Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Agata Dymna przemo d Izabela Paula Siemińska krzysztof kowal do misie Konstancja MojaNorwegia adam r Magdalena9105 iga.mojanorwegia (4028 niezalogowanych)
815 Postów
mariusz mario
(Marius13)
Maniak
Tak zapytam slyszalem ze kisi sie lososia jak u nas ogorki ALE MOCZENIE RYBY W LUGU I Dokladne PLUKANIE zeby nie "zejsc" TO JUZ DESPERACJA
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Anna Czarnecka
(czarkotka)
Wiking
Ryba jak każda ma swój specyficzny zapach i smak. Ale tak naprawdę wszystko zależy od kucharza. Pracuję w restauracji i próbowałam tę rybę. Moja pierwsze spotkanie z lutefisk to porażka - smierdziała i uciekała z widelca. Ale inny kucharz przyrządził ją zupełnie inaczej -nie była gotowana, a pieczona + pieprz i brun ost, do tego sos beszamelowy z musztardą. Naprawę było dobre. Aż nie mogłam uwierzyć, że to ta sama ryba.
Nasze flaki też bywają różne , jak będą zrobione dobrze to pychotka ale nie każdy umie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów

(Fortum)
Nowicjusz
Lutefisk jest bardzo smaczna potrawa. I nie tylko dla odwaznch. Jak wspomniala czarkotka samk jest uzalezniony od umiejetnosci kucharza. Jest wiele sposobow na jej przyrzadzenie i dodatki do lutefisk odgrywaja duza role.
Podobnie z gravlaks, czyli #zakopana ryba# . W dawnych czasach tluste ryby jak pstrag/ØRET i losos/laks byly grzebane w ziemi by je zakonserwowac. Dzisiaj stosuje sie odpowiednia marynade, ktora nadaje surowej rybie odpowieniego smaku.

Polecam Salma laks - loin laks.wyborna jakosc i doskonaly smak. Mozna wybrac przednia lub boczna/ tylnia czesc lososia.
ja przyrzadzam salatki z surowego lososia z dodatkiem ziol, cytryny, orzechow i mandarynek oraz ogorka.
Kupujac wyroby najlepszej jakosci ma sie pewnosc, ze kupuje sie produkt o gwarantowanym smaku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
wieslaw wojnar
(brudas)
Wiking
Fortum napisał:
Lutefisk jest bardzo smaczna potrawa. I nie tylko dla odwaznch. Jak wspomniala czarkotka samk jest uzalezniony od umiejetnosci kucharza. Jest wiele sposobow na jej przyrzadzenie i dodatki do lutefisk odgrywaja duza role.
Podobnie z gravlaks, czyli #zakopana ryba# . W dawnych czasach tluste ryby jak pstrag/ØRET i losos/laks byly grzebane w ziemi by je zakonserwowac. Dzisiaj stosuje sie odpowiednia marynade, ktora nadaje surowej rybie odpowieniego smaku.

Polecam Salma laks - loin laks.wyborna jakosc i doskonaly smak. Mozna wybrac przednia lub boczna/ tylnia czesc lososia.
ja przyrzadzam salatki z surowego lososia z dodatkiem ziol, cytryny, orzechow i mandarynek oraz ogorka.
Kupujac wyroby najlepszej jakosci ma sie pewnosc, ze kupuje sie produkt o gwarantowanym smaku.


Powiedz no kingo, gdzie to w Norwegii mozna dostac lososia najlepszej jakosci? No chyba, ze za chore pieniadze w Maschmanns Matmarked.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów

(Fortum)
Nowicjusz
Matolboy...jak ciebie jasta trafnie okreslil.
jestem ciekawa jakie ty produkty kupujesz. Nie wiesz zbyt duzo o dobrym jedzeniu, niestety.
Zycie jest zbyt krotkie na jedzenie taniego, ochydniego jedzenia kupowanego tylko ze wzgledu na niska cene lub z przekonania, ze polskie flaki to wyzyny sztuki kulinarnej.

Podobnie jest z piciem dobrej kawy i dobrego cognac. Zdecydowanie duza roznice sprawia rodzaj pitego trunku.


Rozumiem, ze nie dla ciebie sa malze i marynowane slimaki...ale polecam sprobowania.

Salma produkty sa doskonalej jakosci. Wiekszosc restauracji o dobrej renomie uzywa te produkty. Jezeli jestes w stanie odroznic smak od lososia mrozonego i salmalaks loin to polecam.

Marynowana ryba musi byc rowniez wysokiej jakosci - tzn gravlaks czy gravørret. Ale to juz inne produkty i inaczej sie je przyrzadza. Widac nigdy ich nie jadles -polecam!

Nie zabiera sie glosu w sprawach, o ktorej sie nie ma zadnego pojecia. A ty niestety go nie masz, choc uwazasz ze sie mozesz madrkowac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
wieslaw wojnar
(brudas)
Wiking
Fortum napisał:
Matolboy...jak ciebie jasta trafnie okreslil.
jestem ciekawa jakie ty produkty kupujesz. Nie wiesz zbyt duzo o dobrym jedzeniu, niestety.
Zycie jest zbyt krotkie na jedzenie taniego, ochydniego jedzenia kupowanego tylko ze wzgledu na niska cene lub z przekonania, ze polskie flaki to wyzyny sztuki kulinarnej.

Podobnie jest z piciem dobrej kawy i dobrego cognac. Zdecydowanie duza roznice sprawia rodzaj pitego trunku.


Rozumiem, ze nie dla ciebie sa malze i marynowane slimaki...ale polecam sprobowania.

Salma produkty sa doskonalej jakosci. Wiekszosc restauracji o dobrej renomie uzywa te produkty. Jezeli jestes w stanie odroznic smak od lososia mrozonego i salmalaks loin to polecam.

Marynowana ryba musi byc rowniez wysokiej jakosci - tzn gravlaks czy gravørret. Ale to juz inne produkty i inaczej sie je przyrzadza. Widac nigdy ich nie jadles -polecam!

Nie zabiera sie glosu w sprawach, o ktorej sie nie ma zadnego pojecia. A ty niestety go nie masz, choc uwazasz ze sie mozesz madrkowac.


Droga Kingo - produkty Salma nie moga byc dobrej jakosci, gdyz to po prostu oppdrettslaks. Gdy przyrządzisz cos ze smieci, to bez wzgledu na opakowanie produkt koncowy bedzie syfem.

Choc perorujesz godnie, to o przedmiocie sporu wiesz niewiele, moze przeczytaj, przemysl i dopiero publikuj

www.vg.no/forbruker/helse/leger-og-profe...ettslaks/a/10117390/

www.bt.no/nyheter/lokalt/Spiser-aldri-op...ttslaks-3058672.html

www.czarnarzepa.pl/2010/12/osos-dziki-vs-osos-z-farmy.html

articles.mercola.com/sites/articles/arch...-salmon-exposed.aspx
www.news.cornell.edu/stories/2005/12/ris...d-versus-wild-salmon

www.nportal.no/news/1665/norweski-losos-...y-jest-niebezpieczny
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
brudas, rozsyłasz jakiegos wirusa w tych swoich linkach !!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
wieslaw wojnar
(brudas)
Wiking
maciejko napisał:
brudas, rozsyłasz jakiegos wirusa w tych swoich linkach !!

Wirus to masz na imie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów

(Fortum)
Nowicjusz
Sentex, nie wypowiadaj sie o tym, na czym sie nie znasz. Chociaz krzyczysz glosno, ale jak zwykle masz wiadomosci z ostatniej reki.

Wnosze, iz twym przysmakiem jest wysmienity polski, dziki karp, ktorego popijasz wysmienita polska kawa z Biedronki. Smacznego. Zycze wielu niebianskich doznan smakowych w 2015.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Jarek Pasiak
(trangi)
Wiking
Byłem w tym roku przed świętami w Norwegii i postanowiłem spróbować tej ryby. Kupiłem mały kawałek na stoisku z rybami w supermarkecie i go upiekłem w brytfannie z dodatkiem soli i pieprzu. Muszę przyznać że po spróbowaniu byłem lekko zdziwiony bo oczywiście najpierw przeczytałem cały opis powyżej. Ryba po upieczeniu pachnie jak ryba może trochę bardziej intensywnie. Konsystencja jej przypomina w ustach jajko o smaku ryby. Nie jest może jakoś bardzo smaczna ale bez przesady, nie musiałem zatykać nosa ani zaprawiać jej musztardą czy czymś innym. Galaretowata ryba i tyle. Dla ciekawostki dodam, że dziewczyna która sprzedawała nam tą rybę powiedziała, że ona jej nie je.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok