Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

39 Postów

(Shakled)
Nowicjusz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Kira .
(Kiraa)
Wiking
Najwięcej o muzyce zawsze nam mówi cisza, która panuje jak artysta występuje..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów

(nekst)
Nowicjusz
"Doszło bowiem do tego, że samotność i niezależność przestały być jego pragnieniem i celem, a stały się jego losem, na który został skazany, że czarodziejskie życzenie zostało spełnione i nie dało się już cofnąć, że nic już nie pomagało, gdy pełen tęsknoty i dobrej woli wyciągał ramiona i gotów był do zadzierzgnięcia jakiejś więzi i wspólnoty; zostawiono go teraz samego".

"Tęsknię za innym nieszczęściem, innego potrzebuję; powinno być takie, które pozwoli mi cierpieć i umierać z rozkoszą. Oto jest nieszczęście czy może szczęście, na które czekam".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów

(nekst)
Nowicjusz
"W ziar­nku pias­ku uj­rzeć świat cały
Całe niebo - w kwiat­ku koniczyny,
Nies­kończo­ność zmieścić w dłoni małej
Wie­czność poz­nać w ciągu godziny".

"Gdy­by drzwi per­cep­cji zos­tały oczyszczo­ne, wszys­tko wy­dawałoby się nam ta­kie ja­kie jest - nieskończone".


Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów

(nekst)
Nowicjusz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów

(nekst)
Nowicjusz

......................................................................
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
katarzyna monika
(katmon)
Wiking
Czy jestem w trzecim etapie gry?
Katmon:
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów

(nekst)
Nowicjusz
katmon napisał:
Czy jestem w trzecim etapie gry?
Katmon:



Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów

(nekst)
Nowicjusz








Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów

(nekst)
Nowicjusz
"Lalka to przemożna potrzeba, a zarazem jeden z najbardziej uroczych instynktów małych dziewczynek. Troszczyć się o kogoś, okrywać, stroić, ubierać, rozbierać, ubierać na nowo, pouczać, łajać nieco, kołysać, pieścić, usypiać, wyobrażać sobie, że „coś” jest „kimś” – w tym zawiera się cała przyszłość kobiety. Tak marząc i szczebiocąc, robi wyprawki i pieluszki, szyjąc sukieneczki, staniczki i kaftaniki, dziecko staje się dziewczynką, dziewczynka staje się młodą dziewczyną,
młoda dziewczyna – kobietą. Ostatnia lalka zamienia się w pierwsze dziecko".

"Bieda, jeśli nie wypaczy młodości, działa na nią wspaniale, bo kieruje całą siłę woli ku wysiłkowi, a całą duszę ku szczytnym pragnieniom. Bieda szybko obnaża materialną stronę życia i wykazuje jej ohydę; stąd niewysłowione wzloty ku życiu idealnemu".

"Bo miłość jest jak drzewo: sama z siebie rośnie, głęboko zapuszcza korzenie w całą istotę człowieka i nieraz, na ruinie serca, dalej się zieleni".

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok