Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

Prezent na komunię - Norwegia

Czytali temat:
145 Postów
Angelika Mojak
(Angela22)
Stały Bywalec
W przyszłym miesiącu wracam do Polski na komunię chrześniaczki. Ile się obecne daje na komunię albo jakie kupuje się prezenty?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...zaraz sama sobie odpowiesz na to trudne pytanie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty

(Zuzia**)
Wiking
Witam,
Możę coś w stylu złotej biżuterii/ krzyżyk lub diamencik..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Podobno od czasu jak ELON MUSK dal na komunie TESLE to jest to wlasciwy prezent.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Zuzia** napisał:
Witam,
Możę coś w stylu złotej biżuterii/ krzyżyk lub diamencik..


...no i odpowiedziała z drugiego konta...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów
kmg gz
(kmgz)
Nowicjusz
Jeśli masz dobry kontakt z chrzestnym zapytaj ile daje i ustalcie wspólnie jedną kwotę żeby żadna ze stron nie czuła się gorsza. Ale uważam że liczy się uroczystość, a nie kwota dajesz tyle na ile Cię stać.
Dobrze jest podarować dziecku dodatkowo jakąś pamiatkę z okazji tego dnia. Może być to jakaś ładna biżuteria, ewentualnie posrebrzana tabliczka pamiątkowa. Zerknij sobie do sklepów jubilerskich i poszukaj czegoś odpowiedniego. ergold.pl/47-pamiatki-na-komunie Tutaj jest sporo

ERgold - jubiler online z biżuterią złotą i srebrną Sklep internetowy z biżuterią dla każdej kobiety. Sprawdź naszą ofertę ergold.pl
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Andżela szanuj swoje inne konta i nie wychodż z nimi przed szereg...
...powinno być
....1.Andżela pisze
....2. Kama odpowiada
....3.Zuza potwierdza
....4. itd..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Angela22 napisał:
W przyszłym miesiącu wracam do Polski na komunię chrześniaczki. Ile się obecne daje na komunię albo jakie kupuje się prezenty? Mama Chrzestna zawsze darowala bozie. Zlota , srebrna na szyje, sciane. Bo chyba o to w tym chodzi?
P.S. napisz co lub ile dałaś!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
olechna
(olechna)
Wiking
Osobiście uważam, że daje się tyle, ile można. Jedni dadzą trzy stówy, a inny kilka tysięcy. Wiele zależy od tego, jaką więź masz z dzieckiem. Ja ze swoim chrześniakiem mam bardzo dobre relację, więc nie żałowałam na prezent, ale też mogłam sobie na to pozwolić. Nie czułam żadnej presji od rodziców malucha, co jest moim zdaniem bardzo ważne.

Współczuję znajomym, którzy na różne sposoby są "zachęcani" do wręczenia drogich upominków (np. quada, konsoli, drona z wysokiej półki itd.). Jeśli zależy Ci na na tym, aby wyszło poprawnie, to zapoznaj się z wpisem zabawkaiwyprawka.pl/blog/post/ile-dac-na-chrzciny
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
olechna
(olechna)
Wiking
Osobiście uważam, że daje się tyle, ile można. Jedni dadzą trzy stówy, a inny kilka tysięcy. Wiele zależy od tego, jaką więź masz z dzieckiem. Ja ze swoim chrześniakiem mam bardzo dobre relację, więc nie żałowałam na prezent, ale też mogłam sobie na to pozwolić. Nie czułam żadnej presji od rodziców malucha, co jest moim zdaniem bardzo ważne. Współczuję znajomym, którzy na różne sposoby są "zachęcani" do wręczenia drogich upominków (np. quada, konsoli, drona z wysokiej półki itd.).
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok