Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

30 Postów
Paweł Mroziński
(Mroziak)
Nowicjusz
Andrzej ma racje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty
Damian Pora
(DamianPora)
Początkujący
A co Ty żeś tak wyjechał ni stąd ni zowąd

to jak z weekendem ? KV niedziela rano z tego co się orientuje i nie ma wykręcania się (dotyczy szczególnie Kaśki)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
54 Posty
Tomek B
(rangzen)
Nowicjusz
Hej

Widzę, że wątek intensywnie hula. To nawet cieszy, bo znalezienie dobrego towarzystwa do takiej zabawy bywa niezbyt łatwe. Szkoda tylko, że ekipa z Oslo. Jakby ktoś z okolic Stavanger się tu pojawił, to niech też się odzywa

Ale przechodząc do konkretów... Wiecie może, czy istnieje możliwość otrzymania "brattkort" bez konieczności robienia kursu? Tzn. czy można przedstawić jakieś papiery np. karte taternika z polski i po jakiejś tam opłacie otrzymać ową karte? Bo tak się złożyło, że też mnie ciągnie na panel, chociaż zawsze wolałem być bliżej prawdziwej skały i abym mógł także kogoś asekurować muszę mieć wspinaczkową licencje czyli tzw. "brattkort".

To było by chyba tyle na dziś...

Pozdrawiam
Tomek


jazdakuwolnosci.wordpress.com/
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Wiking
Ja z okolic Mandal, do Stavanger mam 200 km więc jakby co to się odzywaj.
Co do Brattkort w Stavanger to widziałem na stronie którejś z waszych ścianek wspinaczkowych że oferują przeprowadzenie egzaminu, bez uczestnictwa w kursie, za 200 koron chyba.
Na tej samej ścianie kurs kosztował 900, a na innej ściance kurs był za 1600 chyba więc uklękłem
Ja na ściance w Mandal wspinałem się z jednym z prowadzących i mi dał brattkort. Dokładnie to działa tak że logujesz się na stronę ich i podajesz kto przeprowadził ci egzamin, potem wpłacasz chyba 150 koron i czekasz aż ci karta przyjdzie pocztą. Podczas oczekiwania jako potwierdzenia umiejętności możesz używać książeczki informacyjnej którą dostajesz na kursie, z podpisem prowadzącego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty
Damian Pora
(DamianPora)
Początkujący
Ktoś wcześniej pisał o okolicach Stavanger także jeśli przejrzysz forum to możesz kogoś znaleźć

A jeśli chodzi o Stavanger to w przyszłym roku wypadało by odwiedzić Preikestolen i Kjerag

Co do brattkort to szczerze mówiąc nie wiem czy da radę porównać to jakimiś dokumentami z polski musiałbyś miec chyba jakiś certyfikat z polskiego związku wspinaczki i musiałoby to chyba przejść przez godkjent więc nie wiem czy się opłaca, bo generalnie oni mogą nie wiedzieć np. co to jest TOPR

Jak będziecie w okolicach Oslo to dajcie znać to się zorganizuje jakieś ognisko, kiełbaski tudzież drinki z palemką
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Piotr /m
(piotrekem)
Wiking
Witam, szukam kogoś chętnego do wspólnego chodzenia na ścianę w Oslo, jeżeli są tu osoby wspinające się lub takie, które dopiero chciałyby zacząć się wspinać to proszę o kontakt, jestem w Oslo od nie dawna i nie mam za bardzo z kim się wspinać, na ścianie będę w sobotę i poniedziałek (ew. w niedzielę jeżeli jest ktoś chętny)
klatreverket.no/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
232 Posty
ROBERT SIGØYNER
(dresler81)
Stały Bywalec
Cześć. Mamy tu grupę wspinająca się w Oslo. Wejdź na fb. Zaraz wyślę Ci namiary.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
54 Posty
Tomek B
(rangzen)
Nowicjusz
Hej

Dzięki za info o brattkort, a dawno tu nie zaglądałem, więc stąd ta zwłoka... Chyba spróbuje wysłać do norweskiego związku wspinaczkowego zapytanie jak to wygląda i ewentualnie kopie jakiegoś mojego papierku, karty taternika lub czegoś w tym rodzaju i zobaczę jaka przyjdzie odpowiedź.


jazdakuwolnosci.wordpress.com/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty
Damian Pora
(DamianPora)
Początkujący
zrobienie brattkort chyba nie jest trudne ani drogie więc chyba się opłaca po prostu zrobić będę na ścianie może w weekend to się dopytam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Sebastian P.
(sebasupra)
Wiking
Hej. Robilem ren kurs przez kilku laty w Larvik. Prosta sprawa. Idziesz na dwie godzinki , pokazuja jak sie wiazac, asekurowac i to wszystko. Dostajesz karte z nazwiskiem i data kursu. Lajcik. Koszt juz nie pamietam ale noe bylo to cos wygórowanego. Wiecej info na www.klatresiden.no pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok