Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
Czytali temat:
2 Posty
Natalia Ł
(Bogini)
Wiking
Witam serdecznie! Widzę, że temat zamarzł to może roztopię trochę tą minusową atmosferę!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Mariusz Awariusz
(MariuszAwariusz)
Wiking
orientuje się ktoś jakie są koszta, kryteria i procedury rejestracji motocyklu sprowadzonego z Europy do Norwegii ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
ANDY A.
(ANDY1300)
Nowicjusz
Podatek 25% od wartosci z rynku norweskiego w Toll plus koszt prz egladu i rejestracji jezeli go miales zarejestrowany na siebie w pl jak nie to chyba jeszcze jakis podatek od kupna ale trzeba by dopytac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Mariusz Awariusz
(MariuszAwariusz)
Wiking
Dzięki. Czyli najlepiej udać się do Toll i poprosić o wycenę, aby wiedzieć czy w ogóle coś takiego się opłaca. A masz może jakieś doświadczenie ze śmiganiem na polskich blachach ? Bardzo się czepiają ? Jestem zarejestrowany od dwóch lat, czyli już nie bardzo mogę się poruszać na zagranicznych blachach. I czy w ogóle mógłbym przewieźć samochodem motocykl na polskich blachach bez płacenia cła na granicy ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
ANDY A.
(ANDY1300)
Nowicjusz
Ja jestem juz ponad 5 lat i motocyklem sobie przyjezdzam na wiosna/lato,nie planuje rejestrowac tutaj motocykla bo mam Norweskie auto a tak naprawde mieszkam w pl a tu pracuje .Wiekszosc tak jezdzi, no chyba ze jestes tutaj juz na stale wiec nie warto sie zastanawiac tylko trzeba oclic i przerejestrowac.Z przewiezieniem motocykla (zarejestrowanego i ubezpieczonego w pl) tez nie ma problemu bo kilka razy byly tak wwozone przez moich znajomych .Ja lece sobie jak zaczyna sie cieplo do kraju samolotem i wracam motocyklem i to jest ta cala radocha z trasy.Do motocykli raczej sie nie doczepiaja chyba ze bedziesz tu przekraczal predkosc albo stwarzal jakies zagrozenie, wiec wtedy moga doczepic sie do wszystkiego.Jezdzac normalnie jest spoko.Pozdrawiami do zobaczenia na norweskich drogach juz wkrotce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
7 lat temu mozna bylo przyslac tu w paczce papierosy i nikt sie nie czepial
2 lata temu mozna bylo tu wwiezc pol swini i beczke sfermentowanej kapusty i nikt sie nie czepial
probujta dalej do czego sie nie beda czepiac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Mariusz Awariusz
(MariuszAwariusz)
Wiking
W takim układzie wracam do planu pierwotnego, czyli motocykl z polski bez rejestrowania w Norwegii. W Polsce jeździłem motocyklami przez kilka lat i nie miałem ani jednej kontroli, więc mam nadzieję że i tu tak będzie. Dziękuje, pozdrawiam i szybkiego nadejścia lata słonecznego rzecz jasna.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów
Motocyklisci Oslo
(NoSkills)
Nowicjusz
ANDY1300 napisał:
Ja jestem juz ponad 5 lat i motocyklem sobie przyjezdzam na wiosna/lato,nie planuje rejestrowac tutaj motocykla bo mam Norweskie auto a tak naprawde mieszkam w pl a tu pracuje .Wiekszosc tak jezdzi, no chyba ze jestes tutaj juz na stale wiec nie warto sie zastanawiac tylko trzeba oclic i przerejestrowac.Z przewiezieniem motocykla (zarejestrowanego i ubezpieczonego w pl) tez nie ma problemu bo kilka razy byly tak wwozone przez moich znajomych .Ja lece sobie jak zaczyna sie cieplo do kraju samolotem i wracam motocyklem i to jest ta cala radocha z trasy.Do motocykli raczej sie nie doczepiaja chyba ze bedziesz tu przekraczal predkosc albo stwarzal jakies zagrozenie, wiec wtedy moga doczepic sie do wszystkiego.Jezdzac normalnie jest spoko.Pozdrawiami do zobaczenia na norweskich drogach juz wkrotce.


to kiedy zawitasz na tirigrave?? bo cie nie kojarze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów
Motocyklisci Oslo
(NoSkills)
Nowicjusz
A tak poza tym to kiedy palimy wrotki??

dwa dni temu zwiozlem sprzety.

mam tez kilka kompletow pirelli supercorsa SP i SC ( przod SC1 tyl SC2 ) wszystko w 200/55 tyl

sa tez dunlopy i metzelery racetec K3 ostatnie sztuki

mam tez slicki dunlopa komplet 1 przod i dwa tyly 3000 nok mieszanki soft i medium


cena do ugadania


pozatym wypada na tory do polski czech i slowacji z transportem na koniec maja

tyle w temacie
pozdro
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
ANDY A.
(ANDY1300)
Nowicjusz
Scigalem sie jakies 20 lat temu jak kupilem nowa ZX11 NINJA (1994 rok).Teraz jezdze bardziej turystycznie, choc tez lubie odkrecac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok