Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

Kultura

Obrazy słynnego Norwega na lotnisku Gardermoen

Natalia Szitenhelm-Smeja

25 marca 2023 14:00

Udostępnij
na Facebooku
Obrazy słynnego Norwega na lotnisku Gardermoen

Gabloty z obrazami stanęły w nowej części terminala. Nora Skansen Skranefjell / Avinor/ materiały prasowe

Podróżujący z lotniska Oslo Gardermoen mają okazję obejrzeć już nie tylko liczące ponad tysiąc lat wikińskie miecze, ale teraz także kolejne dwa obrazy Edvarda Muncha - jednego z najsłynniejszych malarzy na świecie. Od 9 marca dzieła można podziwiać w nowo wybudowanej części terminala.
 Ściana domu w świetle księżyca i Dym pociągu - te dzieła Edvarda Muncha można obejrzeć na stołecznym lotnisku. Gabloty z obrazami stanęły w nowej części terminala.

Miliony pasażerów zobaczą Muncha

Avinor, zarządca norweskich lotnisk szacuje, że obrazy norweskiego artysty będzie mogło zobaczyć nawet 3 mln pasażerów - tyle bowiem przejdzie przez obszar, na którym znajduje się wystawa. Jest ona elementem współpracy lotniska z MUNCH - muzeum Edvarda Muncha. W jej ramach od 2018 podróżni lecący samolotem właśnie z Oslo Gardermoen mogą oglądać dzieła artysty. - Cieszymy się, że podróżni mogą zapoznać się z pracami Edvarda Muncha już na lotnisku. Mamy nadzieję, że odwiedzający udadzą się do MUNCH w Bjørvika, aby doświadczyć więcej - mówi dyrektor MUNCH, Tone Hansen.
Dzieła Muncha, które od początku marca można oglądać na lotnisku Oslo Gardermoen

Dzieła Muncha, które od początku marca można oglądać na lotnisku Oslo GardermoenŹródło: Munchmuseet /materiały prasowe

Nie tylko obrazy, ale i miecze wikingów

Obrazy Muncha to nie jedyny element ekspozycji, który pasażerowie mają okazję zobaczyć w trakcie swojej podróży. Mogą bowiem stanąć oko w oko nie tylko ze sztuką, ale i historią - we współpracy ze stołecznym Muzeum Historycznym port lotniczy przygotował dla pasażerów wystawę wikińskich mieczy liczących ponad 1000 lat. - Epoka wikingów i sztuka Muncha są prawdopodobnie najbardziej znanymi częściami norweskiego dziedzictwa kulturowego na arenie międzynarodowej i w tym sensie naturalne jest, że podróżni mogą poznać obie, kiedy przyjeżdżają do Norwegii - mówi Håkon Glørstad z Muzeum Historii.
NTB, Avinor, Munch
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok