Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Potwierdź swoje wykształcenie w Norwegii

Reklama

Życie w Norwegii

Od dziś „spokojny tydzień”. Rozpoczynają się urlopy wielkanocne

Natalia Szitenhelm

28 marca 2021 08:00

Udostępnij
na Facebooku
1
Od dziś „spokojny tydzień”. Rozpoczynają się urlopy wielkanocne

Wielu Norwegów okres wielkanocny spędza aktywnie, np. na biegówkach czy pieszych wędrówkach. /zdjęcie ilustracyjne stock.adobe.com/standardowa/Tyler Olson

W Niedzielę Palmową rozpoczyna się tzw. spokojny (cichy) tydzień. Den stille uke to też często początek ferii wielkanocnych dla wielu mieszkańców kraju fiordów, bowiem w Norwegii Wielki Czwartek i Wielki Piątek to dni wolne od pracy.
W 2021 spokojny tydzień rozpoczyna się 28 marca, w związku z czym wielu Norwegów cały okres do Wielkanocy przeznacza na urlop świąteczny. 

Wielkanoc 2021 - dni wolne: 

1 kwietnia – Wielki Czwartek (Skjærtorsdag) (NO)
2 kwietnia – Wielki Piątek (Langfredag) (NO)
4 kwietnia – Wielkanoc (Påskedag) (NO, PL)
5 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny (Andre Påskedag) (NO, PL)

Triduum Paschalne i okres wielkanocny są dla mieszkańców Norwegii szansą na dodatkowy wypoczynek. W porównaniu z Polską mieszkańcy kraju fiordów otrzymują bowiem dodatkowe dwa dni wolnego – Wielki Czwartek i Wielki Piątek.

Urlop jednak za granicą?

23 marca minister zdrowia Bent Høie poinformował o zaostrzeniu na terenie całego kraju środków kontroli zakażeń. W dniach 25 marca - 12 kwietnia wprowadzono m.in. zakaz serwowania alkoholu w restauracjach, a także obowiązkową izolację po pobycie za granicą wyłącznie w hotelach kwarantanny. Władze zwróciły się do mieszkańców Norwegii, by nie wyjeżdżali za granicę, jeśli nie zachodzi taka potrzeba.
Jak spędzisz Wielkanoc 2021?
Wybieram się do rodziny w Polsce
Wyjeżdżam "na domek"/do hotelu
Zostaję w domu
Głosuj
Mimo wszystko prognozy Avinor, państwowej spółki zarządzającej norweskimi lotniskami, pokazują, że część mieszkańców kraju fiordów nie zamierza zmieniać swoich urlopowych planów. Zgodnie z danymi, które jako pierwszy opublikował serwis NRK, od 26 marca do 6 kwietnia z kraju za granicę poleci 21 487 osób. Avinor poinformował jednak, że szacunki przygotowano przed konferencją, na której ogłoszono obostrzenia. W związku z tym liczba ta może się zmniejszyć.

Hytta - kierunek na påskeferie

W tym roku głównym, o ile nie jedynym, kierunkiem wielkanocnych wyjazdów są domy wypoczynkowe (hytty). Wyjazdy do tych nieruchomości umożliwiła Norwegom nawet Szwecja, która otworzyła swoje granice. Władze apelują jednak, by mieszkańcy Norwegii zachowali przede wszystkim zdrowy rozsądek i ostrożność, aby uniknąć zarażenia koronawirusem.
Norwegowie co roku wyjeżdżają na Wielkanoc do swoich hytt./zdjęcie ilustracyjne

Norwegowie co roku wyjeżdżają na Wielkanoc do swoich hytt./zdjęcie ilustracyjne Źródło: stock.adobe.com/ licencja standardowa

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


boj fra oszlo

28-03-2021 16:45

RafalC75 napisał:
minip.70
3 godziny temu
Gwoli scislosci.
W spokojnym tygodniu,dwa dni beda mniej spokojne,a nawet bardzo niespokojne:
- sroda
- sobota
Wtedy to wlasnie,poddani KN. obiora inny kierunek...
A ty znowu sama w hyblu 3,5x2,5..... więc żal dupsko ściska,normalne....wystrugaj sobie jakieś dildo to ci ulży....


...lepiej zeby nie zostawała sam na sam z Pinokiem..za mała powierzchnia na dwoje kłamców..

Reklama

To może Cię zainteresować

Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok