Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1434 Posty

(gama28)
Maniak
wika napisał:
hej mam pytanko dotyczace mlodych mam w norwegii a dokladniej alesund sa moze jakies mlode lub przyszle mamy w tym miescie? chetnie bym porozmawiala jestem w 15 tyg ciazy i nie wiem kompletnie jak wyglada tu opieka nad ciezarnymi chetnie uzyskalabym jakies wiadomosci? pozdrawiam cieplutko

Przede wszystkim powinnaś wybrać się do lekarza rodzinnego, to on zajmuje się ciążą i wszystko ci wyjaśni. Poza tym wszystkie informacje znajdziesz w tym temacie na wcześniejszych stronach, więc proponuję zajrzeć.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów
Ilona
(Ilonaa)
Nowicjusz
Witam jestem od niedawno w Norwegii czy któraś z was mogłaby mi coś więcej napisać o Nyard skole Mam córkę która obecnie w Polsce chodzi do 3 klasy podst czym ta szkoła różni się od innej norweskiej szkoły? Mieszkam w Lysekloster niedaleko Os czy w mojej okolicy znajdę taką szkołę? Pozdrawiam serdecznie Ilona
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
Ania Popardowska
(mlodaart)
Wiking
przynajmniej Ania będzie mieć pewność, że nie ściemniamy!!! ;P
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
IlonaS napisał:
Witam jestem od niedawno w Norwegii czy któraś z was mogłaby mi coś więcej napisać o Nyard skole Mam córkę która obecnie w Polsce chodzi do 3 klasy podst czym ta szkoła różni się od innej norweskiej szkoły? Mieszkam w Lysekloster niedaleko Os czy w mojej okolicy znajdę taką szkołę? Pozdrawiam serdecznie Ilona

Wrzuć to pytanie do działu Nauka w Norwegii w któryś z wątków www.mojanorwegia.pl/forum/showcat/nauka_w_norwegii/page1.html lub załóż nowy. Jest tu na forum nauczycielka Barbara67, która zna system szkolnictwa norweskiego i chętnie odpowiada na takie pytania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Ania M.
(Ania24)
Nowicjusz
Dziekuje Wam bardzo dziewczyny!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
58 Postów
Klaudia O.-K.
(Klaudia***)
Nowicjusz
magdalena_d84 napisał:
Klaudia*** napisał:
poszukujemy polskiego pediatry w Oslo! znacie jakiegoś? jak tak to proszę o jakieś namiary

a dlaczego polskiego pediatry?? tutaj chodzi sie z dziecmi do lekarza rodzinnego... a z malym zdrowym dzieckiem do helsestasjon


polskiego poniewaz po norwesku nie mowie, po angielsku slabo a maz nie bedzie mogl z nami chodzic.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Alina Milena xxx
(milenaa86)
Wiking
Ale sie tu tloczno zrobilo
Fajnie ze doloczylo tu sporo mamusiek
Obiecuje ze nadrobie zaleglosci
Moj bombel nie daje mi spokoju i nie mam czasu poczytac co sie u was dzieje Ale nic straconego ... poobijam sie w pracy i nadrobie zaleglosci
Beata, jak synek ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Alina Milena xxx
(milenaa86)
Wiking
Klaudia*** napisał:
magdalena_d84 napisał:
Klaudia*** napisał:
poszukujemy polskiego pediatry w Oslo! znacie jakiegoś? jak tak to proszę o jakieś namiary

a dlaczego polskiego pediatry?? tutaj chodzi sie z dziecmi do lekarza rodzinnego... a z malym zdrowym dzieckiem do helsestasjon


polskiego poniewaz po norwesku nie mowie, po angielsku slabo a maz nie bedzie mogl z nami chodzic.


Nie wiem czy u Was jest mozliwosc, ale w Ålesund mamy - a mianowicie mozemy zamowic tlumacza ! To nic nie kosztuje ! Poprostu idzie sie do lekarza i prosi o tlumacza polskiego. Nasza miejscowosc nie jest duza, a mamy kilku tlumaczy ! Nawet ostatnio kolezanka mila wizyte a tlumacz ne mial jak dojechac i cala wizyte tlumaczyl przez telefon na glosnomowicym, takze mosze u Was jest taka mozliwosc ! Sprawdz czy macie biuro Sejfu- czy jakos tak , jak sie dowiem dokladnie to napisze te nazwe
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
Ja podczas umawiania sie na wizyte prosilam o tlumacza, wiec recepcjonistka sama dzwonila i go z nami umawiala. wystarczy poinformowac o tym przed.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Alina Milena xxx
(milenaa86)
Wiking
No wlasnie , mozna i tak zrobic
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok