Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Konto w norweskim banku - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Konto w norweskim banku
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
Większość informacji można znaleźć na stronach banków, jednak większość z nich dostępna jest jedynie w języku norweskim. Dlatego warto osobiście porozmawiać z pracownikiem banku.



no dlaczego ? bedzie gadal po polsku? jak kazdy pracownik banku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
kamil75 napisał:
a w realu to wyglada tak
1. osaba pracujaca od kilku miesiecy majaca tymczasowy nr personalny zatrudniona na stale 100% nie moze zalozyc konta w banku norweskim bo nie w 3 bankach bylo probowane



Ja miałam nr tymczasowy, nie miałam umowy na stałe i bez problemu założyli mi konto. Sor.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Łukasz A
(lukang)
Wiking
sparebank sr1 nie ma problemu otwarcie konta 5 minut pozwolenie z policji , kontrakt , z d numerem sam otwieralem , ze wzgledu na utrate waznosci paszportu nie otworzyli mi netbanku dostarczylem nowy i doslownie w 5 minut bylem szczesliwym posiadaczem netbanku , kazdy bank ma inne wymagania w innych nie dalo rady , teraz zeby dostac personalny trzeba rodzine tutaj sciagnac jesli sie ma .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Andrzej la
(PADENS)
Wiking
Ktoś kto to pisał nie ma pojęcia co pisze jest tak jeśli posiadasz już kato w banku i zakładasz następne to tak załatwisz ale tylko wtedy. Jeśli posiadasz nr personalny i tymczasowe zatrudnienie to zapomnij o ze założysz sobie konto umowa jest na 3 m-ce a żeby założyć konto musisz mieć numer personalny, aby mieć numer personalny musisz mieć umowę. Pracujesz dostajesz numer personalny czyli nie ma cudów jak masz umowę na 3 m-ce, żeby pracować jeszcze 3 m-ce i mieć już numer personalny. Masz tymczasowy numer personalny i umowę na stałe to możesz założyć konto, o ile nie dowalą się ze jak masz umowę na stałe to nie masz pozwolenia z policji na prace, i jak masz umowę na stałe to musisz mieć stały nr personalny. Dalej adres zamieszkania podany w banku musisz tam na skrzynce mieć naklejone imię i nazwisko i w rejestrze na poczcie musisz być dodany do tego adresu. Wysyłają ci umowę na ten adres to jest też sprawdzenia adresu jak umowa dotrze to podpisujesz i odsyłasz.
Mija ze trzy tygodnie dostajesz karty i możesz się cieszyć norweskim kontem. Wypłata może wpłynąć na twoje kato bo inaczej jej nie zobaczysz....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
45 Postów

(Zwiadowca)
Nowicjusz
a To dziwne kolego powyzej bo ja zakladalem konto majac tylko d-nummer i umowe na 3 msce jest to sparebank1, albo piszecie bzdury albo to czy da sie otworzyc konto zalezy od widzimisie pracownika banku, pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
660 Postów
R. C.
(PACIFIC)
Wyjadacz
Zwiadowca napisał:
a To dziwne kolego powyzej bo ja zakladalem konto majac tylko d-nummer i umowe na 3 msce jest to sparebank1, albo piszecie bzdury albo to czy da sie otworzyc konto zalezy od widzimisie pracownika banku, pozdrawiam

Potwierdzam wystarczy D-numer adres przebywania i nic więcej. Tak też jest w DNB
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Andrzej la
(PADENS)
Wiking
własnie o DNB pisze teraz po zmianie przepisów, a jestem na bieżąco spawa z przed paru dni... jeszcze niedawno kartę ze zdjęciem dostawałeś od razu teraz czekasz 4 lata a kiedy zakładałeś te konto bo kolega rok temu założył konto w półtora miesiąca a teraz baba mówi że jej system nie przyjmuje i tak to własnie wygląda. To wszystko chore i to nie są bzdury tylko moja sytuacja z przed paru dni
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
45 Postów

(Zwiadowca)
Nowicjusz
4 lata sie czeka za karta? to faktycznie kiepsko heh....
nie wiem gdzie wy zakladacie i jak , ale ja numer konta mialem w ten sam dzien
potrzebowalem paszport i d-nummer nic wiecej
zadnych pozwolen z policji ani umowy wynajmu
nie wiem ,moze poprostu mi sie poszczescilo bo z tego co widze bardzo duzo osob ma problem z zalozeniem konta
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Andrzej la
(PADENS)
Wiking
nie zwykła karta tylko ta ze zdjęciem musisz mieć konto 4 lata, umowa najmu tez nie jest potrzebna umowa o prace jest wymagana, ale jak to przejdziesz z dostaniem kredytu na samochód czy dom niema problemu decyzje masz po paru dniach i nie tak ja w polsce odsetki nie bolą i wkład własny z komuny i możesz sobie spokojnie żyć startując od zera
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok