Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Ubezpieczenie samochodu

w Norwegii

Wyceń bezpłatnie
Transport i komunikacja

Cięcia w siatce połączeń i zawieszona trasa między Polską a Norwegią

Natalia Szitenhelm-Smeja

12 lipca 2022 13:50

Udostępnij
na Facebooku
Cięcia w siatce połączeń i zawieszona trasa między Polską a Norwegią

Braki kadrowe wymusiły zmiany /zdjęcie poglądowe kamilpetran - stock.adobe.com/Tylko do użytku redakcyjnego/standardowa

Węgierski niskobudżetowy przewoźnik wprowadza zmiany w siatce połączeń. Dotkną one również tych między Polską a Norwegią - Wizz Air zawiesi niektóre trasy, zmniejszy też częstotliwość lotów.
11 lipca serwis Bloomberg poinformował, że Wizz Air w nadchodzącym sezonie wakacyjnym zredukuje siatkę połączeń o ok. 5 proc., co oznacza setki odwołanych lub zawieszonych lotów i tras. Linia lotnicza, oprócz straty finansowej za ubiegły kwartał, boryka się obecnie z ogromnymi problemami kadrowymi. I to właśnie brak rąk do pracy wymusił zmiany w siatce połączeń. - Bardzo nam przykro, że wielu naszych pasażerów doświadcza obecnie opóźnień, a w niektórych przypadkach odwołań lotów. W całej branży zarówno Wizz Air, jak i każda inna linia lotnicza, dokłada starań, aby pomóc jak największej liczbie pasażerów dotrzeć do miejsc docelowych na czas bądź z minimalnym opóźnieniem. Jednak oprócz problemów powodujących niestabilność operacyjną w całej branży turystycznej, istnieje powszechny niedobór personelu, w szczególności w zakresie kontroli ruchu lotniczego, operacji naziemnych i obsługi bagażu czy kontroli bezpieczeństwa - poinformował Wizz Air w oświadczeniu prasowym.

Loty między Polską a Norwegią

Zmiany obejmą również połączenia z polskich lotnisk do kraju fiordów, o czym jako pierwszy poinformował branżowy portal fly4free.pl. Loty na poniższych trasach zostaną ograniczone:
- Gdańsk-Stavanger: w sierpniu zmniejszenie liczby lotów z  7. do 5. tygodniowo (od września samoloty znów będą latać we wszystkie dni w tygodniu)
- Gdańsk-Haugesund: w sierpniu zmniejszenie liczby lotów z 4. do 3. tygodniowo (od listopada samoloty na tej trasie będą latać 5 razy w tygodniu)
- Gdańsk-Bergen: w sierpniu zmniejszenie liczby lotów z 7. do 6. tygodniowo (od września samoloty znów będą latać we wszystkie dni w tygodniu)
Rozkład lotów na trasie Gdańsk-Bergen

Rozkład lotów na trasie Gdańsk-Bergenwizzair

- Kraków-Stavanger: od sierpnia zmniejszenie liczby lotów z 5. do 4. tygodniowo
- Kraków-Bergen: w lipcu i sierpniu 4 loty tygodniowo, we wrześniu wróci 5 lotów
Rozkład lotów na trasie Kraków-Bergen

Rozkład lotów na trasie Kraków-Bergen wizzair

- Kraków-Oslo Gardermoen: w lipcu i sierpniu 5 lotów tygodniowo, od września samoloty na tej trasie będa latać 7 dni w tygodniu
- Katowice-Oslo Sandefjord Torp: w lipcu i sierpniu 5 lotów tygodniowo, od września samoloty będą latać 7 dni w tygodniu
- Katowice-Stavanger: od sierpnia zmniejszenie liczby lotów w tygodniu z 5. do 4.
Rozkład lotów na trasie Katowice-Stavanger

Rozkład lotów na trasie Katowice-Stavangerwizzair

- Szczecin-Stavanger: w lipcu i sierpniu trasa zawieszona, od września loty dwa razy w tygodniu
- Warszawa-Oslo Sandefjord-Torp: w lipcu i sierpniu loty 5 razy w tygodniu, od września 6 razy w tygodniu.
Wizz Air zmiany w rozkładzie lotów między Polską a Norwegią rozpoczął wprowadzać już na początku 2022. Uszczuplił wówczas siatkę połączeń m.in. o trasy:  Gdańsk-Bodø, Kraków-Tromsø, Warszawa-Bergen.
Wizz Air, MojaNorwegia, Fly4free, Bloomberg
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok