Życie w Norwegii

Jutro zaczyna się długi weekend. Uważajcie na drogach

Natalia Szitenhelm

20 maja 2020 12:41

Udostępnij
na Facebooku

Wiele rodzin wybierze się w podróż do swojego domku letniskowego. stock.adobe.com/standardowa/ Anastasiia23

21 maja jest w Norwegii dniem wolnym od pracy i dla wielu mieszkańców kraju fiordów pierwszym dniem długiego weekendu. Organizacja Trygg Trafikk (Bezpieczny Ruch Drogowy) informuje, że w najbliższych dniach ruch na drogach będzie znacznie większy, dlatego apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.
Reklama
21 maja to Kristi himmelfartsdag, czyli Dzień Wniebowstąpienia. W Norwegii jest on dniem wolnym od pracy, a wielu mieszkańców kraju fiordów urlop przedłuża sobie również w piątek. Organizacja Trygg Trafikk przewiduje więc wzmożony ruch na drogach - bardzo dużo osób planuje bowiem w tych dniach podróż do swojej hytty.

Dzień Wniebowstąpienia to w Norwegii święto państwowe. Większość firm i szkół jest tego dnia zamkniętych.

Będzie duży ruch

W tym roku na drogach może być jeszcze bardziej tłoczno, bowiem Norwegia do 20 sierpnia przedłużyła restrykcje związane z zagranicznymi wojażami, także cały ruch skupi się na podróżach krajowych.
Organizacja apeluje więc do wszystkich kierowców o wzmożoną uwagę, niekorzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy, a także robienie przerw na dłuższej trasie. Prośby mogą wydawać się oczywiste, jednak dane Trygg Trafikk pokazują, że ok. 55 proc. kierowców w trakcie jazdy skupia uwagę nie tylko na drodze - korzysta z GPS, zmienia muzykę w radio, czy zerka w telefon. 8 na 10 osób uważa, że nieuwaga kierowcy w trakcie jazdy to największe zagrożenie za kółkiem.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram