Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

45 Postów

(Zwiadowca)
Nowicjusz
ok, zle zrozumialem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Andrzej la
(PADENS)
Wiking
a w nordea jest lepiej potrzebujesz tylko gwarancję z polskiego banku, a spróbuj wytłumaczyć co chcesz w polskim banku to takie oczy zrobią tylko d-numer i umowę o prace dwa tygodnie czekasz i potem na karty bo nikt mi nie powie ze karty też dostał w tym samym dnu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(miedziu1)
Wiking
U mnie sytuacja wyglądała inaczej umowa na miesiąc przedłużana co tydzień o tydzień i d-nummber ale jakoś udało się założyć w DNB konto latałem po bankach wszędzie potrzebowałem pozwolenia z policji a nie miałem bo mi powiedzieli że nie potrzebuje bo jestem za krótko i nie dostałem wiec nordea i sparebank odpadły w DNB był lekki problem kobita się spytała ile mam tu zamiar pracować powiedziałem ze nie wiem rok dwa może 3 podeszła ze mną do stanowiska z netem wpisałem dane po ok 4,5 tyg dostałem decyzje z centrali z umowa do podpisania odesłałem po 4 dniach dostałem token z pinem i numerem personalnym ciągle czekam na kartę od odesłania dokumentów minął tydzień czy ktoś wie ile musze czekać na karte?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Sann San
(Sann)
Wiking
założyłam konto w SpareBank1 , dostałam dokumenty i numer rachunku, na kartę mam czekać, aż przyjdzie pocztą. Chciałam zapytać czy rachunek już jest aktywny zanim otrzymam kartę i pin . ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Eldo04
(Eldo04)
Wiking
Jest jakiś bank w Norwegii gdzie założę konto na dowód osobisty i numer tymczasowy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Marcin19788)
Wiking
Tak rachunek jest aktywny po wpłacie min 250 kr i wtedy startuje od razu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Ewka83
(Ewka83)
Wiking
Nie jest tak kolorowo jak piszecie. Ja byłam w DNB z paszportem i numerem personalnym. Zrobili kopie, kazali czekać na maila z centrali bo tylko ona zakłada konta, lokalny oddział tego nie robi (śmiech). W mailu poprosili o certyfikat zameldowania ze Skattu, ktory należy przesłać pocztą. I tu zaczynają się problemy. Skoro nie masz konta nie masz kodów potrzebnych do logowania w urzędach więc w Skatt się nie zalogujesz dopóki nie zamówisz kodów pocztą. Więc teraz wystarczy: 1. zamówic kody Altinn i czekać aż przyjdą pocztą pod warunkiem że ta nie utknie w śniegu, 2. zmówić certyfikat w Skatt, 3. wysłać pocztą tradycyjną certyfikat do Oslo (patrz śnieg powyżej), 4. czekać aż otworzą konto i wyślą kartę (śnieg). Obstawiam z miesiąc czekania przy dobrych wiatrach (i małych opadach śniegu) albo dłużej, ale w Norwegii nic mnie już nie zdziwi w kwestii czekania. tu się na wszystko czeka. Podobno kiedyś było prościej.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
1 Post
Ewka83
(Ewka83)
Wiking
Dodam tylko ze otrzymałam karte do DNB po ponad 6 tygodniach. Człowiek tu musi nauczyć sie cierpliwości
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(stanislaw21)
Wiking
gdzie w okolicy Moss znajduje sie biuro banku Norda
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok