Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »
13 Posty
Jacku dzięki Lubie poważnych ludzi i konkretne informacje na tematy co potrzeba zrobić w danej sytuacji a nie czego się nie zrobiło, takie rzeczy co by było jak by było to my znamy doskonale i marzyć się
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Wyjaśnij mi jak mogłem się zarejestrować jako bezrobotny jak zachorowalem i musiałem leżeć a jak by mi rękę urwalo to tez musiałbym się rejestrować jako bezrobotny? Czy zwolnienie lekarskie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
MalaCzarnaEwa napisał:
napisał:
gregorjo napisał:
Witam ,może ktoś mi pomoże w odpowiedzi co zrobić ? a mianowicie jestem na zwolnieniu lekarskim od grudnia 2014 i jeszcze nie dostałem pieniedzi od NAVu ,umowe miałem do 20 grudnia 2014 a zwolnienie lekarskie mam od 18-grudnia,czy ktoś może mi podpowiedziec gdzie i co mam zrobić zeby dowiedziec sie i wyjasnic tą sprawe?
pozdrawiam Gregor




Nie chca ci bracia forumowi odpowiedziec, tylko sie z ciebie smieja i maja racje.
Wymysliles sobie, ze na dwa dni przed wygasnieciem umowy pojdziesz na chorobowe a nav bedzie placil. Widzisz, chytry dwa razy traci.


Pieniedzy z nav nie dostaniesz. A to dlatego, ze pierwsze 16 dni chorobowego placi pracodawca.
Ty miales sie zarejestrowac jako bezrobotny, dostalbys zasilek. Podczas pobierania zasilku tez mozna sie rozchorowac i to wpisac w meldekort.


Teraz to, co mozesz zrobic to wejsc na strone nav, zarejestrowac sie i zlozyc wniosek o dagpenger.
Milego dnia.
kto ci takich glupot naopowiadal? Jestem w podobnej sytuacji na zwolnieniu lekarskim od 22.11 a oppdrag w adecco mialam do 23.11. Kase dostaje. Adecco zaplacilo tylko za dwa dni kontraktu bo mialam dluzsza niz dopuszczalna przerwe pomiedzy oppdragami w ciagu dwoch ostatnich miesiecy przed zwolnieniem. (Normalnie placiloby 16 dni). I od nastepnego dnia po zakonczeniu formalnie kontraktu placi mi nav. Tyle ze troche trwalo wyjasnianie miedzy nimi. Idz do navu i pytaj. Moze cos brakuje.


Glupot? Glupoty to ty wypisujesz. Jesli masz kontrakt z adecco, to jest tam napisane, ze jestes FAST ANSATT UTEN LØNNSGARANTI, a to zmienia postac rzeczy. Oppdrag z adeco, ktory sie konczy to nie jest to samo, co zakonczenie kontraktu w noralnej firmie. Poza tym bedac zatrudniona w Adecco na pewno jestes tez zarejestrowana w nav i jak nie masz oppdragu do dostajesz zasilek, przynajmniej normalnie myslacy ludzie tak maja, bo adecco to firma bemanningowa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
gregorjo napisał:
Wyjaśnij mi jak mogłem się zarejestrować jako bezrobotny jak zachorowalem i musiałem leżeć a jak by mi rękę urwalo to tez musiałbym się rejestrować jako bezrobotny? Czy zwolnienie lekarskie?

Jak by ci reke urwalo, to by byl wypadek w pracy, a to juz inna historia. Jak byles tak bardzo chory, ze musiales lezec to mogles sie zarejestrowac nie wychodzac z lozka, bo jest to w 100% mozliwe.
Jezeli twoja choroba jest na tyle powazna, ze potrzebna byla tomografia itp. to raczej nie rozwinela sie ta choroba nagle, na dwa dni przed koncem kontraktu. No chyba ze spadles z rusztowania, ale to wypadek, powtarzam wypadek i inaczej sie to traktuje i zalatwia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
hmmm ok. widzę że kumasz wiele spraw,na wszystko masz w miare sensowne wypowiedzi ale teraz nic mi po twych krytykach bo juz się nie wróci czasu ,owszem gdybym wiedział ze to jest tak to bym zrobił inaczej jak powiadają mądry polak po szkodzie lub najłatwiej innym doradzać po fakcie,a i nie sposób wszystko wiedzieć tym bardziej jeśli człowiek z językiem na bakier,na forum też wiele sprzecznych info a niby się rozumie po polsku to i tak żadnych konkretów a myslałem że na forum to sie pomaga i wymienia wiedzę pomocną a nie wytykanie błędów lub niewiedzy ,ale dzieki bardzo pozdrawiam i miłego wieczoru.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Nie chodzi mi o krytyke, tylko o uswiadomienie. Czyja to jest wina, ze jestes z jezykiem na bakier? Wylacznie twoja. Zycze ci wyzdrowienia i powrotu do pracy. Zdrowie jest bezcenne, a wiedza to do potegi klucz, wiec ucz sie jezyka.
Pamietaj, ze jak klopoty sa w poblizu, to nikt ci nie pomoze, albo prawie nikt.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
No i tu masz świętą racje,własnie przekonałem się na własnym garbie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
kamil dudziak
(kamyk2784)
Wiking
A byłeś w nawie żeby się ich zapytać dlaczego,było by najłatwiej może brakuje im jakiś papierek do wypłacenia ci pieniędzy albo jak to nav, zgubili wszystko to u nich normalne. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Kamilu, masz racje już dwa razy dostarczałem im dokumenty bo zaginęły hehehehe i tylko przysyłają mi pisma z zapytaniem do kiedy planuje chorować,jaki mam plan leczenia,z fizjo terapeuty tez musiałem zrezygnować bo budżet domowy runął w gruzach, ustalili termin spotkania w nav z byłym pracodawcą ,niby po co jak umowa i tak wygasła .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
kamil dudziak
(kamyk2784)
Wiking
Zbywają cie widzę na maxa, najlepiej żebyś pogadałem z jakimś prawnikiem bo jeżeli wszystkie dokumenty im dostarczyłeś to ci się te pieniądze naleźą, niemogą tak robić bo źyć za coś musisz, pogadaj z prawnikiem żeby przedzwonił do nav w twojej sprawie, więcej Ci nie pomogę bo nie byłem w takiej sytuacji najgorzej że tyle z tym zwlekałeś.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok