Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

svangerskapspenger - Norwegia

3 Posty
Saaaaandra
(Saaaaandra)
Wiking
Witam,
Niestety nie znalazłam w juz istniejących postach wyczerpujących informacji, dlatego proszę pomoc.
Sprawa wygląda tak, jestem w 11 tygodniu ciąży, pracuje od 2 lat, legalnie, praca stała, cały etat.
I tu moje pytanie do mam korzystających aktualnie lub w przeszłości z svangerskapspenger.
Kiedy i w jakich przypadkach można się o nie ubiegać?
Mój szef twierdzi ze juz( w najbliższym czasie) powinnam pójść na tego rodzaju zwolnienie, bo praca nie sprzyja ciężarnym ( praca w fast food, 8 godzin lub więcej bez przerwy na nogach, duże tempo i na każdym kroku coś do przeniesienia, i zapach jedzenia od którego nie raz robi się nie dobrze), zwłaszcza ze początek ciąży dał o sobie znać, a kręgosłup po tych 8 godzinach odmawia posłuszeństwa i juz kilka dni pracujących mi ulecialo, ponieważ nie byłam w stanie stawić się w pracy.
Czy któraś z mamuś była w podobnej sytuacji?
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
To lekarz decyduje czy mozesz pracowac, czy nie.
A tak poza tym - 11 tydzien ciazy i juz kregoslup boli, serio?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
420 Postów

(optymysta)
Wyjadacz
Elise napisał:
To lekarz decyduje czy mozesz pracowac, czy nie.
A tak poza tym - 11 tydzien ciazy i juz kregoslup boli, serio?


Bo na wisla ciaza to choroba. Jak tylko test pokaze 2 kreski to natychmiast sily opuszczaja wiekszosc kobiet.
Wczoraj bylem na odwiedzinach w szpitalu i pielegniarka w zaawansowanej ciazy pchala lozko z solidnym pacjentem. Autorka posta juz by pewnie pracodawce po sadach ciagala wszak to 11 tydzien i dziecko wazy 9 gramow i miezy 5 cm. W wielu krajach mozna je jeszcze przez tydzien legalnie usunac... No ale kregoslup rodaczke napierdala.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty

(oskar1980)
Wiking
Kobieto idz na zwolnienie odrazu moja pani byla caly rok )) oni by chcieli abys najlepiej do dnia porodu pracowała powiedz lekarzowi ze sily nie masz zle sie czujesz itd i odpoczywaj w domu powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
oskar1980 napisał:
Kobieto idz na zwolnienie odrazu moja pani byla caly rok )) oni by chcieli abys najlepiej do dnia porodu pracowała powiedz lekarzowi ze sily nie masz zle sie czujesz itd i odpoczywaj w domu powodzenia

Uffda....czyli twoja pani wziela sobie zwolnienie jeszcze przed zajsciem w ciaze?
Tak na wszelki wypadek?

Aktywnosc ( zarowno zawodowa jak i rekreacyjna ) kobiet w ciazy jest bardzo pozadna, wystarczy zapytac sie tych lekarzy, ktorzy nie biora lapowek za zwolnienia.

Kanapa przez 9 mcy i jedzenie za dwoch sa jedynie moda ciemnogrodu i leniwcow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Pewnie te co to poczynają na stojąco to później muszą ciążę na leżąco spędzać
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Saaaaandra
(Saaaaandra)
Wiking
Z tym że ja nie chce iść na zwolnienie. Chcialabym pracować jak najdłużej. To właśnie mój szef chce mnie jak najszybciej na to zwolnienie wysłać...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a to nie szef jest przyszłym tatusiem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty

(oskar1980)
Wiking
Mozna ten czas spędzić z rodzina i np na wyjazdach a nie w pracy siedzieć na kanapie to większość siedzi ale właśnie po pracy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
robota to głupota, i nie zając
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok