Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Prawie dwa razy mniej ofiar wypadków śmiertelnych na drogach. Trygg Trafikk: „Nie ma się z czego cieszyć” Transport i komunikacja
Monika Pianowska 06 maja 2020
13:07

Prawie dwa razy mniej ofiar wypadków śmiertelnych na drogach. Trygg Trafikk: „Nie ma się z czego cieszyć”

1
Skomentuj
W kwietniu zginęło trzech kierowców, motocyklista, dwójka pieszych i rowerzysta. adobe stock/ licencja standardowa
W kwietniu na norweskich drogach straciło życie siedem osób. Chociaż to mniej niż w tym samym miesiącu rok temu, gdy wypadki przyniosły 13 ofiar śmiertelnych, organizacja Trygg Trafikk (Bezpieczny Ruch Drogowy) nie widzi wielkich powodów do zadowolenia. 
Wpływ na wynik miał bowiem fakt, że mieszkańcy kraju fiordów w związku z obowiązującymi obostrzeniami mniej się przemieszczają, głównie jeśli chodzi o długie dystanse, a niekoniecznie, że na drogach w Norwegii jest coraz bezpieczniej. Przerzedzony ruch paradoksalnie może wręcz stwarzać większe zagrożenie, ponieważ puste drogi prowokują kierowców do szybszej jazdy.
Reklama
Trygg Trafikk uczula zmotoryzowanych, aby zwolnili i uważali na osoby korzystające z ruchu na świeżym powietrzu. W kwietniu zginęło trzech kierowców, motocyklista, dwójka pieszych i rowerzysta. Od początku roku natomiast w ruchu drogowym w Norwegii straciło życie 31 osób, co statystycznie nie jest wynikiem napawającym optymizmem. To o dwie więcej niż w ciągu pierwszych czterech miesięcy 2019.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
voodoo31
voodoo31 07-05-2020 12:55

Uważam że Norwegowie mają bardzo wysoką kulturę jazdy. Gdy pojechałem tam pierwszy raz autem urzekła mnie ta kultura, niewyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, przestrzeganie ograniczeń prędkości. Przejechałem kawał Norwegii, kawał Szwecji i podczas mojej podróży powrotnej pierwszy kierowca który mnie zirytował był.... w Świnoujściu. Przypadek?

8
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Nowy kalkulator kredytowy - oblicz ratę i koszty

Nowy kalkulator kredytowy - oblicz ratę i koszty

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas