Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Nieuczciwy pośrednik - Norwegia

2 Posty
Michał Beszterda
(Michał Beszterda)
Wiking
Witam, Czy ktoś z Was został wyrolowany przez pośrednika Adecco? tzn. nie wypłacili pieniędzy i narazili na kosztu przylotu a po 3 dniach info ze nie mają pracy? Jakby co to zapraszam na mikebeszti@wp.pl
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

()
Stały Bywalec
Michał Beszterda napisał:
Witam, Czy ktoś z Was został wyrolowany przez pośrednika Adecco? tzn. nie wypłacili pieniędzy i narazili na kosztu przylotu a po 3 dniach info ze nie mają pracy? Jakby co to zapraszam na mikebeszti@wp.pl
Adeko to tylko pośrednik i nic więcej, sprawdza dokumenty daje przeszkolenie bhp, sorty i ew. narzędzia i zapewnia nocleg o ile jest taka konieczność, oraz kieruje do konkretnej firmy, która składa zapotrzebowanie na danego pracownika.
Reszta to tylko i wyłącznie sprawa dogadania się między pracownikiem, a bezpośrednim pracodawcą. To on daje pracę i za nią płaci, a adeko tylko pośredniczy i nic więcej.
Ty sam wiesz najlepiej jak było naprawdę.
Trzeba było przeczytać naprawdę dokładnie umowę którą podpisałeś.
Moim zdaniem to bezpośrednia firma, wyrzuciła ciebie z pracy z wielu przyczyn i ty wiesz najlepiej dlaczego, pewnie też z nerwowej sytuacji nie wypełniłeś poprawnie timelisty i nie dałeś do podpisu, a następnie nie przesłałeś do biura adeko, dlatego też są teraz kłopoty z wynagrodzeniem.
Może też być i tak iż nie zdałeś sortów i firma wstrzymała należne wynagrodzenie za odzież i noclegi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Michał Beszterda
(Michał Beszterda)
Wiking
Nie do końca. kilkakrotnie pytalem ich przed wyjazdem czy ta praca jest pewna i na dłużej bo zostawiam rodzinę, żonę w ciąży i porzucić muszę obecną pracę w Polsce. Obiecali pracę na min 6miesięcy i niezłą stawkę. Opdrag na 3dni dostałem. A praca była na 2dni. i kazali wracać. Tylko że ja musiałem zorganizować wyjazd, kupic żarcie, leki, wszystko co potrzebne i wydałem kupę siana żeby tam dotrzeć na wariata...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
59 Postów

(WarmiaIMazury)
Nowicjusz
Prawda jest taka, że nic nie wygrasz, nic nie wskórasz. Ryzyko związane z wyjazdem było po Twojej stronie i Addeco ani sąd pieniędzy na leki i wyjazd Ci nie odda.
k.

Michał Beszterda napisał:
Nie do końca. kilkakrotnie pytalem ich przed wyjazdem czy ta praca jest pewna i na dłużej bo zostawiam rodzinę, żonę w ciąży i porzucić muszę obecną pracę w Polsce. Obiecali pracę na min 6miesięcy i niezłą stawkę. Opdrag na 3dni dostałem. A praca była na 2dni. i kazali wracać. Tylko że ja musiałem zorganizować wyjazd, kupic żarcie, leki, wszystko co potrzebne i wydałem kupę siana żeby tam dotrzeć na wariata...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

()
Stały Bywalec
Michał Beszterda napisał:
Nie do końca.
kilkakrotnie pytalem ich przed wyjazdem czy ta praca jest pewna i na dłużej bo zostawiam rodzinę, żonę w ciąży i porzucić muszę obecną pracę w Polsce.
Obiecali pracę na min 6miesięcy i niezłą stawkę.
Opdrag na 3dni dostałem. A praca była na 2dni. i kazali wracać.
Tylko że ja musiałem zorganizować wyjazd, kupic żarcie, leki, wszystko co potrzebne i wydałem kupę siana żeby tam dotrzeć na wariata...

Masz to wszystko na piśmie? znaczy tą informacje iż masz natychmiast wracać do Polski.
Osobiście w to nie wierzę co tutaj napisałeś.
Adeko podpisało z tobą umowę, dało ubranie i podstawowe przeszkolenie, dało też pokój, łóżko/nocleg i nagle bez pisemnego wypowiedzenia kazało natychmiast wracać i to po dwóch dniach pracy chociaż zlecenie było na trzy dni.
Czy możesz napisać:
- co to było za zlecenie, na jaką pracę w sensie wykonywanego zawodu przez ciebie i co faktycznie tam robiłeś.
- ile, jaką miałeś stawkę brutto, wystawioną na tym zleceniu.
- ile miałeś pracować godzin dziennie, a ile faktycznie przepracowałeś pracowałeś
- pracowałeś tam sam, w brygadzie norwegów czy w brygadzie z polakami.
- dlaczego twoim zdaniem, praca która była przewidziana dla ciebie na trzy dni,
zakończyła się po dwóch dniach.
Dla jasności, nic mi do ciebie ani też do twoich osobistych kłopotów, oraz nie jestem pracownikiem tego Adeko.
Ot po prostu pracuje nieraz z podobnymi ludźmi i też z Adeko, większość dostaje zlecenia na dzień dwa, a pracują na tej samej budowie i po parę miesięcy mając następne oppdragi.
Pamiętaj również też i o tym, że jak firma daje zlecenie pracownikowi na trzy dni robocze np. po 8 godzin pracy / bez śniadania-które nie jest płatne/ to daje to 24 godziny płatne tak dla ciebie jak i dla firmy.
Jeżeli ty przepracujesz to do końca bez zmian, to forsę masz ty i firma, jeżeli jeszcze wypracujesz jakieś nadgodziny to są to dodatkowe bonusy, nie tylko dla ciebie ale przede wszystkim dla takich firm jak Adeko.
Dlatego jeżeli zamiast przepracować 24 godziny przepracowałeś jedynie 16, to Adeko jest stratne dużo więcej niż ty i to nie tylko finansowo ale i wizerunkowo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok