Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Ubezpieczenie samochodu

w Norwegii

Wyceń bezpłatnie
Polityka

Partia Postępu chce deportować azylantów z Norwegii do Afryki – jak Wielka Brytania

Monika Pianowska

28 grudnia 2022 09:00

Udostępnij
na Facebooku
4
Partia Postępu chce deportować azylantów z Norwegii do Afryki – jak Wielka Brytania

Osoby przybywające do Wielkiej Brytanii ukryte w ciężarówkach lub na łodziach przez kanał La Manche mogą teraz zostać wysłane do Afryki Wschodniej. stock.adobe.com/licencja standardowa

19 grudnia Brytyjski Sąd Najwyższy zatwierdził rządowy plan wysyłania osób ubiegających się o azyl do Rwandy. Partia Postępu (Frp) uważa, że Norwegia powinna pójść w ślady Wysp.
Osoby przybywające do Wielkiej Brytanii ukryte w ciężarówkach lub na łodziach przez kanał La Manche mogą teraz zostać wysłane do Afryki Wschodniej. Władze Rwandy zobowiązały się do przyjmowania osób ubiegających się o azyl na Wyspach Brytyjskich, rozpatrywania ich wniosków i udzielania pobytu tym, których aplikacje zostaną rozpatrzone pozytywnie.

Będą mieszkać w celach?

Realizację planu porozumienia rozpoczęto w kwietniu 2022. Za przyjmowanie niechcianych azylantów Wielka Brytania zapłaciła afrykańskim partnerom 1,5 miliarda koron (140 mln funtów).
Rwanda ma nadwyżkę miejsc w więzieniach, po tym jak większość osób osadzonych za ludobójstwo w 1994 roku już zakończyła swoje wyroki. Teraz z obiektów mogą korzystać osoby ubiegające się o azyl.  Kraj nie ma wybrzeża ani dużych rzek. Lokalizacja utrudnia powrót do Europy. Mimo głosów krytyki Brytyjski Sąd Najwyższy twierdzi, że umowa zawarta z Rwandą nie narusza praw człowieka, a zdaniem ekspertów, którzy dokonali oceny dla władz Wielkiej Brytanii, to bezpieczne państwo.

W ślady Wysp Brytyjskich

Rzecznik ds. polityki imigracyjnej i integracyjnej FrP, Erlend Wiborg, twierdzi, że podobna umowa zostanie zawarta w Norwegii. – Nie mam wątpliwości, że w końcu dojdzie do porozumienia, że ​​będziemy wysyłać osoby ubiegające się o azyl do krajów trzecich – mówi w rozmowie z NRK.
Rwanda ma nadwyżkę miejsc w więzieniach, po tym jak większość osób osadzonych za ludobójstwo w 1994 roku już zakończyła swoje wyroki.

Rwanda ma nadwyżkę miejsc w więzieniach, po tym jak większość osób osadzonych za ludobójstwo w 1994 roku już zakończyła swoje wyroki.stock.adobe.com/licencja standardowa

W Norwegii Partia Postępu kilkakrotnie przedstawiała taką propozycję, a jednak ostatni wniosek został odrzucony w głosowaniu w Stortingu w listopadzie. Mimo to Wiborg jest dobrej myśli. Zaznacza jednak, że zanim partie, które odrzuciły plan zmienią zdanie, musi minąć kilka lat.
Zdaniem polityka takie rozwiązanie leży w najlepszym interesie osób autentycznie ubiegających się o azyl, jednocześnie wyjaśnia, że ​​Norwegia nie może być światowym „urzędem socjalnym”.
– Prawdziwi azylanci mają prawo przebywać w kraju bez kul i prochu strzelniczego. Ale możliwość korzystania z norweskiego systemu opieki społecznej nie jest częścią misji azylowej – dodaje. Nie podano, jaki kraj trzeci jako miejsce odsyłania uchodźców ma zaproponować Partia Postępu.
Źródła: NRK, newsdrum.com
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Joanna Kuchnicka

11-01-2023 01:48

KOC napisał:
Jak będą takie zasady jak dla pozostałych
Czyli jakie?

Joanna Kuchnicka

11-01-2023 01:38

Malgorzata123 napisał:
Przyciągają ich zasiłki i darmowe mieszkania z kompletnym wyposażeniem, szkoły dla dzieci, darmowe obiady wszystko za darmo, bez kiwniecia palcem w bucie.
Nie bardzo rozumiem jaka jest polityka europejska? I tak będą ich trzymać za darmo?


Obyś nie musiała nigdy korzystać z pomocy państwa udzielajacego pomocy azylantom. Ciekawe co ciebie by w takiej sytuacji przyciageło i jaki miałabyś nastrój. A tym bardziej twój palec w bucie...szok...Polka w Norwegii..
Przyjechałaś? Wiedziałaś jak i po co? To kiwaj palcem bez UE. (Po co w ogole tu mieszasz politykę europejską).
Czego Tobie brakuje albo brakowało?
A jak nie to droga wolna. Możesz wyjechać i żyć gdzie tylko chcesz.
Chciałabyś za darmo? - tak to nazywasz wciąż- Te twoje \"za darmo\" to jest COŚ ZA COŚ.
CO DASZ Małgorzato?
Potrzebujesz pomocy z mieszkniem, szkołą?
Jak trzeba nakarmić twoje dzieci lub ciebie damy radę. Jak nie ja to jest kilka innych osób.

Grzegorz Chlebowski

02-01-2023 10:10

Jak będą takie zasady jak dla pozostałych jak cię nie stać na życie w Norwegii to wracaj do siebie jak nadal będzie dawanie za darmo to zawsze znajdzie się mnóstwo chętnych

Malgorzata123

31-12-2022 08:54

Przyciągają ich zasiłki i darmowe mieszkania z kompletnym wyposażeniem, szkoły dla dzieci, darmowe obiady wszystko za darmo, bez kiwniecia palcem w bucie.
Nie bardzo rozumiem jaka jest polityka europejska? I tak będą ich trzymać za darmo?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok