Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Smaki Norwegii - Lutefisk (danie dla odważnych lub desperatów) - Norwegia

Czytali temat:
Agata Dymna przemo d Izabela Paula Siemińska krzysztof kowal do misie Konstancja MojaNorwegia adam r Magdalena9105 iga.mojanorwegia (4023 niezalogowanych)
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Smaki Norwegii - Lutefisk (danie dla odważnych lub desperatów)
Cos tak glupiego juz dawno nie czytalam. Najwidoczniej autorka tego tekstu w zyciu nie widziala, a tym bardziej nie jadla lutefisk.
Lutefisk wcale nie smierdzi, a tym bardziej nie "wyzera jezyka".... Skad wogole takie pomysly....
Jest to bardzo smaczne danie, jedno z nielicznych typowo norweskich, ktore naogol smakuje polakom. Zawsze jak jade do Polski na swieta, to rodzina prosi mnie o przywiezienie lutefisk, bo kilka lat temu rozsmakowali sie tym u mnie.
Dla tych, co ewentualnie chcieliby sprobowac: absolutnie nie stosujcie sie do tych procedur, ktore proponuje autorka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...norweskie

gowno,tez jest

podobno,bardzo smaczne...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
679 Postów
EVIL Walander
(EVIL)
Wyjadacz
ooo również mają swojego karpia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów

(Arwena1975)
Wiking
dla mnie to paskudztwo. ale...sedes mial rozkosz.....od razu.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Arwena1975 napisał:
dla mnie to paskudztwo. ale...sedes mial rozkosz.....od razu.....
sedes powinien zawsze mieć rozkosz jak na nim siada zdrowa dupa
nieprawdaż
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
Makaryna napisał:
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Smaki Norwegii - Lutefisk (danie dla odważnych lub desperatów)
Cos tak glupiego juz dawno nie czytalam. Najwidoczniej autorka tego tekstu w zyciu nie widziala, a tym bardziej nie jadla lutefisk.
Lutefisk wcale nie smierdzi, a tym bardziej nie "wyzera jezyka".... Skad wogole takie pomysly....
Jest to bardzo smaczne danie, jedno z nielicznych typowo norweskich, ktore naogol smakuje polakom. Zawsze jak jade do Polski na swieta, to rodzina prosi mnie o przywiezienie lutefisk, bo kilka lat temu rozsmakowali sie tym u mnie.
Dla tych, co ewentualnie chcieliby sprobowac: absolutnie nie stosujcie sie do tych procedur, ktore proponuje autorka.



więc podaj swoje procedury....jeśli twierdzisz inaczej

próbowałem parę razy to to zjeść i ... nie dało się a może norwedzy nie potrafią swojej narodowej potrawy przygotować?
tak jak my karpia.... i tak go czuć mułem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
854 Posty
BEATA K
(B.K.)
Maniak
To chyba zalezy w dużej mierze co kto lubi i nie mozna tu uogólniać,ze jest paskudne...i zalezy jak jest przyrządzone..raz jadłam naprawe dobre z wedzonym boczkiem a ostatnio niestety zapach odrzucał i nie szło przełknąc,jakies takie fuj ...nie wiem,moze jakis inny rodzaj...
wszak niektore sery plesniowe tez smierdza jak stare skarpety a ilu mają zwolenników-smakoszy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Sputnik Sputek
(Sputnik42)
Wiking
Hm... W Japonii luksusem są zbuki ( zgniłe jaja ), zakopywane w ziemi na jakiś tam dłuuuuuugi czas i ze zdjęć ( bo nikt w europie nie jest w stanie tego zrobić) jest to czarna, galaretowa masa, która podobnież zabija odorem... Więc myśle że ta rybka to lajcik
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów

(Arwena1975)
Wiking
jasta102 napisał:
Arwena1975 napisał:
dla mnie to paskudztwo. ale...sedes mial rozkosz.....od razu.....
sedes powinien zawsze mieć rozkosz jak na nim siada zdrowa dupa
nieprawdaż





podoba i sie poczucie humoru.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
183 Posty
Gamel Fazi Fazi
(GamelFazi)
Stały Bywalec
Makaryna napisał:
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Smaki Norwegii - Lutefisk (danie dla odważnych lub desperatów)
Cos tak glupiego juz dawno nie czytalam. Najwidoczniej autorka tego tekstu w zyciu nie widziala, a tym bardziej nie jadla lutefisk.
Lutefisk wcale nie smierdzi, a tym bardziej nie "wyzera jezyka".... Skad wogole takie pomysly....
Jest to bardzo smaczne danie, jedno z nielicznych typowo norweskich, ktore naogol smakuje polakom. Zawsze jak jade do Polski na swieta, to rodzina prosi mnie o przywiezienie lutefisk, bo kilka lat temu rozsmakowali sie tym u mnie.
Dla tych, co ewentualnie chcieliby sprobowac: absolutnie nie stosujcie sie do tych procedur, ktore proponuje autorka.



Nawet norwegowie tego niejadaja . A tobie proponuje inne regionalne specyfiki www.joemonster.org/art/9667/Najbardziej_...jace_jedzenie_swiata
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok