Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Proszę o pomoc - Norwegia

4 Posty
Łukasz Janecki
(LukasJ)
Wiking
Witam, piszę tutaj bo już mam dość biegania po urzędach norweskich.
Mam spory problem,oto krótki opis.
W 2007 roku przyjechałem do norwegii i zacząłem pracę. W tym samym czasie prowadziłem też swoją działalność w Polsce. Ponieważ byłem tutaj zatrudniony tutaj,to nie musiałem płacić ubezpieczenia w PL . Teraz ZUS do mnie przysłał pismo że mam im dostarczyć druk A1 (taki druk obowiązuje na tereni Uni Europejskiej )poświadczający moje zatrudnienie, ilość urlopów czy też chorobowe z Norwegii za okres 2007-2010, z dokładnością co do dnia. Niestety Ani w Navie ani Skattetaten nie chcą , lub nie mogą mi pomóc. Czy ten druk A1 z EU jest taki sam w Norwegii ?? Bardzo proszę o pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
@LukasJ druk A1 jest zunifikowany. Urzędem odpowiedzialnym za wydanie druku jest NAV.
Zgłoś wpis
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
to ja tez poproszę o pomoc
mógłbyś mi napisać jak można pracować na stałe w Norwegii i prowadzić jeszcze działalność w Polsce
bo ja też bym tak chciał
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty

(Andre_BG)
Nowicjusz
wszystko zalezy od rodzaju dzialanosci jaka prowadziles... jak wnioskuje z poziomu Twoich pytan to pewnie rozwiziles ziemniaki po osiedlach !!! a to juz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok