiński nie istnieje
ten co się urodził w mandaryńskim za cholerę nie pojmie tego z kantońskiego itd

Napisałem wspólnota interesów a nie języka . Quebecu w przeważającej większości jest frankofońska. Dla większości mieszkańców pierwszym językiem jest francuski. Wielu mieszkańców Quebecu nie zna angielskiego w ogóle lub posługuje się nim bardzo słabo. Język francuski jest jedynym językiem .Podczas referendum społeczność zadecydowało o pozostaniu przy Kanadzie .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
chart napisał:
Przeczytałem te myśli 3 razy i jestem w szoku ,aby tyle głupot napisać w jednym artykule .
Byłem pospacerować po Stavanger ,widziałem tłumy zadowolonych ludzi , w pięknych strojach narodowych . Rozśpiewany tańczący tłum młodzieży , uśmiechnięte twarze .Prawdziwy obraz dekadencji ,według tego artykułu .
W Polsce ludowej 1maja ludzie też śmiali się, tańczyli i śpiewali to samo było i 22lipca, czy jednak oznaczało to, że byli wewnętrznie zadowoleni?
NIE, nie byli, jednak musieli udawać by jako tako przeżyć w tym szalonym ówczesnym państwie.
Być może i tutaj też coś takiego występuje, a, że trwa to już ponad wiek, to i są do tego już genetycznie przystosowani.
Wieczny grymas uśmiechu, nawet jak pracodawca zwalnia z pracy, lub ... .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
chart
(chart)
Początkujący
Gabriel- napisał:
chart napisał:
Przeczytałem te myśli 3 razy i jestem w szoku ,aby tyle głupot napisać w jednym artykule .
Byłem pospacerować po Stavanger ,widziałem tłumy zadowolonych ludzi , w pięknych strojach narodowych . Rozśpiewany tańczący tłum młodzieży , uśmiechnięte twarze .Prawdziwy obraz dekadencji ,według tego artykułu .
W Polsce ludowej 1maja ludzie też śmiali się, tańczyli i śpiewali to samo było i 22lipca, czy jednak oznaczało to, że byli wewnętrznie zadowoleni?
NIE, nie byli, jednak musieli udawać by jako tako przeżyć w tym szalonym ówczesnym państwie.
Być może i tutaj też coś takiego występuje, a, że trwa to już ponad wiek, to i są do tego już genetycznie przystosowani.
Wieczny grymas uśmiechu, nawet jak pracodawca zwalnia z pracy, lub ... .


To się jest mój punkt widzenia świata ,mogę się mylić .A Norwedzy grają swoją role ,ale robią to bardzo bardzo przekonująco .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
chart napisał:
jasta102 napisał:
ja mendrcowi tylko przypomnę, że Chiny Ludowe to składanka wielu narodów i podras
a coś takiego jak język chiński nie istnieje
ten co się urodził w mandaryńskim za cholerę nie pojmie tego z kantońskiego itd

Napisałem wspólnota interesów a nie języka . Quebecu w przeważającej większości jest frankofońska. Dla większości mieszkańców pierwszym językiem jest francuski. Wielu mieszkańców Quebecu nie zna angielskiego w ogóle lub posługuje się nim bardzo słabo. Język francuski jest jedynym językiem .Podczas referendum społeczność zadecydowało o pozostaniu przy Kanadzie .

czym jest Szwajcaria, bądź USA, gdzie o mało co niemiecki nie został językiem urzędowym bo była to najliczniejsza nacja na terenie
dlaczegóż by Europa nie miała wspólnoty interesów w przypadku kiedy środek ciężkości Ziemi przesunął się wyraźnie nad Pacyfik, a stara Europa zostaje skansenem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
102 Posty
chart
(chart)
Początkujący
jasta102 napisał:
chart napisał:
jasta102 napisał:
ja mendrcowi tylko przypomnę, że Chiny Ludowe to składanka wielu narodów i podras
a coś takiego jak język chiński nie istnieje
ten co się urodził w mandaryńskim za cholerę nie pojmie tego z kantońskiego itd

Napisałem wspólnota interesów a nie języka . Quebecu w przeważającej większości jest frankofońska. Dla większości mieszkańców pierwszym językiem jest francuski. Wielu mieszkańców Quebecu nie zna angielskiego w ogóle lub posługuje się nim bardzo słabo. Język francuski jest jedynym językiem .Podczas referendum społeczność zadecydowało o pozostaniu przy Kanadzie .

czym jest Szwajcaria, bądź USA, gdzie o mało co niemiecki nie został językiem urzędowym bo była to najliczniejsza nacja na terenie
dlaczegóż by Europa nie miała wspólnoty interesów w przypadku kiedy środek ciężkości Ziemi przesunął się wyraźnie nad Pacyfik, a stara Europa zostaje skansenem


Problemem jest Europa dwóch a nawet trzech prędkości .Zbyt duże zróżnicowanie gospodarcze , aby uzyskać wspólny interes .Doszedł jeszcze problem emigrantów , i wszystko wrze
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
102 Posty
chart
(chart)
Początkujący
za komuny w polskiej TV oglądałem urywek filmu ze sceną
w oflagu niemiecki oficer do polskiego
jak Niemcy pracowali i robili czołgi to Polaki balowali i pili wódkę
w których to niby latach w Europie panował spokój
a to mniejsze obawy w kilku krajach starej unii wzbudzało wpuszczenie hołoty ze wschodu do środka, szczególnie w Europie niemieckojęzycznej

Ok masz rację , sami jesteśmy sobie winni . Jesteśmy z rozwojem kulturowym daaaaaaaleko za większością Europy .Ale czy ty i ja jesteśmy temu winni tak jest ,masz na to lekarstwo bo ja nie .Jedyna nadzieja w czasie .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok