Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

23 Posty
Wiking
ja jestem w 21 tygodniu i porod tez bedzie w stavanger. jestem juz po pierwszym badaniu usg... ile miesiecy bierze sie w norge do macierzynskiego ? mi powiedzieli ze 12, kolezankce ze 3, inna podawala 6 miesiecy.. od czego to zalezy i gdzie zalatwia sie becikowe ? przydaloby sie troche ciekawych informacji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Katarzyna Sidor
(Blizniaki)
Wiking
Hej dziewczyny!

Strasznie dawno mnie tu nie bylo
Jesli chodzi o macierzynskie to musisz przepracowac 10msc przed pojsciem na nie. Ile sie dostaje zalezy od tego ile zarabialas przez ten czas ale od tej reguly tez sa odstepstwa. Niestety nie dostaniesz zarowno becikowego jak i platnego macierzynskiego tzw. mammapenger/foreldrepenger. Jesli chodzi o macierzynskie to albo wybierasz 100% (to w sumie 49 tygodni z czego nalezy odliczyc 14 tygodni tylko dla taty i 3 tygodnie przed porodem bo tu zaczynasz macierzynskie na 3 tygodnie przed terminem), albo 80% ( to w sumie 59 tygodni i reszta jak przy 49 tygodniach). Finansowo bardziej oplacalne jest 100% tylko ze to trzeba samemu podjac decyzje co komu najbardziej pasuje. No i oczywiscie trzeba na to wszystko skladac podania

Mam nadzieje ze info okarze sie przydatne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Ewelina Walczak
(Ewe12)
Wiking
]Kochane proszę o pomoc, mam pytanie: obecnie jestem na zasiłku opiekunczym -kontantstøtte do GRUDNIA 2014 i jestem w ciąży. Czy bedzie nalezał mi sie zasiłek macierzyński po urodzeniu dziecka?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
510 Postów
Iska |
(iglaczek)
Wyjadacz
a wczesniej pracowalas gdzies mialas jakis dochod / praca? dagpenger?*nie mowie o pieniadzach na dziecko bo te nie wliczaja sie do macierzynskiego.
Na jakims forum czytalam (gdy szukalam info o macierzyńskim na dagpenger) ze udaje się zalatwic macierzynski ze sredniej nie tylko z ostatnich 10 msc ale i z wczesniejszego okresu. Nie wiem jak te informacje sa parawdziwe, bo na stronie napisane jest ze 6 z 10 msc, ale moze warto zapytac w Navie bo co nav to inaczej :/

A odnoszac sie do dlugosci macierzynskiego i czasu jego trwania to na zasilek mozesz pojsc MINIMALNIE 3 tyg przed porodem - mozna wczesniej a co do okresu trwania to mozna go dzielic miedzy rodzicami z wymaganymi okresami przypisanymi dla poszczegolnego rodzica.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Sonia Pi
(Sonia11)
Wiking
hej mamy, zapraszam do grupy na fb - małżeńskiej grupy, gdzie będziemy mogły na luzie pogadać o codzienności, a także wspierać się w codziennej wspaniałej drodze rodzinnej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Sonia Pi
(Sonia11)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Agata Bocian
(AgataBocian)
Wiking
Od kiedy Wasze niemowlaki dostawały witaminę D lub tran ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok