Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

Życie w Norwegii

Przełom w Stortingu. Terapia konwersyjna wkrótce zakazana w Norwegii?

Martyna Engeset-Pograniczna

25 listopada 2023 13:30

Udostępnij
na Facebooku
4
Przełom w Stortingu. Terapia konwersyjna wkrótce zakazana w Norwegii?

Homoseksualność nadal (bezskutecznie) próbuje się „leczyć”, pomimo wykreślenia homoseksualizmu w 1990 roku z listy chorób psychicznych WHO. stock.adobe.com/licencja standardowa

Po wielu latach dyskusji posłowie Stortingu doszli do ponadpartyjnego porozumienia. Osiągnięto większość potrzebną do wprowadzenia zakazu „leczenia” homoseksualizmu. Parlament zajmie się projektem ustawy jeszcze w tym roku.
Modlitwa, egzorcyzmy, psychoterapia, elektrowstrząsy, a nawet „gwałt korekcyjny” – poprzez takie, mniej lub bardziej drastyczne, sposoby w różnych miejscach na świecie próbuje się stłumić lub zmodyfikować orientację seksualną lub tożsamość płciową osób LGBTIQ. Homoseksualność nadal (bezskutecznie) próbuje się „leczyć”, pomimo wykreślenia homoseksualizmu w 1990 roku z listy chorób psychicznych WHO. Terapii konwersyjnej zakazały już między innymi Niemcy, Francja, Kanada, Brazylia czy Ekwador. Do grona tych państw najpewniej już wkrótce dołączy Norwegia.
Według niedawno opublikowanego raportu w Norwegii z terapią konwersyjną miała do czynienia jedna czwarta wierzących osób LGBTIQ, choć propagują ją nad fiordami także środowiska świeckie.
Uczestnicy badania powstałego na zlecenie Bufdir (Barne-, ungdoms- og familiedirektoratet, urzędu zajmującego się sprawami dzieci, młodzieży i rodzin), w większości chrześcijanie, wspominali między innymi oskarżenia o bycie opętanym przez diabła lub sugestie wysłania na leczenie do obozu. Tego typu wyjazdy zagraniczne oferowali pastorzy i inni goście z USA odwiedzający norweskie zbory protestanckie. Terapia konwersyjna  ma też w Norwegii wielu zwolenników wśród wyznawców islamu.
Istnieje szansa na zmianę tej sytuacji. Projektowana ustawa uznaje  próby nakłaniania do zmiany orientacji lub tożsamości płciowej z pomocą metod związanych z medycyną, medycyną alternatywną lub wiarą za przestępstwo. Ma za nie grozić do sześciu lat pozbawienia wolności.
Źródła: NRK, Bufdir, Dagbladet, Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS, Krytyka Polityczna
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Myśliwy

29-11-2023 19:23

To samo powinno grozić za codzienna promocje i propagandę jakoby LGBT to jest coś normalnego i że jest tak duży odsetek ludzi ludzi kochających inaczej. Codzienna reklama socjotechniczne sztuczki namawiające wręcz do popierania odmienności. Wychwalanie i pokazywanie mniejszości jako ludzi sukcesu na każdym kroku.
W tv śniadaniowej koniecznie musi być gej jeden z dwóch prowadzących jakoby połowa populacji była " nowoczesna".
W teleturnieju gej w serialu gej w mam talent gej w tańcu z gwiazdami gej program o modzie gej jacyków w twojej szafie. Na Eurowizji jakiś odmieniec lub dziwak szpak albo baba z brodą która śpiewa najlepiej w Europie. Lecz głosy z SMS się nie liczą tylko organizatora. Wybory miss najpiękniejsza kobietą zostaje facet. To powinno być karalne !!!!!
Bombardowanie ludzi w tv prasie i internecie takimi treściami.a nie karanie ludzi za ich tradycyjne zdroworozsądkowe poglądy

piotr wegrzyn

26-11-2023 14:14

ZST

26-11-2023 07:06

Sukces będzie , jak przestaniecie gadać o chorobach tych osób i dacie im żyć po swojemu .

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok