Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Jeszcze raz o urlopie i zasiłku rodzicielskim dla ojca - Norwegia

Czytali temat:
Kamil Wisniewski MultiNOR Konsultant Kasia K boj fra oszlo noregg Magdalen@ piotrek1988 Łukasz Ch becia0141 sebastian_34 Natalia0000 (2658 niezalogowanych)
9 Postów
Marcin Zwidryn
(maksica)
Wiking
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Jeszcze raz o urlopie i zasiłku rodzicielskim dla ojca
No tak.Ale....jesli matka ma prawo do zasiłku rodzicielskiego-foreldrepermisjon a ojciec dziecka nie pracuje i jest zarejestrowany w NAV jako bezrobotny bez prawa do zasiłku to czy otrzyma jakiekolwiek świadczenia tj.fedrekvote(tacierzyńskie) lub becikowe (engangsstønad ved fødsel).Za pomoc w rozwikłaniu tej zagadki gorąco dziekuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Łukasz .
(uniek)
Wiking
wie ktoś może co jeśli urodzi mi się dziecko w Polsce a po narodzinach chcę zabrać narzeczoną z dzieckiem do Norwegii i dopiero ją zarejestrować i mieszkać razem w Norwegi bo tam pracuję? czy wtedy należy się becikowe i cały ten urlop?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
84 Posty
pol pot
(polpot)
Początkujący
Wszystko zalezy od tego,gdzie urodzila sie narzeczona!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Łukasz .
(uniek)
Wiking
prosze o normalne odpowiedzi.. z gory dziekuje za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
maksica napisał:W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Jeszcze raz o urlopie i zasiłku rodzicielskim dla ojca No tak.Ale....jesli matka ma prawo do zasiłku rodzicielskiego-foreldrepermisjon a ojciec dziecka nie pracuje i jest zarejestrowany w NAV jako bezrobotny bez prawa do zasiłku to czy otrzyma jakiekolwiek świadczenia tj.fedrekvote(tacierzyńskie) lub becikowe (engangsstønad ved fødsel).Za pomoc w rozwikłaniu tej zagadki gorąco dziekuje.A z jakiej racji , Ojciec Może domagać się "BECIKOWEGO" . Przecież to przywilej tylko i wyłącznie Kobiety , która akurat urodzi żywe dziecko .
---
Jak Bezrobotny Ojciec , Może liczyć na "Ojcowski Urlop" skoro Nie pracuje i "tenże urlop" ma non stop .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
uniek napisał:
prosze o normalne odpowiedzi.. z gory dziekuje za pomocGŁUPIE PYTANIE to i podobne odpowiedzi ...!!! .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
jakbyś przeczytał tatusiu dziś info na MN to nie zadawałbyś tak dalej głupich pytań bo mnie to nie dotyczy a przeczytałem i ci powiem jak nie wiesz ......becikowego nie dostaniesz a tacierzyńskie tak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
marta wiechecka
(mwiech)
Wiking
Zrozumiałam,że jeśli ojciec idzie na tacierzyńskie to matka musi wrócić do pracy??? hmmmm,u nas tacierzyńskie wybierane jest zazwyczaj w okressach wakacyjnych lub świątecznych i niogdy nikt męża nie pytał co bedzie robiła twoja żona w tym czasie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
mwiech napisał:
Zrozumiałam,że jeśli ojciec idzie na tacierzyńskie to matka musi wrócić do pracy??? hmmmm,u nas tacierzyńskie wybierane jest zazwyczaj w okressach wakacyjnych lub świątecznych i niogdy nikt męża nie pytał co bedzie robiła twoja żona w tym czasie
U NAS ...
To znaczy ... GDZIE ... !? .
Nie bardzo zrozumiałe przesłanie ...
---
Oczywiście , pomijam to ... " że u nas " to znaczy w waszej Rodzinie ... jednak jaki to ma związek z przepisem jaki obowiązuje w Norge ? .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
marta wiechecka
(mwiech)
Wiking
Ano taki,ze ja tez mieszkam tu w Norwegii od kilkunastu lat,dlatego zaciekawiło mnie to co zostalo wyzej napisane,cyt:"W momencie, kiedy ojciec idzie na urlop, spełnione muszą zostać pewne warunki, co do aktywności zawodowej matki, mianowicie: musi ona wrócić/iść do pracy na co najmniej 75% lub podjąć pełnowymiarowe studia dzienne (albo połączyć pracę ze studiami dziennymi tak, by łącznie godzinowo dało to odpowiednik pełnego etatu)." a " U NAS" znaczyło oczywiście konkretnie mojej rodziny,ale znam wiele przypadków które miały taką samą sytuacje jak ja...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok