Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

szkoly - Norwegia

5 Postów
Wiking
MAM PYTANIE W PRZYSZLYM ROKU PLANUJEMY Z DZIECMI PRZENIESC SIE DO OSLO,CORKA BEDZIE MIALA 10LAT,SYN 4.
JAKA SZKOLE WYBRAC?CZY SYN MUSI POJSC DO PRZEDSZKOLA?CZY JEST JAKAS GRANICA WIEKOWA?JESLI CHODZI O SZKOLE TO ILE CZASU WCZESNIEJ TRZEBA JA ZALATWIC?SLYSZALAM ZE TRZEBA POSIADAC NUMER PERSONALNY,GDZIE GO ZDOBYC?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
"Zdobywa" sie ten numer na podstawie pracy, laczenia rodzin, studiow.
Ktora opcja Ciebie dotyczy ?

Ps, na forum setki razy juz opowiadano na takie pytanie. Uzyj wyszukiwarki i wylacz Caps Lock.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Wiking
Mąz pracuje od roku w OSLO,dziekuje za odpowiedz pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Wiec laczenie rodzin. Ze szkola nie bedzie problemu. Jak tylko przyjedziecie do Norwegii, wypelnicie wnioski na laczenie rodzin( to mozna zrobic juz wczesniej, bo na wizyte czeka sie dlugo), to zglosicie sie zdzieckiem do najblizszej szkoly.Ojciec ma numer personalny i to wystarczy zeby zapisac dziecko do szkoly.Rok szkolny rozpoczyna sie ok. 18 sierpnia, ale dziecko przyjma rowniez w ciagu roku. Na przedszkole czeka sie dlugo. Trzeba sie liczyc z min. rocznym okresem oczekiwania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Wiking
wielkie dzieki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Monika Stojowska
(MonikaStojowska)
Wiking
Tak to prawda. Nr otrzymuje się po złożeniu deklaracji udi, następnie policja i czeka się na nr. Do szkoły przyjmą dziecko bez problemu. Najprawdopodobńiej zostanie zapisane do klasy, gdzie obcokrajowcy uczą się języka norweskiego. Mam córkę 10-letnią, drugi tydzień chodzi do szkoły w Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Wiking
Jak sobie radzi?bo moja ma obawy ze nie da rady
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Tu dzieci znakomicie daja sobie rade i chetnie chodza do szkoly, bo szkoly sa przyjazne dzieciom, a nie kolejnym ministrom edukacji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
nie wyjeżdżajcie do Norwegii za żadne skarby
po pierwsze to Barnevernet może wam ot tak sobie zabrać dzieci
wystarczy np tylko, że jak nie dasz kochankowi to doniesie do nich, że pijesz piwo przy dziecku
po drugie to co oni wyrabiają z dziećmi w szkołach i przedszkolu to przechodzi ludzkie pojęcie
w szkołach nie ma np stopni, religii, a za to jest multikulti
dzieci w przedszkolach są mrożone i moczone na dworze bez względu na pogodę
nawet im spać każą jak psom na wolnym powietrzu
dzieci muszą same chodzić ze szkoły do domu, to włosy dęba stają jak taki co ma z metr sam idzie chodnikiem i na przejście dla pieszych sam sobie wchodzi
a niech trafi na takiego kierowcę co dopiero z Europy Wschodniej przyjechał
ale dość, przemyśl to co napisałem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
555 Postów

(DariuszWysocki)
Wyjadacz
spece sie znalezli ,,nie bedziecie za nich umierac --nie mowcie im jak maja zyc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok