Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
54 Posty
mariusz mariusz
(kordial)
Nowicjusz
witam.mam suzuki gsx-r600 k6 i nie wiem jak przygotowac motor do sezonu zimowego jestem poczatkujacym motocyklista wiec prosze o pomoc.motor bedzie stal w garazu bez ogrzewania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
kamil ......
(kalim3)
Wiking
Siema planujecie może jakieś zakończenie sezonu?
Pozdro
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
kordial napisał:
witam.mam suzuki gsx-r600 k6 i nie wiem jak przygotowac motor do sezonu zimowego jestem poczatkujacym motocyklista wiec prosze o pomoc.motor bedzie stal w garazu bez ogrzewania.
dobra będzie wełniana czapka na kierownicę i wełniane skarpety na opony
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
Czesc, jestem z okolic Stvg. Jako iz mamy dzisiaj piekna pogode, moze ktos by byl skory do wybrania sie na przejazdzke ? Moze gdzies na sirdal? Tam zawsze sporo motorow na weekendzie jest. Jak cos sie chcecie ustawic to mozecie dzwonic do mnie (40569566).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
krzysko x
(maxio)
Wiking
To masz szczęście -moje moto stoi na dworze niestety. a najwazniejsza rzeczą przed postawieniem sprzetu na zimowy odpoczynek to jest jego bardzo dokładne umycie ,a i jeszcze dobrze jest postawic na stojakach żeby opony sie nie odkształciły podczas dłuzszego postoju.Niektórzy wymieniaja olej na zimę .

Pozdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
54 Posty
mariusz mariusz
(kordial)
Nowicjusz
dzieki wielkie maxio
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
krzysko x
(maxio)
Wiking
kordial napisał:
dzieki wielkie maxio

Spoko ! Motocykliści powinni sobie pomagac !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów

(Chamillion)
Wiking
maxio napisał:
To masz szczęście -moje moto stoi na dworze niestety. a najwazniejsza rzeczą przed postawieniem sprzetu na zimowy odpoczynek to jest jego bardzo dokładne umycie ,a i jeszcze dobrze jest postawic na stojakach żeby opony sie nie odkształciły podczas dłuzszego postoju.Niektórzy wymieniaja olej na zimę .

Pozdr


-Zalej do pełna bak
-Wymontuj akumulator i go doładowuj co jakis czas przez zime
-Dobrze umuj sprzet bo po paru miesiacach stania w garazu moze byc problem z domyciem
-Zabezpiecz lakier woskiem
-Dobrze nasmaruj łancuch

-Osobiscie proponuje przepalac sprzeta pare razy przez zime tak by zagrzac dobrze silnik. W ten sposób powieniens uniknąć problemów z odpaleniem na poczatku sezonu.
- Przepchaj go pare razy przez zime by opony sie nie odkształcily.


Pzdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Johny B
(franko51)
Wiking
Cześć,

Nie znalazłem żadnej innej podgrupy czy wątku o motoryzacji więc napiszę w tym, sorry jeśli ładuję się w złe miejsce.

Jestem w NO od niedawna i muszę kupić jakiś samochód do poruszania się. Głównie jazdy po mieście do/z pracy i do/z przedszkola, zakupy itp. Raz, od święta jakiś dalszy wyjazd ale tak do max 150km w 1 stronę. Mam małe dziecko, dlatego myślałem nad jakimś mini vanem. W PL miałem vectre C kombi i miejsca na załadunek bagaży, wózków i miliona innych dupereli jak się jedzie z dzieckiem było czasami za mało! Mój budżet nie jest spory, góra 35tys NOK, więcej nie chcę wydać. Chciałem się podpytać lepiej obeznanych w mechanice na jakie marki i modele warto zwrócić uwagę. Wiadomo, auto autu nierówne ale może chociaż coś podpowiecie. Myślałem o np. takim Scenicu: www.finn.no/finn/car/used/object?finnkode=37362248 albo takiej Zafirze www.finn.no/finn/car/used/object?finnkode=37543583 . Zastanawiałem się też nad czymś takim www.finn.no/finn/car/used/object?finnkode=37357381 ale nie wiem czy to już nie jest za duża krowa.

Zależałoby mi głównie na małej awaryjności (jak chyba każdemu), choć przy tych rocznikach i przebiegach to już będzie raczej mało realne i każdy będzie się prędzej czy później psuł. Dobrze więc by było żeby chociaż części były w miarę tanie a robocizna mało skomplikowana. Nie wiem czy nie wymagam zbyt wiele, w końcu patrzę na >10 letnie auta... Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Czy np. długi okres do następnego EU control jest ważnym argumentem? O co pytać sprzedających poza tym kiedy był np. robiony rozrząd? Doradźcie coś bo już się zagubiłem w poszukiwaniach i sam nie wiem....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
Nowicjusz
kolego jak moge polecic samochod w No to tylko Japonski niezawodny.itd.,HONDA TOYOTA ,zawsze potem mozesz je sprzedac bez problemu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok