Wysokie kwoty

zasiłków na dzieci

Pobieraj świadczenia

w Norwegii

Sprawdź

Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Transport i komunikacja

Uber działa już w pięciu norweskich miastach. Teraz wystartował w Tromsø

Monika Pianowska

24 marca 2023 09:30

Udostępnij
na Facebooku
Uber działa już w pięciu norweskich miastach. Teraz wystartował w Tromsø

Uber jest już dostępny w Oslo, Trondheim, Bergen i Stavanger. stock.adobe.com/ fot. Proxima Studio/ tylko do użytku redakcyjnego

Platforma Uber rozszerza swoją ofertę w Norwegii i od 15 marca usługi alternatywnej mobilności są dostępne dla podróżnych także w Tromsø. To jednocześnie najbardziej wysunięte na północ miejsce uruchomienia aplikacji na świecie.
Uber jest już dostępny w Oslo, Trondheim, Bergen i Stavanger. Duży wzrost liczby uruchomień aplikacji w ostatnich miesiącach wskazuje, że również w Tromsø istnieje duże zapotrzebowanie na tę usługę.
– Co więcej, Tromsø jest miastem, które odwiedza wielu międzynarodowych gości korzystających już z naszej aplikacji gdzie indziej – mówi Peter Löfstrand, szef Ubera w Skandynawii, cytowany w komunikacie prasowym.

Powrócił po przerwie

Platforma oferuje codzienne przejazdy dla maksymalnie czterech pasażerów jednocześnie. Przejazd rezerwuje się za pośrednictwem aplikacji Uber, wprowadzając miejsce odbioru i miejsce docelowe, a cena jest widoczna z góry.
Uber zakończył działalność w Norwegii w październiku 2017 roku. Firma zapłaciła wówczas 5 mln koron norweskich kary za naruszenie ustawy o usługach transportowych. Powrót na rynek w 2020 roku umożliwiła reforma prawa dotycząca zasad konkurencji na rynku taksówkarskim. Zmiany dotyczą uprawnień władz lokalnych do ustalania górnego limitu licencji w regionie.
Źródła: NTB, MojaNorwegia.pl
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok