Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zwolnienie pracownika 22 dni po operacji kolana ACL.. - Norwegia

17 Postów
Daniel Dziekoński
(Krolewski21)
Wiking
Witam wcześniej opisywałem cała moją sytuację. Wypadek w pracy problem z pracodawcą itd. Teraz mam kolejne pytanie dotyczące zwolnienia mnie przez pracodawcę. Od dnia 26.04.2015 roku byłem zatrudniony jako Malarz. Nieszczęsnego dnia 20.06.2015 miałem wypadek w pracy(upadek z dachu). Zwolnienie tygodniowe 100% oraz zapisanie mojej osoby na rezonans. Po ok 4 tyg. otrzymałem wezwanie na rezonans , gdzie wykazano zerwanie więzadła ACL w prawym kolanie. Otrzymałem zwolnienie na 50 % do czasu zabiegu. Dnia 08.09.2015 operacja w Gjoviku rekonstrukcja ACL oraz łękotki. Zwolnienie na 2 miesiące 100 procent. Pracodawca zapłacił 16 dni kalendarzowych (90 h)(napisał w dokumencie że dni od 08.09. do 23.09.15) oraz przesłał do Navu informację, że pracowałem u niego od dnia 26.04.2015 do 30.09.2015 roku. Dnia 28.10 po ok. 100 wizytach w Navie zapłacili mi 5 720 kr czyli wychodzi na to z wyliczenia , że to za okres 24.09.2015 do 30.09.2015. 1 tydzień. Kobiety w Navie poinformowały mnie , że to jedynie pieniądze które dostałem od nich..... ponieważ zakończyłem już stosunek pracy z moją firmą. Pracodawca mój to kłamca, sk...., złodziej i aż brak mi słów na wymienianie dalej. Jakim prawem mógł mnie zwolnić 20 pare dni po operacj kiedy byłem na zwolnieniu lekarskim 100 % bez żadnego wypowiedzenia itd to jest nienormalne. Mam adwokata , który cały czas działa.... ale wole też na własną rękę dochodzić swojego.I o to moje pytania:

Czy Nav może zaprzestać płacenia mi pieniędzy sykepenger za dalszy okres zwolnień? mam do końca roku zwolnienie lekarskie 100%. Lekarz wystawił dokument 6 miesięcy rehabilitacji.
Czy pomimo nie zgodnego z prawem zwolnienia może się na mnie wypiąć i zakończyć płacenie na tych 5 720 kr ?
Czy jest gdzieś informacje w kodeksie mówiąca o tym : że pomimo takiego zwolnienia Nav ma obowiązek dalej mi płacić za chorobowe ? bo myślę , że takie coś jest ale nie mogę tego znaleźć?
Z takim dokumentem zgłosiłbym się do Navu i przedstawił kobietom owy dokument.W chwili obecnej robią , ze mnie idiotę liczą chyba , że wrócę na dniach do Polski i dam im święty spokój i zostawię to w .... . Ręce opadają .. ? Dziękuję z góry za odpowiedzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Witam! Jest tu troche niejasnosci bo ty tak faktycznie nie przepracowales nawet calych dwoch miesiecy gdyz po wypadku to juz byles na zwolnieniu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Marcin Wojciech
(Marcin88)
Wiking
Miałem podobną sprawę. Bierz adwokata i życzę powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Daniel Dziekoński
(Krolewski21)
Wiking
Witam byłem na zwolnieniu 100 % tylko te pierwsze dni później pracowałem do samego czyli 06.08.2015 ostatni dzien pracy. Zarobione 170 000 tys kr brutto mysle ze minimalna wyrobilem jaka jest wymagana
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
Krolewski21 napisał:
Witam byłem na zwolnieniu 100 % tylko te pierwsze dni później pracowałem do samego czyli 06.08.2015 ostatni dzien pracy. Zarobione 170 000 tys kr brutto mysle ze minimalna wyrobilem jaka jest wymaganaCóż "normę" wyrobiłeś z nawiązką, jednak z jednym drobnym -ale-. Mylisz pojęcia, by otrzymać w tym roku 2015- dagpenger, to tą kwotę, trzeba by było zarobić w 2014.
W tym roku by mieć jakiekolwiek świadczenia, powinieneś być cały czas na chorobowym, ty jednak przerwałeś chorobowe i dalej pracowałeś, dlatego też zgodnie z prawem do końca roku żadnych innych świadczeń nie dostaniesz.
Jak masz możliwość, to szukaj pracę tak by mieć możliwość przetrwać do drugiego stycznia w Norwegi i wtedy złożyć ponownie odpowiednie dokumenty do ewentualnych świadczeń.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
810 Postów
defenderr
(defenderr)
Maniak
Remigrant napisał:
Krolewski21 napisał:
Witam byłem na zwolnieniu 100 % tylko te pierwsze dni później pracowałem do samego czyli 06.08.2015 ostatni dzien pracy. Zarobione 170 000 tys kr brutto mysle ze minimalna wyrobilem jaka jest wymaganaCóż "normę" wyrobiłeś z nawiązką, jednak z jednym drobnym -ale-. Mylisz pojęcia, by otrzymać w tym roku 2015- dagpenger, to tą kwotę, trzeba by było zarobić w 2014.
W tym roku by mieć jakiekolwiek świadczenia, powinieneś być cały czas na chorobowym, ty jednak przerwałeś chorobowe i dalej pracowałeś, dlatego też zgodnie z prawem do końca roku żadnych innych świadczeń nie dostaniesz.
Jak masz możliwość, to szukaj pracę tak by mieć możliwość przetrwać do drugiego stycznia w Norwegi i wtedy złożyć ponownie odpowiednie dokumenty do ewentualnych świadczeń.


znowu bzdury gabriel zlodziej i damski bokser
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Daniel Dziekoński
(Krolewski21)
Wiking
ajj ktoś tu chce pomóc ale nie ma zielonego pojęcia o czym mówi... a czy ja się staram o dagpenger ?? jestem dopiero 2 miesiace po operacji. Przeszczep wiezadla krzyzowego ACL a co za tym idzie zwolnienie lekarskie na 6 miesiecy i ciagla rehabilitacja. Jestem caly czas na zwolnieniu chorobowym i bede jeszcze do jakiegos marca.. operacja mialem 08.09 a moj pracodawca napisal ze zakonczyl ze mna wspolprace dnia 30.09. Czyli wy... mnie jednym slowem jak lezalem w domu w lozku ledwo dochodzac do lazienki..majac zwolnienie . Pytanie caly czas jest o sykepenger dlaczego Nav zaplacil mi tylko za tydzien.Pracodawca uregulowac zaplate 16 dni.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok