Przeciwniczki powala z gracją baletnicy. 18-letnia Polka mistrzynią Skandynawii

Dwa lata temu trener pierwszy raz zadecydował, że wyśle młodą Polkę na mistrzostwa Norwegii. .
Już wtedy od wejścia umiała robić rzeczy, które pozostali zawodnicy wykonywali dopiero po długim okresie ćwiczeń. Szybko przykuła uwagę trenera, który bacznie obserwował postępy młodej Polki.
Początkowo problemem był język, a raczej brak jego znajomości. Z czasem jednak Ola robiła znaczne postępy zarówno językowe, jak i sportowe, a trener po niedługim czasie regularnych treningów zadecydował o wysłaniu nastolatki na jej pierwsze zawody w taekwondo. Poszło... zaskakująco dobrze. Ola, niedawno jeszcze wirująca na parkiecie w rytm muzyki, pokonała dziewczyny z wieloletnim doświadczeniem i wyższymi pasami od siebie.
Od tamtej pory jej kariera zaczęła nabierać tempa, a za sukcesami szły wyjazdy na zagraniczne zawody: Belgia, Szwecja, Włochy, Dania. Wciąż zajmowane wysokie pozycje sprawiły, że zaczęła wierzyć w swoje możliwości. Trener kadry narodowej, znający historię dość spektakularnej kariery Oli, z niemałym zaskoczeniem przyglądał się jej sukcesom.
Mistrzyni ze skręconą nogą
Po nieprawdopodobnym sukcesie Polka rzuciła się w wir kolejnych zgrupowań i zawodów. Dopiero niedawno dołączyła do głównej grupy klubu, która wyjeżdża na najważniejsze zawody. Na zeszłorocznych mistrzostwach kraju zajęła drugie miejsce, a w styczniu została mistrzynią krajów skandynawskich i niektórych bałtyckich. To kolejny krok w karierze Oli. Droga do niego nie była jednak usłana różami, bo okazało się, że to bardzo kontuzyjny sport.
– Mnie jako matkę boli, gdy widzę krew, podrapania, skręcenia. Jest to ciężkie do oglądania z perspektywy rodzica, choć córka twierdzi, że pod wpływem adrenaliny nie boli. Ola nawet, gdy ma kontuzję, jedzie na trening. Tylko po to, by popatrzeć – mówi Katarzyna Łozińska, mama Oli.
Za chwilę Ola kończy 18 lat, w Norwegii do tego czasu jest juniorem. Na zawodach międzynarodowych od początku roku jednak występuje już w drużynie seniorów, a na wyjazdy, obok stroju sportowego musi zabierać książki, bo jednoczesnie wciąż się uczy. W przyszłości chciałaby studiować chemię.
Sponsor poszukiwany
– Robimy co w naszej mocy, by nasze dziecko mogło rozwijać swój talent. Czasami jednak przerastają nas koszta. A niestety pozyskać w Norwegii sponsorów, będąc obcokrajowcem, jest niezwykle trudno. Mamy nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto słysząc o tak zdolnym, młodym, polskim sportowcu, zechce nas wspomóc – mówi mama Oli.
Jeśli chciałbyś wspomóc Olę zadzwoń lub napisz maila:
tel: +4794480361
e-mail: olalozinska00@gmail.com
Dotychczasowe osiągnięcia Oli Łozińskiej:
Złoto:
- Keumgang Open Belgium 2017
- Meath Championships Ireland 2017
- Snacia salentina Internazionale Taekwondo Italy 201y
- Riga Open G1 2017
- Mistrzostwa Norwegii 19. 11. 2016
- Nordic Championships, Mistrzostwa Skandynawii i niektórych krajów bałtyckich 20.1.2018
- Malmö Open Sweden 2017
- 7 medali z różnych zawodów w Norwegii
Srebro:
- Dutsh Open Danmark 2016
- 2 medale z zawodów w Norwegii 2015/2016
- mistrzostwa Norwegii 2017
Brąz:
- Taekwondo Scotland Championships 2017
- WLM Taekwondo United Kingdom 2017
- Becketal Cup Germany 2018
Dodatkowo:
- Najlepsza zawodniczka juniorów na zawodach środkowej Norwegii 18/4- 2015
- Najlepsza zawodniczka juniorów na Meath Championships Ireland
- Zdobywczyni nagrody wszystkich złożonych zawodów w Norwegii 19. 11. 2016
- Zdobywczyni nagrody ambasadora Korei 19.11.2016
- Najlepsza zawodniczka juniorów na Mistrzostwach Norwegii 2016

To może Cię zainteresować