Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Kultura

Trudna miłość na emigracji. Na ekrany kin wejdzie „Norwegian Dream”

Emil Bogumił

11 marca 2023 13:50

Udostępnij
na Facebooku
6
Trudna miłość na emigracji. Na ekrany kin wejdzie „Norwegian Dream”

Kadr z filmu. Na zdjęciu: Hubert Miłkowski w roli Roberta. Fot. Aura Film; materiały prasowe

Na ekrany kin wejdzie koprodukcja polsko-norwesko-niemiecka „Norwegian Dream”. Film opowiada o 19-letnim Robercie. Polak wyjeżdża do Norwegii, by spłacić rodzinne długi. Zmiana miejsca zamieszkania przyniosła jednak nieoczekiwane skutki.
Prapremierę „Norwegian Dream” mogli oglądać 6 marca uczestnicy Kosmorama Trondheim International Film Festival. Premiera kinowa odbędzie się w piątek 17 marca.

19-letni Robert (w tej roli Hubert Miłkowski) wyjeżdża do Norwegii, aby spłacić rodzinne długi. Zaczyna pracę w przetwórni łososia, gdzie poznaje Ivara (Karl Bekele Steinland). Aby nie stracić pozycji w grupie, Robert ukrywa swoją fascynację kolegą. Gdy wybucha strajk polskich pracowników fabryki, Robert staje przed dylematem – ratować rodzinę i zostać łamistrajkiem czy dołączyć do Ivara i protestu?~Aura Film

Film opowiada historię młodego imigranta z Polski, który wyjeżdża do Norwegii w celach zarobkowych. W kraju fiordów poznaje jednak Ivara, w którym zakochuje się. – U podstaw produkcji znajduje się historia, która wskazuje, że najważniejsza jest miłość – opowiada na łamach NRK polsko-norweski reżyser Leif Igor Devold. Redakcja zwróciła uwagę, że film wzbudził kontrowersje wśród Polaków zamieszkujących kraj fiordów. Część komentarzy była homofobiczna. Internauci domagali się również powstania produkcji, która „opowie o Polakach i o tym, jak stracili życie za granicą”. Niektórzy twierdzili, że dzieło Leifa Igora Devolda obraża Polaków.

Polsko-norweska obsada nowego filmu

Jak zwracali uwagę organizatorzy festiwalu Kosmorama, „Norwegian Dream” opowiada o miłości i konflikcie mężczyzn z dwóch różnych kultur. Przypomnieli też o otoczeniu towarzyszącym bohaterom. – „Norwegian Dream” to pod każdym względem film z Trøndelag – kręcono go we Frøya, Orkanger i Trondheim – zachęcali do obejrzenia. W obsadzie produkcji znajdziemy aktorów z Polski i Norwegii. W role wcielili się m.in. Hubert Miłkowski, Piotr Czarniecki, Izabella Dudziak, Hanka Klepacka, Jakub Nosiadek i Edyta Torhan.
Polskie akcenty pojawiają się także w ekipie odpowiedzialnej za produkcję filmu. Reżyser Leiv Igor Devold to polsko-norweski reżyser urodzony w Warszawie. W 2012 roku otrzymał tytuł Wybitny Polak za granicą, z dziedziny kultury. Scenariusz stworzyła Justyna Bilik. Filmowcy znad Wisły odpowiadają także za zdjęcia, udźwiękowienie oraz reżyserię scen intymnych.

Źródła: Aura Film, crew-united.com, NRK
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Biseksualny

06-04-2023 20:40

Gdybyś był człowiekiem to byś traktował wszystkich normalnie. Zaburzenia seksualne są wtedy gdy Ci nie możesz uzyskać erekcji. Ponadto gdy ktoś jedzie do roboty przy rybach to raczej nie ma zbyt wielkich perspektyw w Polsce.

Biseksualny

06-04-2023 20:38

Przez homofobów o mało co kiedyś nie popełniłem samobójstwa. Teraz gdy mam gdzieś wasz hejt bo wiem że w niczym nie jesteście ode mnie lepsi ani gorsi (mówię tu o homofobach hetero wśród których jest wiele ukrytych ciotek). A Ci piszący o zagrożeniu rodziny i waszym cudownym wartościom mówię poknojcie się w głowę. Homo czy hetero, każdy chce mieć rodzinę. Co zrobicie jeden z drugim gdy Wasza córka czy syn przyjdzie i powie że jest homo? Wyrzucicie z domu? Takie to wasze wartości ..... Hipokryci.

Myśliwy

12-03-2023 18:54

Powielanie stereotypowego myślenia o Polakach jako biedoty przejeżdżającej do Norwegii by zmienić swój świat. Z dołączona ideologią LGBT. Ludzi upośledzonych seksualnie z zaburzeniami tożsamości płciowej których trzeba zgodnie z nowymi trendami traktować jako nową normalność.
Odgrażali starego kotleta dodając nowoczesne wariacje
Mnie tym nie przekonają

marek dzieleńdziak

12-03-2023 17:41

Nie oglądał ale wie... Bażant weź nie p....... L

Wojtek B.

12-03-2023 09:15

Już wiem, że nie warty obejrzenia.
To jest kpina z ludzi, co przyjechali tu zarobkowo, zostawiając rodziny z dziećmi w Polsce...
Globaliści się cieszą z tego gniota. To po ich myśli.... zdeptać wartości polskie, rodzinne i religijne.. i promocją lgbt.
Na pewno nikt mnie nie namówi na ten chłam.
P.S.
Zanim posypie się na mnie hejt, informuję...
Nie łażę do kościoła, nie mam nic przeciwko jakimkolwiek homoseksualistom i jestem przeciwny planom globalistów.

Tomasz012

11-03-2023 22:16

To napewno nie znany syn Jarka K. Uha ha

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok