Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
(3832 niezalogowanych)
1564 Posty
Maniak

   Zastanawialiście się nad genezą powstania religii? Obecne kościoły są potomkami czarowników plemiennych, a czarownicy odpowiedzią wodzów na głupie pytania podwładnych w stylu: "Dlaczego piorun zabił mojego kolegę i kto jest za to odpowiedzialny?" Brak odpowiedzi ze strony wodza podważał jego autorytet, więc stworzenie posady "chłopca do bicia" załatwiało sprawę: "Idź synu do czarownika, to są boskie wyroki.". Oczywiście, jak to w życiu bywa, efekt przerósł twórcę i religia stała się samodzielną władzą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
Dino napisał:

   Zastanawialiście się nad genezą powstania religii? Obecne kościoły są potomkami czarowników plemiennych, a czarownicy odpowiedzią wodzów na głupie pytania podwładnych w stylu: "Dlaczego piorun zabił mojego kolegę i kto jest za to odpowiedzialny?" Brak odpowiedzi ze strony wodza podważał jego autorytet, więc stworzenie posady "chłopca do bicia" załatwiało sprawę: "Idź synu do czarownika, to są boskie wyroki.". Oczywiście, jak to w życiu bywa, efekt przerósł twórcę i religia stała się samodzielną władzą.



Jednego tylko nie mogę zrozumieć Dino.
Dlaczego, mimo tak wielkiego rozwoju i postępu naszej cywilizacji nadal jesteśmy tymi chłopcami do bicia
Może to tylko strach
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
jeszcze jedno wane pytanie, czy jak dodam do sosu pomidorowego czosnek na koncu to bedzie jakas roznica w smaku, gdybym na przykłąd dodała na poczatku???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak
retier1 napisał:
Dino napisał:

   Zastanawialiście się nad genezą powstania religii? Obecne kościoły są potomkami czarowników plemiennych, a czarownicy odpowiedzią wodzów na głupie pytania podwładnych w stylu: "Dlaczego piorun zabił mojego kolegę i kto jest za to odpowiedzialny?" Brak odpowiedzi ze strony wodza podważał jego autorytet, więc stworzenie posady "chłopca do bicia" załatwiało sprawę: "Idź synu do czarownika, to są boskie wyroki.". Oczywiście, jak to w życiu bywa, efekt przerósł twórcę i religia stała się samodzielną władzą.



Jednego tylko nie mogę zrozumieć Dino.
Dlaczego, mimo tak wielkiego rozwoju i postępu naszej cywilizacji nadal jesteśmy tymi chłopcami do bicia
Może to tylko strach


   Dlatego, że etatowi "chłopcy do bicia" wyewoluowali i teraz oni biją.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak
Hilton napisał:
jeszcze jedno wane pytanie, czy jak dodam do sosu pomidorowego czosnek na koncu to bedzie jakas roznica w smaku, gdybym na przykłąd dodała na poczatku???

   Obróbka termiczna usuwa z czosnku przykry zapach, więc może inaczej smakować kiedy dodasz go na końcu.

PS.
   Zastanawiam się nad zmiana nazwy wątku na: Pytania do radia Erewań .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak

   Sałatka pomidorowa .

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Dino napisał:
Hilton napisał:
jeszcze jedno wane pytanie, czy jak dodam do sosu pomidorowego czosnek na koncu to bedzie jakas roznica w smaku, gdybym na przykłąd dodała na poczatku???

   Obróbka termiczna usuwa z czosnku przykry zapach, więc może inaczej smakować kiedy dodasz go na końcu.

PS.
   Zastanawiam się nad zmiana nazwy wątku na: Pytania do radia Erewań .


No bo ja to zgniatam i daje na końcu, bo słyszałam, ze jak sie da na poczatku to sie zrobi gorzki, czy jakos tak....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak
Hilton napisał:
Dino napisał:
Hilton napisał:
jeszcze jedno wane pytanie, czy jak dodam do sosu pomidorowego czosnek na koncu to bedzie jakas roznica w smaku, gdybym na przykłąd dodała na poczatku???

   Obróbka termiczna usuwa z czosnku przykry zapach, więc może inaczej smakować kiedy dodasz go na końcu.

PS.
   Zastanawiam się nad zmiana nazwy wątku na: Pytania do radia Erewań .


No bo ja to zgniatam i daje na końcu, bo słyszałam, ze jak sie da na poczatku to sie zrobi gorzki, czy jakos tak....


   Tego o sosie pomidorowym nie słyszałem i nie robiłem takowego. Potrawy, które wykonuję z użyciem czosnku, wymagają dodania go dosyć wcześnie, tak aby się pogotował, czy podsmażył. Zrób eksperyment, przy okazji robienia sosu, część potraktuj czosnkiem wcześniej i porównaj smaki. Interesuję się ostatnio czosnkiem, bo kupiłem kilka główek w celach leczniczych czując się mocno przeziębiony. Okazało się, że zjedzenie jednej główki w sobotę po południu wystarczyło, aby w niedzielę rano wstać zdrowym (i śmierdzącym nim jeszcze w poniedziałek) . Z pozostałymi główkami jeszcze nie zdecydowałem co zrobić, na razie odstraszają wampiry .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
Dino napisał:

   Sałatka pomidorowa .


buhahahaha
dzieki Dino,ze mi ich przypomniales
wymiataja
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(vanessa 30)
Wiking

Nie byłam obecna trochę na forum...
Czytam zaległości...
Zaskoczyło mnie wiele nowych informacji...
Ale tutaj w ,,kąciku filozoficznym,, to już naprawdę nic nie rozumiem...???
O co chodzi...???
Jaki czosnek ? Jaka sałatka pomidorowa...?
Chyba ,że ja jeszcze jestem sylwestrowa...???
Potrzebuję łopatologii...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok