Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Dobrej nocki, kombinatorom
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów

(anna61)
Nowicjusz
wikinkowiki napisał:
jestem w norwegii mam na złamaną ręke, chciałbym pojechać do polski i tam kontynuować leczenie w jaki sposób mam to rozegrać żeby było tak jak należy Tematy spokrewnione:

Zasiłek chorobowy, w przypadku choroby podczas pobytu w kraju stałego zamieszkania

Jeżeli pracujesz w Norwegii i zachorujesz podczas pobytu w kraju stałego zamieszkania, jesteś uprawniony do wypłaty zasiłku chorobowego w kraju stałego zamieszkania. Zasiłek chorobowy świadczony jest zgodnie z prawodawstwem norweskim. Musisz, niezwłocznie zawiadomić odpowiednią instytucję w kraju stałego zamieszkania o chorobie podczas pobytu w kraju stałego zamieszkania. Zgodnie z prawodawstwem norweskim, wymagane jest zaświadczenie lekarskie na formularzu E116 od lekarza leczącego pacjenta w kraju stałego zamieszkania. Odpowiednia instytucja w kraju stałego zamieszkania musi niezwłocznie po przeprowadzeniau badania lekarskiego, przesłać zaświadczenie lekarskie do Norwegii (kraju właściwego). Rownocześnie, instytucja w kraju stałego zamieszkania musi, w imieniu członka systemu ubezpieczeń społecznych, skierować wniosek o zasiłek chorobowy na formularzu E 115 do instytucji właściwej w Norwegii.

Instytucja w kraju stałego zamieszkania jest odpowiedzialna za monitorowanie osoby będącej na zwolnieniu lekarskim.Tyle znalazłam może Ci się przyda
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
ale to dotyczy przypadku jak zachoruje w Polsce i tylko tych z d numer
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
41 Postów

(Crow)
Nowicjusz
anna61 napisał:
[quote]Crow napisał:
[quote]Tez jestem za tym ! Przerobic ten pieprzony NAV na poski ZUS i bedziemy sobie ich doic ile wlezie. Po co czytac przepisy jak mozemy sobie wtedy ustalic swoje Nie beda nam chamy mowic jak dysponowac pieniedzmi. My wiemy wszystko najlepiej[/quotet ty chyba jestes nienormalny ,ciekawe czy Norwegom w oczy to samo mowisz .Tacy jak ty psuja opinie innym .Tym co piszesz udowadniasz ze polacy to zlodzieje i kombinatorzy,WSTYD [/quote]

Hm, czy da sie zepsuc komus opinie gdy juz ma zepsuta?. Poza tym gdybys byla madrzejsza to zrozumiala bys ironie. No i jest mi bardzo WSTYD

Aga ....... to ze umiesz czytac nie jest jednoznaczne z tym ze rozumiesz co czytasz. A teraz idz do adwokata Oczywiscie masz prawo do jego porady gratis |
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
Lindemans napisał:
No prosze, chociaz raz ci faszystowscy Norwegowie ciebie nie oszukali i nie wykorzystali

wiec twierdzisz ze to NAV zlamal prawo
podobno jakies takie istnieje , w twojej lepetynie

zamiast zabrac to dolozyl wiecej niz mialem wczesniej ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
wikingo wiki
(wikinkowiki)
Wiking
dobrze wypełniłem druk "D" od kiedy wyjeżdzam i kiedy planuje wrucić, częśc "C" dla pracodawcy dałem a część "B" mi została i to tyle ? nic więcej ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(RONIK)
Wiking
czy agencja rekrutacyjna bedzie mi placic za zwolnienie lekarskie jesli mi sie skonczyl kontrakt z firma w kturej pracowalem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
RONIK napisał:
czy agencja rekrutacyjna bedzie mi placic za zwolnienie lekarskie jesli mi sie skonczyl kontrakt z firma w kturej pracowalem


pierwsze 16 dni pracodawca placi potem nav.


ktUrej......
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Mark Barca
(barcelona)
Wiking
Mam mały problem , przeszedłem nie spodziewaną operację kręgosłupa w Polsce w Czerwcu w Lipcu wróciłem do Norwegii i odwiedziłem mojego lekarza który przedłuża mi chorobowe do tej pory , ból jest nadal tylko tabletki czasami pomagają ,chciałbym pojechać do Polski na rehabilitacje ortopedyczną Terapie Manualną Kaltenborna i Evjentha tutaj nie mam takiej możliwości niema tu doświadczonego fizjoterapeuty najbliższy około 150km , czekając tu na pomoc kręgosłup mi wypadnie , lekarz z Polski który mnie operował chcę żebym przyjechał do Polski na tą terapie która ma trwać około 4-5 miesięcy żeby wrócić do prawie normalnej sprawności/aktywności no i do pracy / zostając tu to nie wiem czy przez 12 miesięcy mi pomogą.
Co mam zrobić żeby wyjechać na sykepenger do Polski na leczenie :
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Mark Barca
(barcelona)
Wiking
NOLKIXXX , Niestety mieszkam na wyspie tu nawet szpitala nie ma jak coś poważnego to helikopter przylatuje , taka okolica nic nie poradzę , jest tu dwóch niby fizjoterapeutów ale do nich to nikogo bym nie wysłał znajoma była u nich na trzech terapiach i gorzej się czuje a sam terapeuta zrezygnował z pomocy mówiąc że się sam boi bo nie widzi poprawy dalej ją wyginać .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok