Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

POWROT DO POLSKI - Norwegia

13 Posty
ananas1
(ananas1)
Wiking
Witam, mieszkam w Norwegii juz kilka lat i nienawidze tego kraju. Ludzie sa plytcy i falszywi, mowa tu o norwegach jak i polakach ktorych ja znam. Chce wrocic do Polski ale boje sie ze sobie nie poradze, no i tutaj kieruje pytanie do was, jak myslicie, czy powrot do Polski i polskich warunkow musi okazac sie kleska? Czy ktos sie orientuje jak ciezko jest z praca? tutaj szukam pracy od 3 miesiecy codziennie, wczesniej szukalam dorywczo - nic, zero.
Chcialabym isc na studia w Polsce, ale sytuacja wyglada tak ze nie zdalam egzaminu z jezyka norweskiego, wszystko inne jest zdane. Tutaj nie kwalifikuje sie do studiow, ale czy ktos sie orientuje jak moja sytuacja wygladalaby w naszym kraju?
Macie ochote wrocic?

Dziekuje za odpowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
ananas1 napisał:

Macie ochote wrocic?


Ja nie mam.
Oczekujesz, ze ktos za Ciebie podejmie taka decyzje ? Jak Ci ktos doradzi zebys wracala, to wrocisz ? Inny powie "nie wracaj", to nie wrocisz ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
ananas1 napisał:
Witam, mieszkam w Norwegii juz kilka lat i nienawidze tego kraju. Ludzie sa plytcy i falszywi, mowa tu o norwegach jak i polakach ktorych ja znam. Chce wrocic do Polski ale boje sie ze sobie nie poradze, no i tutaj kieruje pytanie do was, jak myslicie, czy powrot do Polski i polskich warunkow musi okazac sie kleska? Czy ktos sie orientuje jak ciezko jest z praca? tutaj szukam pracy od 3 miesiecy codziennie, wczesniej szukalam dorywczo - nic, zero.
Chcialabym isc na studia w Polsce, ale sytuacja wyglada tak ze nie zdalam egzaminu z jezyka norweskiego, wszystko inne jest zdane. Tutaj nie kwalifikuje sie do studiow, ale czy ktos sie orientuje jak moja sytuacja wygladalaby w naszym kraju?
Macie ochote wrocic?

Dziekuje za odpowiedzi


Jedź studiować w Polsce, wrócisz na mopa do Norwegii z dyplomem, wykształcenie na pewno nie będzie przeszkadzać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
ananas1 napisał:
Witam, mieszkam w Norwegii juz kilka lat i nienawidze tego kraju. Ludzie sa plytcy i falszywi, mowa tu o norwegach jak i polakach ktorych ja znam. Chce wrocic do Polski ale boje sie ze sobie nie poradze, no i tutaj kieruje pytanie do was, jak myslicie, czy powrot do Polski i polskich warunkow musi okazac sie kleska? Czy ktos sie orientuje jak ciezko jest z praca? tutaj szukam pracy od 3 miesiecy codziennie, wczesniej szukalam dorywczo - nic, zero.
Chcialabym isc na studia w Polsce, ale sytuacja wyglada tak ze nie zdalam egzaminu z jezyka norweskiego, wszystko inne jest zdane. Tutaj nie kwalifikuje sie do studiow, ale czy ktos sie orientuje jak moja sytuacja wygladalaby w naszym kraju?
Macie ochote wrocic?

Dziekuje za odpowiedzi

-----------------------
Generalnie - po Twoim opisie - nie sadzę,zeby Twoj powrót do kraju był klęską. Te sukcesy w Norwegii,ktore opisałaś, bez najmniejszego problemu są do osiagniecia w Polsce. Choc problem w tym,ze ludzie tam tez sa na pewno plytcy i fałszywi : oczekuja np. zdawania egzaminow,umiejetnosco podejmowania decyzji,szanowania kraju, w ktorym sie jest i takich innych głupot.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty

(l_chaim)
Wiking
A co chcesz wiedziec o zyciu w Polsce....bajeczny,mlekiem i miodem płynący kraj....ludzie radosni,szczerzy.....
A teraz serio:
NIGDY TU NIEWRACAJ!!!!!!NIGDY!!!!
Nie masz szansy na pracę,zycie.... .i dozycie również...Nikogo nie bedzie interesowalo czy istniejesz,czy masz za co zyc....najmniej zainteresowane jest tym Panstwo ,ktoremu realnie oddajesz 50 % dochodow....kiedy jestes chora-jesli nie masz prywatnej drogiej opieki- nie nasz szansy na leczenie np.czas oczwkiwania na zwykly rezonans to 10-14 miesięcy....
Osobiscie mam taki plan....Za jakies 5-6 lat zachorowac na raka albo sprawic sobie skuteczny wylew-zejsc z tego padolu w optymalnym monencie,zeby nie byc ciezarem dla dziecka.ZUS wyliczyl ze wraz z mezem jesli dalej bede dobrze zarabiać dostane 1.9 tys. Brutto emerytury-od tego trzeba odjac obecne 18% podatku....stawka glodowa...wiec alternatywa jaka mam owolna smierc glodowa albo wczesniejsze zejscie....
Wynajem nieszkania to ik.1-1.2 tys....ale to 80% tego co dostaniesz bedac zatrudniona na smieciowke...i nie daj Bog zeby zdarzylo ci sie zachorowanie....
Na razie mam prace....jak dlugo? Nie wiem.
Moj maz rownolatek szuka od 4 m-cy....przeciez korzystniej jest zatrudnic mlodszego za mniejsza stawke......
I tu wychodzi szczerosc polakow-poprostu podczas roznowy o prace usłyszeć # jest PanPani za stara. Zatrudniamy osoby do 35 roku życia
MASAKRA
Mam 43 lata ,mam stala prace,jestem księgową i zrobie wszystko zeby legalnie choc sprzatac w Norwegii.
NIE WRACAJ TU NIGDY!!!!
Niech Wam to przez glowe nawet nie przejdzie. Zapimnij o tym .Napewno u Ciebie to chwilowa frustracja zwiazana z drobnym niepowodzeniem.
NIGDY TU NIEWRACAJ!!!!!
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
skoro sam Pan Prezydent z Prawa i Sprawiedliwości mówił Polonii w UK
aby nie wracać tam gdzie ch.. dupa i kamieni kupa bo nie ma po co
to chyba trzeba mu wierzyć bo do kościoła chodzi i hostii pilnuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1245 Postów
arek renegade
(renegade)
Maniak
Krystian85 napisał:
ananas1 napisał:
Witam, mieszkam w Norwegii juz kilka lat i nienawidze tego kraju. Ludzie sa plytcy i falszywi, mowa tu o norwegach jak i polakach ktorych ja znam. Chce wrocic do Polski ale boje sie ze sobie nie poradze, no i tutaj kieruje pytanie do was, jak myslicie, czy powrot do Polski i polskich warunkow musi okazac sie kleska? Czy ktos sie orientuje jak ciezko jest z praca? tutaj szukam pracy od 3 miesiecy codziennie, wczesniej szukalam dorywczo - nic, zero.
Chcialabym isc na studia w Polsce, ale sytuacja wyglada tak ze nie zdalam egzaminu z jezyka norweskiego, wszystko inne jest zdane. Tutaj nie kwalifikuje sie do studiow, ale czy ktos sie orientuje jak moja sytuacja wygladalaby w naszym kraju?
Macie ochote wrocic?

Dziekuje za odpowiedzi

-----------------------
Generalnie - po Twoim opisie - nie sadzę,zeby Twoj powrót do kraju był klęską. Te sukcesy w Norwegii,ktore opisałaś, bez najmniejszego problemu są do osiagniecia w Polsce. Choc problem w tym,ze ludzie tam tez sa na pewno plytcy i fałszywi : oczekuja np. zdawania egzaminow,umiejetnosco podejmowania decyzji,szanowania kraju, w ktorym sie jest i takich innych głupot.



Krystian... skąd Ci się to bierze.... mistrzostwo świata ... szacun
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
ananas1
(ananas1)
Wiking
tak wiem, nasze panstwo jest chore i sytuacja ekonomiczna tez nie jest dobra. ale tutaj jestem dyskryminowana na kazdym kroku, nie moge znalezc pracy, nawet na sprzataniu, nawet na czarno, nic. jestem bez pieniedzy, na rodzine nie mam co liczyc. bylam w NAVie prosic o jakas pomoc, kurs, socjal - nic mi sie nie nalezy, nic. mam szukac dalej. wysylam dziennie po 10 CV wszedzie, dostaje same odmowy. nie mam tu znajomych, juz na prawde nie wiem co robic, mam kilku znajomych w pl ktorzy zyja moze nie najgodniej, ale daja rade sie utrzymac.. przeraza mnie powrot, ale tak samo przeraza mnie zycie tutaj. od 8 lat nie jestem szczesliwa,a od kilku miesiecy jestem wrakiem czlowieka. norwegia niby bogaty kraj, niby sa pieniadze, praca.. niby kuzwa gdzie?! niby NAV pomaga, ciekawe komu!!
jest w polsce cos takiego jak pomoc socjalna? nawet minimalna stawka? tak na poczatek zeby moc znalezc prace



a co do poprzednich chamskich i ironicznych komentarzy, to mozecie sie cmoknac i jak nie macie nic ciekawego do powiedzenia tylko same chamstwo, darujcie sobie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
ananas1
(ananas1)
Wiking
co za idiotyczne pytanie? nie oczekuje. oczekuje dyskusji i roznych opin na temat powrotu do naszego kraju, a nie chamstwa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
555 Postów

(DariuszWysocki)
Wyjadacz
no ale ale kazdy moze miec gorszy dzien ,,nie trzeba zaraz rodaka rodaczki wcisnac w glebe i przycisnac obcasem ,,,z drugiej strony to z calym szacunkiem do ogołu -PRZYNAJMENIEJ SIE STARAM NIE DAC POZNAC POLAKOM ZE JEST MI ZLE gdy jest mi zle ,,poniewaz wiem ze nikt nie DOJEBIE TAK JAK ZIOMKI ..TAKA PRAWDA NIESTETY
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok